Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Уважаеми колега, в този портал подобни изказвания ще ви донесат сериозни проблеми. Приемам че не знаете все още как се постъпва, но получавате официално предупреждение... Ако имате какво да кажете, ще трябва да го направите бавно и внимателно, точка по точка със съответните аргументи...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Извинявам се за което но не се сдържах. Просто аргументите са толкова много, че не знам от къде да започна.
      1. Ако смяташ да си купуваш СЛР и да му махаш дулния компенсатор просто не си купуваш такъв с компенсатор. Арсенал предлагат модификации с дулен компенсатор и без, със стойка за оптика и без, с къса или дълга цев и т.н. Предимствата са в повече към дългата цев отколкото към късата.
      2. Стойката за оптика за която говори предполагам е Leapers. Не са лоши, но една производство на Орел е по-добро решение. Последната "мърда" основно заради нитовото захващане на релсата към цевната кутия, но с точкова заварка се оправя лесно.
      3. Лазер няма да коментирам, но лепило Ц300 е за ДЪРВО.
      4. Оптика "ПИЛАД" 4х24 - няма. С тези показатели оптиките се водят ПО 4х24. Освен това при лов на хищници се търсят оптики с голяма входна леща защото се предполага лов в условия на намалено количество светлина.
      5. Приклад ако се налага подмяна по-добре да се сложи телескопичен. Сгъваемия няма достатъчно добро застопоряване - съответно влияе на точноста.
      6. Лов - на зайци и сърни?!? Сърните няма да ги коментирам, но заек след попадение от .223 пораженията са огромни... Зони за стрелба по-големи животни - "глава" и "предна плешка" - аз предлагам зад предната плешка(сърдечна област) и евентуално врат(но по скоро не поради по-голямата трудност на изстрела)
      7. БГ патрони - само армейските са със стоманен сърдечник, но последните са забранени със закон за притежаване и използване от граждани. Ловните са FMJ, HP и SP и не са "стоманени".
      8. S&B с "кух" сурдечник. Това е нещо ново в световното производство на боеприпаси. S&B предлагат в този калибър само SP и FMJ.
      9. Филма с "отрязването" на мекия връх на БГ патрон SP съм го гледал. Всички патрони които съм заредил и след това извадил от патроника са били със смачкан връх. Освен това на БГ патроните оловото е толкова меко, че може да бъде махнато с нокът. Лично на мен поради мекото олово ми заклини патрона в основата на патроника и когато го извадих с триста зора се оказа, че куршума се е прибрал навътре в гилзата. Също така мога да посоча няколко човека на които им се е "взривил" в ръцета СЛР след употреба на такива патрони.
      10. Поддръжка без смазване и грижи - няма да коментирам.

      Единственото с което съм съгласен е ремъка, че подрънква и трябва да се обезшуми и преправянето на пластмасовия пълнител от 5 на 9 патрона, но последното не е толкова необходимо и незаконно.
      Последно редактирано от paunoff; 14-01-09, 16:12.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

        7. БГ патрони - само армейските са със стоманен сърдечник, но последните са забранени със закон за притежаване и използване от граждани. Ловните са FMJ, HP и SP и не са "стоманени".
        Тук не сте прави, всички патрони произвеждани от Арсенал Казанлък имат стоманен сърдечник... проверява се лесно, вадите куршума и го доближавате до магнит... Тези които са за гражданска употреба имат и слой олово явно...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

          5. Приклад ако се налага подмяна по-добре да се сложи телескопичен. Сгъваемия няма достатъчно добро застопоряване - съответно влияе на точноста.
          Имате ли конкретен модел който сте пробвали и бихте ли казали кой и какви са ви конкретно впечатленията?
          VPetrov.photography

          Коментар


          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

            1. Ако смяташ да си купуваш СЛР и да му махаш дулния компенсатор просто не си купуваш такъв с компенсатор. Арсенал предлагат модификации с дулен компенсатор и без, със стойка за оптика и без, с къса или дълга цев и т.н. Предимствата са в повече към дългата цев отколкото към късата.
            Някой правил ли е наблюдения върху разликата с и без дулен компенсатор...?
            VPetrov.photography

            Коментар


            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Още веднъж се извинявам на всички съфорумци за нарушаване на добрия тон.
              По отношение на Бенели Арго и аз съм изпадал в подобна ситуация. Мой приятел се купи такова, само че в кал. 300WM. При прострелката нямаше никаква групираност. Първоначално си мислехме, че причината е в монтаж или оптиката. Сменихме ги с такива на Леуполд съответно за 200 и 1500лв ( моделите не помня ). Положението с групираността си остана същото. В същото време аз с моя СЛР 7.62х39 давах постоянна повтаряемост по същите мишени, което допълнително изнерви моя приятел и в крайна сметка същия си продаде Бенелито. Сега е с Рьослер Титан 6, в същия калибър, монтаж, оптика и няма грижи. За мен лично Арго се изложи много. Може да е било частен случай. Апропо собственика му е отличен стрелец и ловец, така че изключвам момента със задприкладното устройство.
              По отношение на СЛР за лов - Да - става за едър лов, но не е най-доброто. Предимствата и недостатъците му са широко коментирани в темата. Аз лично имам слука с него, но винаги с едно на ум.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Някой правил ли е наблюдения върху разликата с и без дулен компенсатор...?
                Аз.Но на 7.62х39.От 223 нямам наблюдения.И аз се бях засилил да го махам но се отказах.Защо ли.Стабилен плавен изстрел,по-добра балансировка.Осезаемо по малък откат.А и след като си смених приклада-направо песен.Ще се опитам да взема видеото с различните видове компенсатори да видите за какво иде реч.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Лични впечатления за дулния компенсатор - няма разлика в точноста. С компесатора по-силен звук в посока на стрелеца. Без него по-голямо заслепаване при стрелба нощем на варда.
                  За патроните на Арсенал. Всички армейски са със стоманен сърдечник. Всички ловно са без такъв. Ловните патрони са биметални. Стоманена ризница, която реагира на магнита и изцяло оловна сърцевина. Имам снимки, които съм правил на лично от мен разрязани надлъжно куршуми, ще ги кача когато съм на домашния си компютър.
                  С телескопичен приклад съм стрелял. Много е удобен и практичен. Не ми харесва единствено цената, която е над 200лв за израелско производство. Впечатленията ми от сгъваемия са от практика в армията и от една руска Сайга. Мърдаше доста.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Някой правил ли е наблюдения върху разликата с и без дулен компенсатор...?
                    Наблюдения върху АК-47 и АК-74
                    ИМА разлика между моделите със и без компенсатор.
                    Потърсете литература за АК-47, АКС, АКМС, АКС-М1, също и АК-74, АКС-74, АК-74У сигурен съм, че има по руските сайтове (напр. СПЕЦНАЗ.ру)
                    Компенсатора е така конструиран, че влияе на газовете в момента на преминаване на куршума през дулния срез и насочването им в посока, намаляваща повдигането на цевта, получено вследствие изстрела.
                    При единична стрелба не се налага, защото може да се коригира прицела, но при автоматична е много полезен, защото иначе цевта се измества след всеки следващ изстрел т.е. вдига се нагоре и леко вляво и се губи прицела.
                    Съжалявам за неграмотното обяснение, не ставам за даскал, без демонстрация няма как да обясня.

                    Коментар


                    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                      Наблюдения върху АК-47 и АК-74
                      ИМА разлика между моделите със и без компенсатор.
                      Потърсете литература за АК-47, АКС, АКМС, АКС-М1, също и АК-74, АКС-74, АК-74У сигурен съм, че има по руските сайтове (напр. СПЕЦНАЗ.ру)
                      Компенсатора е така конструиран, че влияе на газовете в момента на преминаване на куршума през дулния срез и насочването им в посока, намаляваща повдигането на цевта, получено вследствие изстрела.
                      При единична стрелба не се налага, защото може да се коригира прицела, но при автоматична е много полезен, защото иначе цевта се измества след всеки следващ изстрел т.е. вдига се нагоре и леко вляво и се губи прицела.
                      Съжалявам за неграмотното обяснение, не ставам за даскал, без демонстрация няма как да обясня.
                      Ако си беше направил труда да почетеш-говорим за SLR.Със и без дулен компенсатор отдавна е решен проблемът с подскачането нагоре и дърпането.Малко си ми далеч за да ти демонстрирам стрелба със SLR 7.62х39 който има само откат назад.И то пренебрежимо слаб.Същият т.н.компенсатор на упоменатото оръжие си е чист огнеприкривател.Ако се намира някъде около теб,разгледай го внимателно и кажи как ще компенсира"дърпането "в ляво което всъщност се получава..от какво?!? при стандартният АК.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Ако си беше направил труда да почетеш-говорим за SLR.Със и без дулен компенсатор отдавна е решен проблемът с подскачането нагоре и дърпането.Малко си ми далеч за да ти демонстрирам стрелба със SLR 7.62х39 който има само откат назад.И то пренебрежимо слаб.Същият т.н.компенсатор на упоменатото оръжие си е чист огнеприкривател.Ако се намира някъде около теб,разгледай го внимателно и кажи как ще компенсира"дърпането "в ляво което всъщност се получава..от какво?!? при стандартният АК.
                        При стандартен АК няма. Явно не съм разбрал за какво иде реч. Не съм запознат с цивилните версии.....говоря за АКМС основно и производните му. Огнеприкривателят при АК-74 и СВД работи И като дулен компенсатор.

                        Коментар


                        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                          При стандартен АК няма. Явно не съм разбрал за какво иде реч. Не съм запознат с цивилните версии.....говоря за АКМС основно и производните му. Огнеприкривателят при АК-74 и СВД работи И като дулен компенсатор.
                          Да при АКМС си е компенсатор и познавам конструктора му.При стандартен АК е само предпазната муфа.При СВД е чист огнеприкривател.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Обещаните снимки не успях да ги намеря и затова направих нови. Светлината снищи беше кофти и затова се наложи да осветя малко снимките. Обещавам в най-кратък срок да направя нови по-ясни.
                            Патроните с червения лак са стандартни армейски боеприпаси производство на завод 10 от 84година. Зеления лак са ловни FMJ на същия завод, които съм закупил лично от Казанлък последното лято. На армейския се вижда сърдечника, като само в горната част на върха има олово, както и съвсем тънък слой около стоманения сърдечник. На ловния сърцевината е изцяло от олово, няма стоманен сърдечник, а единствения материал, който реагира на магнита се намира в металната ризница. Както виждате има разлика както в дължината на куршума, скосеността и големината на отвора в задната му част. Ловните патрони HP и SP на Арсенал са без този отвор в задния край на куршума.
                            Прикачени файлове
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Патроните ги разкернирах преди време във връзка със възникнал спор в друг ловен форум. Темата на спора беше относно отнемането на част от върха на куршума на стандартен армейски боеприпас и лекото му разпробиване с 2мм свредло, за да добие вид на HP. Колеги съфорумци се изказваха, че така куршума нанасял невероятни поражения при попадение и дори експлодирал. Имаше дори приложени снимки на проектили извадени от диво прасе и снимки на армейски и ловни боеприпаси, които реагират на магнит. Тъй като и аз бях чувал тази теория и съм правил горепосочените модификации на патроните, реших да направя надлъжен разрез на куршумите, за да разбера има ли смисъл от манипулациите и да видя какво им е устройството. До онзи момент бях виждал единствено на картинка какво е устройството на армейския боеприпас, а проектил от животно до този момент не съм изваждал. Снимките от опита ги има в предния пост.

                              Резултатите и изводите, които направих за себе си:
                              –няма никакъв смисъл от модифициране на куршума на армейски боеприпас. „Експлодирането” на куршума се дължи на отделяне на стоманения сърдечник от ризницата при попадение, при което може да се получи разпадане на същата като при експлозия. Ефекта от такова попадение върху животно е доста спорен и неефективен според мен. Освен това може да се получи разделяне-събличане (ризница-сърдечник) още в каналите на цевта при отнемане на по-голяма част от върха на куршума и последваща истинска експлозия при повторен изстрел, но този път на самото оръжие. Следователно една такава манипулация на куршума е потенциално опасна за стрелеца и оръжието;
                              –Теория за „Отлагане на разтопено олово по цевта след изстрел с патрон, чийто куршум има отвор в задната част” – При направените от мен опити с ловни FMJ патрони не съм забелязал повишено отлагане на олово по каналите на цевта. При армейските, SP и HP това отлагане е невъзможно поради това, че на първия отвора е „затапен” с края на стоманения сърдечник, а на другите два ризницата няма отвор в задния край. Повишено замърсяване на каналите на цевта и газовата тръбичка съм констатирал единствено при използване на трасиращи куршуми поради горенето на фосфорения елемент;
                              –Куршумите на ловните патрони реагират на магнита поради металната ризница, а не поради наличието на стоманен сърдечник. Същите имат изцяло оловна сърцевина. Оловото предполагам е с голяма чистота, защото е доста меко и пластично. По слабото им дефрагментиране в сравнение с чуждестранни образци, предполагам се дължи на по-твърдата им ризница. Визирам сравнения и опити, които съм правил с образци на S&B (SP) и Първи партизан (SP).
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар


                              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                И като завършек на "великите" ми писания искам само да добава, каква според мен е най-добрата окомплектовка на СЛР:
                                1. SLR-95 HMB - 7.62х39, стандартна(къса) цев, дулен компенсатор, релса за монтаж на оптика. Стандартана армейска дължина на цевта поради по-добрата мобилност, 7.62мм поради достъпността на патроните и възможността на евтини тренировки, дулен компенсатор - някои лични съображения и по-добър естетичен вид на оръжието, релсата за оптика е ясна.
                                2. Руски бързомер Кобра - идеален за бързо прицелване и гонка, здравина, надеждност, влаго и удароустойчивост. Недостатък - по-полямото тегло и повишената цена вследствие повишеното търсене.
                                3. Модифициран пълнител за по-голям обем. Предпочитам метален, но и пластмасовия върши работа.
                                4. Прилад - Телескопичен 6 позиционен съответно в комбинация с подходяща пистолетна ръкохватка. Поради по-висока цена и трудна достъпност, за хора с по-дълги ръце като мен, може да се удължи леко настоящия приклад.
                                5. Ремък - триточков тактически. Ползвам такъв и мога да Ви убеда, че е безкрайно удобен и практичен. Лесно се сваля и предлага много варианти за боравене и носене на оръжието.

                                И чистене и смазване му е майката. Нямам нито една засечка поради замърсено и занемарено оръжие. Ползвам само Балистол.
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X