Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Разбира се с дълга цев.И кал 7.62х39,по-малкия калибър дава по голям контрол на бърза стрелба и е малко по-точен,но определено е само за лов на хишници.За колегата който прави група от 5см.с Драгунов на 400ми аз имам малко изстреляни патрони с такава пушка,и след като знам качеството на патроните7.62х54/с изключение на леките-снайперские/много ме съмнява.
    Моят е с къса цев. от най-старият ловен вариант. Не е СЛР. а е СА 93, но това са подробности. Заставам до който пожелае с дълга цев, на каквато дистанция пожелае. Тогава ще се види кой вариант е по-добър. Теоретично дългата цев има предимство, но при Калашника това е само теоретично.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

      "Моят е с къса цев. от най-старият ловен вариант. Не е СЛР. а е СА 93, но това са подробности. Заставам до който пожелае с дълга цев, на каквато дистанция пожелае. Тогава ще се види кой вариант е по-добър. Теоретично дългата цев има предимство, но при Калашника това е само теоретично"
      Най-старият ловен вариянт е Арсенал 90 и е с дългата цев. 1990 г беше разработен за Щатите и бяха произведени мисля 200 бр. Отговаря напълно на СЛР 97 лукс, но е без дулен компенсатор, а има само резба и втулка върху нея.
      sigpic

      Коментар


      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
        "Моят е с къса цев. от най-старият ловен вариант. Не е СЛР. а е СА 93, но това са подробности. Заставам до който пожелае с дълга цев, на каквато дистанция пожелае. Тогава ще се види кой вариант е по-добър. Теоретично дългата цев има предимство, но при Калашника това е само теоретично"
        Най-старият ловен вариянт е Арсенал 90 и е с дългата цев. 1990 г беше разработен за Щатите и бяха произведени мисля 200 бр. Отговаря напълно на СЛР 97 лукс, но е без дулен компенсатор, а има само резба и втулка върху нея.
        Да не се заяждаме на дребно. СА 93 е доста по-масов, произведен е в хиляди бройки за САЩ и не само. Къса цев, никакви компенсатори и т.н. Класика ! Надписите са му на "хамерикански", Детройт, Мичиган и т.д. Е и скромното ARSENAL присъства. Моята е на мноо, мноо хиляди изстрела, само леко съм и променил приклада за стрелба от ляво рамо.Красота !
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Ето това е "Асенал" 90, също на много истрели и с отлични резултати - поне 50-60 прасета. Давам и снимка на това, което може да намериш в прасето. Номера на тази е 179.
          Прикачени файлове
          sigpic

          Коментар


          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Това не е заяждане,не е реклама, защото не я продавам, просто се хваля. Нали за това е този форум - за споделяме радости и мъки.
            sigpic

            Коментар


            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
              Това не е заяждане,не е реклама, защото не я продавам, просто се хваля. Нали за това е този форум - за споделяме радости и мъки.
              То е ясно, че не се заяждаш, както е и ясно от втората ти снимка става ли тази пушчица за лов, или да !!!
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Оръжейната ни промишленост е една от малко то сфери в която сме на световно ниво.И е абсолютно сигурно че Арсеналските карабини стават за лов на среден дивеч.Още повече че цените са им съпостави ми на известните марки газово оръжие.И заедно с евтините муниции,ти дават възможност да станеш много добър с него.И най-перфектното оръжие без добро затприкладно устройство не струва 5 пари.Наслука на всички.

                Коментар


                • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Аз също успях да се уредя с СА-93. Има още една същественна разлика с СЛР-95 и това е цевта - СА-93 е с оригинална цев АК-47 - там стъпката на нарезите е по-малка в сравнение със следващите модели. Именно затова знаещите препоръчват СЛР-а с дългата цев - просто тази е сметната за по-дългата стъпка на нареза, която е направена с цел по-голяма точност с по-късите ловни куршуми. Наистина с ловен куршум тип SPBT на ППУ моята прави група 7-8см. на 100м. , докато с по-дългите 9,7 грамови НР на Арсенал, свивам групата до 40мм.

                  Коментар


                  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Не отдавна видях във ВИПА "МАКСИМ СОКОЛОВ" мисля, ча така се казваше, защо не подмените калашниците с максимовките........не на наслуката за такова оръжие!
                    Цветан Петров
                    "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                    0888865583

                    Коментар


                    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Нещо си ми труден за разбиране: БАР2 може, Бенели Арго може, Уинчестър Вулкан също може и какво ли още не полуавтоматично, ама виж като кажеш СЛР и някой веднага го съпоставя с Максимка. Е верно не те разбрах!

                      Коментар


                      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Споделям мнението на колегата ВЕЩЕР. Нарезното оръжие да е само за ПОДБОРЕН ЛОВ. Нали да си купиш нарезно оръжие трябва да имаш удостоверение за подборен отстрел. На групов лов с гладкоцевно, който е ербап нека стреля с бренеке, бренекето върши същата работа само, че от по близко разтояние-точно тука е по големия шанс на дивеча. Преди 1990г. в Троянския балкан имаше повече ЕЛЕНИ от колкото прасета, след като разрешиха да се закупува нарезно оръжие по свободно този вид дивеч почти изчезна......заключенията нека всеки сам си ги направи.
                        Цветан Петров
                        "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                        0888865583

                        Коментар


                        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          А моето заключение е друго - Покупката на нарезно оръжие в България, стана възможна след 1989г. , като по същото време много се облекчи и приема на нови ловци(кой с курс, кой без курс, кой мисли, че сърната е женската на елена...абе всякакви!). В същото това време и думата "закон" в държавата ни придоби точно смисъла "врата у полето". И се почна лудото бракониерство! Свидетел съм на всички тези явления в съвременния "лов" и ти гарантирам, че ТОВА е истинската причина за тоталното намаляване на дивеча.
                          Ами знаеш ли, в повечето планински села се ловува вече всеки ден! , а в събота и неделя се водят гражданите на разходка в планината - баш там където са ловували хората в петък примерно. И тези същите доморасли бракониери, имащи се за собственици на близката гора, НЯМАТ нарезно оръжие, ловуват си с гладкоцевното.
                          А дали ще си с духалка заредена с бренекета или с нарезна пушка, по време на гонка е на практика без значение - изстрел над 60-70м. си е жива рядкост, ако си Ловец го знаеш това.
                          А ако мислиш, че примерно в лесничейство Своге можеш да вземеш бележка за подборен лов, значи трябва да си пълен наивник. И е така в повечето дружества - тези бележки са за определен кръг от хора.

                          Та така аз виждам нещата - убиват хората, а не оръжията!
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                            А моето заключение е друго - Покупката на нарезно оръжие в България, стана възможна след 1989г. , като по същото време много се облекчи и приема на нови ловци(кой с курс, кой без курс, кой мисли, че сърната е женската на елена...абе всякакви!). В същото това време и думата "закон" в държавата ни придоби точно смисъла "врата у полето". И се почна лудото бракониерство! Свидетел съм на всички тези явления в съвременния "лов" и ти гарантирам, че ТОВА е истинската причина за тоталното намаляване на дивеча.
                            Ами знаеш ли, в повечето планински села се ловува вече всеки ден! , а в събота и неделя се водят гражданите на разходка в планината - баш там където са ловували хората в петък примерно. И тези същите доморасли бракониери, имащи се за собственици на близката гора, НЯМАТ нарезно оръжие, ловуват си с гладкоцевното.
                            А дали ще си с духалка заредена с бренекета или с нарезна пушка, по време на гонка е на практика без значение - изстрел над 60-70м. си е жива рядкост, ако си Ловец го знаеш това.
                            А ако мислиш, че примерно в лесничейство Своге можеш да вземеш бележка за подборен лов, значи трябва да си пълен наивник. И е така в повечето дружества - тези бележки са за определен кръг от хора.

                            Та така аз виждам нещата - убиват хората, а не оръжията!
                            Поздрави!
                            Своге ми е далеко и немога да знам как е там, но мисля, че реда за закупуване на нарезно оръжие е установен, което значи, че трябва да се използва само по предназначение. И нали неможе да се сравни далекобойноста на АК с която и да е гладкоцевна, дори да стреля и с бренеке. Колега нежелая да навлизаме в излишен спор, това е мое лично мнение. И нека да не забравяме, АК сие армейско оръжие.
                            Цветан Петров
                            "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                            0888865583

                            Коментар


                            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Уважавам личното ти мнение! Просто го съпоставям с моето, не споря и не се заяждам, то нали затова е форум.
                              Закона повелява курс за подборен лов за придобиване на нарезно оръжие с цел запознаване на "карабинерите" по-пълноценно с дивеча, но също закона позволява и подборен лов с гладкоцевно, както и лов на гонка с нарезно. Курса за подборен съм го карал и мога да кажа, че от проф.Нинов и доц.Михайлов имаше какво да науча! В добрия, полезния смисъл на думата!
                              Иначе да, АК си е армейско оръжие, ама е нискобюджетна пушка и е по джоба на по-бедните ловци. Те и 7,62х54 и 30-06Sprg и .308WIN са военни калибри, ама се правят за тях добри ловни патрони, за СЛР-а също.
                              За далекобойността - около 800-1000м. е опасната за бренеке и около 4-5000м. за нарезно....грубо казано. Все си е опасно.Трябва акъл и за тая работа.
                              Бъди здрав!

                              Коментар


                              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                                Уважавам личното ти мнение! Просто го съпоставям с моето, не споря и не се заяждам, то нали затова е форум.
                                Закона повелява курс за подборен лов за придобиване на нарезно оръжие с цел запознаване на "карабинерите" по-пълноценно с дивеча, но също закона позволява и подборен лов с гладкоцевно, както и лов на гонка с нарезно. Курса за подборен съм го карал и мога да кажа, че от проф.Нинов и доц.Михайлов имаше какво да науча! В добрия, полезния смисъл на думата!
                                Иначе да, АК си е армейско оръжие, ама е нискобюджетна пушка и е по джоба на по-бедните ловци. Те и 7,62х54 и 30-06Sprg и .308WIN са военни калибри, ама се правят за тях добри ловни патрони, за СЛР-а също.
                                За далекобойността - около 800-1000м. е опасната за бренеке и около 4-5000м. за нарезно....грубо казано. Все си е опасно.Трябва акъл и за тая работа.
                                Бъди здрав!
                                Уважавам мнението на Ослар, но Лама е напълно прав. С две думи : Калашников и СЛР са съвсем различни неща. Важното е кой стои зад тях !
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X