Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    Според мен, истинския ловджия дава шанс и на животното, защото изпитва уважение към него.От тук става ясно кои ловуват с Калашници, хора които отиват да правят безогледна сеч и после да си пълнят търбусите.Знам от собствен опит, че тези индивиди са повечето в ловните дружинки и за това на мен ми е неприятно.Наи добре щеше да е изобщо де не се убиват животните но някои избиват комплекси, зада си доказват колко са мъже.
    Имам предложение за теб. След като пишеш тук, значи си ловец. Защото иначе нямаш място в ловен раздел. Та мога да те уредя да се изправиш срещу диво прасе очи в очи. Да те видим как ще му даваш шансове?
    Нямам идея дали ядеш месо, но човекът е създаден като месоядно.
    Та от къде идва месото в магазина? Не расте в градината. Дава ли се шанс на едно питомно прасе в кочина един на един метър. За да не може да се движи много и да наддава на килограми?
    Дава ли се шанс на телето, когато го вържат и ударят с чук по главата?
    А на дивите животни се правят хранилки, таксация. Следи се популацията.
    А кажи кой избива комплекси?
    Комплексарите според мен са тези, който влизат в ловен форум. И плюят по ловците.
    Защото са гледали или са слушали как някой бракониер убива сърна примерно, и слагат всички под общ знаменател.
    LZ1HKW
    Реглаж на преден и заден мост
    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

    Коментар


    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

      +1
      Това е истината! Подобни "голмайстори" има във всички форуми.
      Дотук в нашата дружинка имаме 3 прасета паднали в една гонка и .......това е за сезона досега! Явно някои хора си представят гората, като Южния парк, а дивата свиня като кротко мило животно, безпомощно и тъпо! Не е така!!! Дивата свиня е най-интелигентното животно в нашите гори, като изключиме вълка! Умее да се защити и от кучетата и да финтира гоначите и пусиите, а ако се наложи - атакува смело и тогава Господ да ти е на помощ! За този лов си трябва сърце да имаш, каква ти е пушката е без значение, ако ти се разтрепери в ръцете. Точно в такива случаи Калашника се явява добро оръжие - поради пренебрежимо ниския откат, позволява бърз втори и ако се наложи трети изстрел без загуба на мерната линия. Пълнителя е петзаряден, но аз съм стрелял само до 3 пъти в едно животно, ранено от гонач - тогава ИСТИНСКИ си харесах пушката.
      А що се отнася до шансовете - в гората всички шансове са на страната на животното! Единственно оръжието е в наша полза, но и то не ги изравнява.

      Коментар


      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Не е пробемът в бързият темп на стрелба.
        Проблемът са пишман измекярите с винтовки и оптики дето могат да снимат от 500-800 метра.Тогава животното освен да умре...друго не може и да направи.Нарезното оръжие е за стрелба от по-голямо разстояние.
        Виждали ли сте ''ловци'' с платено прасе да стрелят по приплод случайно?
        Аз съм виждал.Щото евтино.Нищо че ще им се поскарат после.
        Лично мое мнение е че ловът трябва да се извършва с гладкоцевно оръжие,а нарезно да се дава примерно на 5% от ловците само и единствено за подборен отстрел на дивеч.И то на ловци доказали се като съвестни стопани.Не на сулю и пулю.
        На разстояние за стрелба 30-50 метра няма абсолютно никакво значение с какво оръжие си.Дори гладкоцевното има предимство.
        BMW X6

        Коментар


        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Според мен, истинския ловджия дава шанс и на животното, защото изпитва уважение към него.От тук става ясно кои ловуват с Калашници, хора които отиват да правят безогледна сеч и после да си пълнят търбусите.Знам от собствен опит, че тези индивиди са повечето в ловните дружинки и за това на мен ми е неприятно.Наи добре щеше да е изобщо де не се убиват животните но някои избиват комплекси, зада си доказват колко са мъже.
          Заглавието на темата е друго колега.Мисля че си объркал темите.А за моя търбух,ти не бери грижа,голям е и жена ми си го харесва.Та от казаното до тук става ясно ,че калашника става за лов.Нито един от тези които притежават такова оружие,не иска да го продава.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Желанието за притежание и възможността за използване за лов са две коренно различни работи.Макар че не бих тръгнал на лов с Калашник,по никакъв начин не бих отказал да си имам един с 200-300 патрона.
            И 4 -8 пълнителя от големите.Разбира се надлежно скрит и обезопасен.Разбира се законен.
            Дето се вика за черни дни.
            BMW X6

            Коментар


            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Ловец съм от около 15 години /вече не помня точно колко/, но неходя често на лов.Плащам си обаче изрядно всички такси.Ако отида, ходя за да се разходя в природата.Имам две гладкоцевни пушки и смятам че това е оръжието за истинския ловджия.Напълно съм съгласен с мнението че карабини /тоест нарезно оръжие/ трябва да се ползва само за подборен отстрел /ама истински такъв/.Да прасетата са хитри но ако си добър ловец би трябвало да ги надхитриш а не да ги разпориш с олово.И последно-НЕ ИСКАМ ДА ОБИДЯ ЛОВЦИТЕ ПО ПРИНЦИП!!!
              Последно редактирано от disko04; 01-12-08, 09:59. Причина: граматика
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Приятелю, не си обидил никого, смятам. Тук се води някакъв спор.
                А най-ефикасния начин да "разпориш прасето от олово" е като го напълниш със съчми. Поздрави!

                Коментар


                • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Пегледах набързичко мненията... Предполага ли се, че СВД е "Калашник"? Ако е така, дали тази пушка има шанс пред останалите суперски ловни карабини, когато говорим за прицелен огън и подборен лов ? Тук някъде мернах мнение, че 200 м. е предела. На 200 метра прострелвахме оптиките на СВД, но това не им пречеше на 400 м. да правят група с 5 см. диаметър (от станок и при подходящо време).
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                    Не е пробемът в бързият темп на стрелба.
                    Проблемът са пишман измекярите с винтовки и оптики дето могат да снимат от 500-800 метра.Тогава животното освен да умре...друго не може и да направи.Нарезното оръжие е за стрелба от по-голямо разстояние.
                    Виждали ли сте ''ловци'' с платено прасе да стрелят по приплод случайно?
                    Аз съм виждал.Щото евтино.Нищо че ще им се поскарат после.
                    Лично мое мнение е че ловът трябва да се извършва с гладкоцевно оръжие,а нарезно да се дава примерно на 5% от ловците само и единствено за подборен отстрел на дивеч.И то на ловци доказали се като съвестни стопани.Не на сулю и пулю.
                    На разстояние за стрелба 30-50 метра няма абсолютно никакво значение с какво оръжие си.Дори гладкоцевното има предимство.
                    Не съм съвсем съгласен колега !! За да направиш изстрел от 500-800 м. трябва да си МНООООГО подготвен ( такива хора в БГ са много малко , особенно с калибър 7,62 х 39 ) , и последното нещо което ще мине през акъла на животното е да мре Не знам какво имаш предвид като пишеш , че с гладкоцевно е по-добре , освен че прасето натежава от съчмите в задника му и после като го гръмне някои с карабина ще се кефи повече (ако не го изядът чакалите де...) Моето скромно мнение е , че или удряш животното и то остава ТАМ , или изобщо не го улучваш и си заминава по-живо , по-здраво ... Поздрави
                    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                    WJ 4.7

                    Коментар


                    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Пегледах набързичко мненията... Предполага ли се, че СВД е "Калашник"? Ако е така, дали тази пушка има шанс пред останалите суперски ловни карабини, когато говорим за прицелен огън и подборен лов ? Тук някъде мернах мнение, че 200 м. е предела. На 200 метра прострелвахме оптиките на СВД, но това не им пречеше на 400 м. да правят група с 5 см. диаметър (от станок и при подходящо време).
                      Не е..... Това е Снайперска винтовка/карабина на Дегтярев.......

                      Има шанс, особено при "лова" на хора.....

                      PS: Не съм ловец.
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Абе момчета, ако с 7,62х39 бъде ударено прасе от 500м. , вервайте ми куршума ще си остане в калкана.....може и малко да стърчи даже.
                        100-150м. - това е! 200-250 става за хищник с добра оптика.

                        СВД е "Снайперска Винтовка Драгунов" , която ползува 7,62х54R.
                        Ние говорим за СЛР - ловна нарезна пушка на базата на АК в калибър 7,62х39 и .223Rem

                        Коментар


                        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                          СВД е "Снайперска Винтовка Драгунов"
                          Може и да съм в грешка, а и по цяла вероятност.......Стрелям с това което ме си "тикне" в ръце. Без да навлизам в тънкостите
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                            ........................Ние говорим за СЛР - ловна нарезна пушка на базата на АК в калибър 7,62х39 и .223Rem
                            Ей тук пак да питам. Искам да си го взема този СЛР /чух много негативни мнения, ама носталгия някаква/ Та в кое изпълнение: 7.62х39 или .223, с дълга или къса цев?
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Разбира се с дълга цев.И кал 7.62х39,по-малкия калибър дава по голям контрол на бърза стрелба и е малко по-точен,но определено е само за лов на хишници.За колегата който прави група от 5см.с Драгунов на 400ми аз имам малко изстреляни патрони с такава пушка,и след като знам качеството на патроните7.62х54/с изключение на леките-снайперские/много ме съмнява.

                              Коментар


                              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Мчи СВД също е на база Калашников. Просто другаря Драгунов решил да тури по дълга цев, да пипне малко възвратния механизъм и да тури патрон на ПК.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X