Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
    А сетих се и още нещо.
    Мъчи ме само стойката за оптиката, държи се с 2 нита за корпуса и от стрелянето се размества. Обещаха ми,че щели да ми я оправят
    Наистина видях с очите си как се ремонтира стойката- с телоподаващото,колегата защипа масата на цевната кутия и удари три бързи капки (капка тон казват заварчиците ),три защото нитовете са толкова,отляво, отдясно и един малко по-ниско по средата, най нинтересното е,че заварките явно от маслото още не са ръждясали .Лично аз искам тия дни да си купя за подарък един СЛР 95, но се двоумя за флоберка, но това е друга тема и не и е тука мястото.
    Наслука и весели празници на всички !

    Коментар


    • До: Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Първоначално публикуван от roadstar Преглед на мнение
      Наистина видях с очите си как се ремонтира стойката- с телоподаващото,колегата защипа масата на цевната кутия и удари три бързи капки (капка тон казват заварчиците ),три защото нитовете са толкова,отляво, отдясно и един малко по-ниско по средата, най нинтересното е,че заварките явно от маслото още не са ръждясали .Лично аз искам тия дни да си купя за подарък един СЛР 95, но се двоумя за флоберка, но това е друга тема и не и е тука мястото.
      Наслука и весели празници на всички !
      Да, .22 си е друга бира. Така че няма какво да се двоумиш, ами си взимай ако можеш и двете ! Както се казва "и трите дедо попе". И двете оръжия си имат само предимства.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
        ...........Същата пушка в калибър .223Rem си е малко недомислена работа - просто механиката и е сметната за 7,62мм. куршум и поради тази причина при презареждане с .223 патрона влиза в патронника с увеличен ъгъл. ..............
        Дяволски си прав. В крайна сметка Дядо Мраз ми донесе СЛР 100 в .223 с дълга цев /това за цевта-по препоръка на Боби от Герена/. Още не съм стрелял с нея, но като един кръшен експериментатор, реших да модифицирам оригиналния пълнител. И това на празнична /пияна/ глава. Абе то стана. Увеличи се капацитета от 5 на 9 патрона, а и още може, но сега съм решил да купувам нов. Преправения нещо не ги вкарва в патронника. Наистина ъгълът е много голям. И понеже пробите ги правих на същата тази глава , сгънах 2 гилзи, а единият патрон се разглоби. Това са арсеналски патрони FMJ, които преди модификацията си влизаха в патронника нормално и се изхвърляха също така нормално. Ама пуст сърбеж - не прощава.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          Дяволски си прав. В крайна сметка Дядо Мраз ми донесе СЛР 100 в .223 с дълга цев /това за цевта-по препоръка на Боби от Герена/. Още не съм стрелял с нея, но като един кръшен експериментатор, реших да модифицирам оригиналния пълнител. И това на празнична /пияна/ глава. Абе то стана. Увеличи се капацитета от 5 на 9 патрона, а и още може, но сега съм решил да купувам нов. Преправения нещо не ги вкарва в патронника. Наистина ъгълът е много голям. И понеже пробите ги правих на същата тази глава , сгънах 2 гилзи, а единият патрон се разглоби. Това са арсеналски патрони FMJ, които преди модификацията си влизаха в патронника нормално и се изхвърляха също така нормално. Ама пуст сърбеж - не прощава.
          Честита придобивка! Със здраве и късмет да я ползуваш! А за дългата цев - не знам, просто с този калибър нямам опит с многозарядно оръжие.
          Пълнителя и моя е преправян за 9 патрона - съвсем сполучливо.
          Ако пълнителя е същия като за 7,62х39, веднага мога да ти подаря един 30 заряден - имам 2.

          Коментар


          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Ха честитоМного хищник да падаАма ти що го слушаш този рус п...расприятел ми е деНе си струва да преработваш пълнителя,като искаш много амуниция вземи си боен.А с недозареждането-ще си се сблъскваш периодически с него.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
              Честита придобивка! Със здраве и късмет да я ползуваш! А за дългата цев - не знам, просто с този калибър нямам опит с многозарядно оръжие.
              Пълнителя и моя е преправян за 9 патрона - съвсем сполучливо.
              Ако пълнителя е същия като за 7,62х39, веднага мога да ти подаря един 30 заряден - имам 2.
              пластмасови или метал?
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Метални са и двата.

                Коментар


                • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Явно ще трябва да тармозя русият....Трябва ми пластмасов.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Ейййй вие двамата сте като пожарната / в нормалните страни/. Много бърза реакция /бе то къс спусък, ама чак толкоз/. Благодаря за всичко.
                    Пълнителят е микс от пластмаса и метал и е двуредов, така че не става 30-зарядния. Да не говорим, че и калибърът е друг-правилен или не-това е изборът ми.
                    А за русия - май ми взе 120 лв повече, ама си ги дадох с кеф. Отидох там по препоръка на Влад и на един приятел. Оказа се,че човека го познавам. Много съм доволен от консулта. Абе и СЛР-а и русия ми допаднаха
                    Сега остава да си допаднем и с лисундерите и с чакалите.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      Ейййй вие двамата сте като пожарната / в нормалните страни/. Много бърза реакция /бе то къс спусък, ама чак толкоз/. Благодаря за всичко.
                      Пълнителят е микс от пластмаса и метал и е двуредов, така че не става 30-зарядния. Да не говорим, че и калибърът е друг-правилен или не-това е изборът ми.
                      А за русия - май ми взе 120 лв повече, ама си ги дадох с кеф. Отидох там по препоръка на Влад и на един приятел. Оказа се,че човека го познавам. Много съм доволен от консулта. Абе и СЛР-а и русия ми допаднаха
                      Сега остава да си допаднем и с лисундерите и с чакалите.
                      Честито
                      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                      Коментар


                      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                        Дяволски си прав. В крайна сметка Дядо Мраз ми донесе СЛР 100 в .223 с дълга цев /това за цевта-по препоръка на Боби от Герена/. Още не съм стрелял с нея, но като един кръшен експериментатор, реших да модифицирам оригиналния пълнител. И това на празнична /пияна/ глава. Абе то стана. Увеличи се капацитета от 5 на 9 патрона, а и още може, но сега съм решил да купувам нов. Преправения нещо не ги вкарва в патронника. Наистина ъгълът е много голям. И понеже пробите ги правих на същата тази глава , сгънах 2 гилзи, а единият патрон се разглоби. Това са арсеналски патрони FMJ, които преди модификацията си влизаха в патронника нормално и се изхвърляха също така нормално. Ама пуст сърбеж - не прощава.
                        Ха, честито! Както се казва доволен ще останеш. Винаги съм казвал,че за7,62 си е късата цев, но при твоя калибър всички предимства са на страната на дългата ! Но в това един ден сам ще се убедиш. Желая ти много приятни емоции и приключения.
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                          Ха, честито! Както се казва доволен ще останеш. ............
                          Вече съм доволен. Купих друг пълнител. Вече е преправен от 5 на 8. Вчера пътувахме с един приятел за презаверка на билети и след като свършихме задължителната част, се отдадохме на волната програма. Или иначе казано-отидохме да постреляме в една стара асфалтова база. Резултатът беше учудващ за спътника ми. Показах му, че пушка за 666 лв./странна цена/ стреля по-точно от Бенели Арго за 2750 /още и седеше етикета/. Смех, смех, голем смех. Питания от сорта: ти колко пъти стреля и неможе да няма тука и мои попадения бяха постоянни. По негово искане почнахме и на серии по 2 изстрела. Същата работа.
                          Интересното е, че стрелях и с Бенелито /кал.30.06/, но нямах такъв успех, като с СЛР-а. Странна работа. И за да не ме хокат колегите искам да кажа, че иначе съм фен на Бенели. Имам и ловен автомат Берета /това от доста време е една и съща компания/ с автоматика на Бенели.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            Вече съм доволен. Купих друг пълнител. Вече е преправен от 5 на 8. Вчера пътувахме с един приятел за презаверка на билети и след като свършихме задължителната част, се отдадохме на волната програма. Или иначе казано-отидохме да постреляме в една стара асфалтова база. Резултатът беше учудващ за спътника ми. Показах му, че пушка за 666 лв./странна цена/ стреля по-точно от Бенели Арго за 2750 /още и седеше етикета/. Смех, смех, голем смех. Питания от сорта: ти колко пъти стреля и неможе да няма тука и мои попадения бяха постоянни. По негово искане почнахме и на серии по 2 изстрела. Същата работа.
                            Интересното е, че стрелях и с Бенелито /кал.30.06/, но нямах такъв успех, като с СЛР-а. Странна работа. И за да не ме хокат колегите искам да кажа, че иначе съм фен на Бенели. Имам и ловен автомат Берета /това от доста време е една и съща компания/ с автоматика на Бенели.
                            Това, драги ми Цецо, ако попиташ който и да е докосвал се до това оръжие, изобщо не е странно. Много по странно щеше да бъде ,ако резултата е в полза на 30-06. Тогава всички негативи отиваха в задприкладното устройство на Калашника.Пушчицата ти е мноо готина и съвременна, а калибърът и е само за професионалисти. Като се има вредвид, че и не вдига много голям шум.........
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              SLR 223 /къса цев/- купуваш го нов от магазина,с малък секач,чук и много зор сваляш дулният компенсатор защото това е супер идиотщина/на 5 изстрел ти се реве и искаш да не виждаш нищо по което да стреляш/.Купуваш си стойка Китайска !!! която има опция за лазерен прицел от лявата страна.Тази стойка я има в Сафарито около 100 лв. Предимствата и са следните:1.Ниска.2.Стои точно над цефта.3.Много лека.4.Никога не мърда напред или назад.5.Можеш да си сложиш и най-обикновените държачи на оптика или най-скъпите.
                              Купуваш си лазерен прицел за около 100 лв. Има опция с копче отзад или с кабелче с прекъсвач.Слага се възможно най-напред на стойката!!! Има вероятност след 30-40 изстрела да мръдне малко.Ако е стане това се настойва и с Ц 300 се капва в отворите на настройка.
                              Оптика "Пилад" 4x24 с подсветка и "Драгуновска скала".
                              Сваля се пластмасовия приклад,слага се сгъваем приклад който се сгъва на ляво към пълнителя струва около 100лв.
                              Пълнителя се разглобява,изрязват се ограничителите и става за 9 патрона.Задължително пластмасов пълнител, металния създава проблеми защото при удар започва да засичат патроните.Оригиналния ремък се преправя в началото,маха се металната щипка защото при носене скърца и трака./слага се кожена каишка/. Сгъваемия приклад с малко ъглошлайфче се запилява по рамката,с цел да може да се сгъва докрай, защото опира в стойката и в лазера.
                              Получава се в крайна сметка автомат с дължина 70 см. в сгънато положение.
                              Идеален за чакали,лисици и други хищници, сърни, зайци и др. Ако се стреля по големи животни се изисква прецизна стрелба само в главата или предната плешка. Никакви български патрони защото и стоманените и оловните са "стоманени".S&B с кух сърдечник .Това, че при презареждането SLR-a отрязвал част от оловните върхове на куршумите и давал неточна стрелба е "филм". А Щях да забравя НИКАКВО СМАЗВАНЕ И ГРИЖИ.Може да се позабърше чак след 200-300 изстрела.

                              Коментар


                              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Извинявай за израза, ама си написал ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X