Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Днес продължих с успехите- 3,8 кг. пачи крак и 1,4 кг. манатарка. Пак на същото място като вчера, днес се върнах да го доожъна. Утре с братчедът ще се пробваме над с. Рударци, там лани доста пачи крак берях.

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Утре смятам да проверя между бистрица и железница,там проверявал ли е някой от вас.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Северната част на Витоша ми е непозната, аз тършувам над Владая, Мърчаево и Рударци. В гъбарската, фейсбук група един се хвалеше, че пачият крак е излязъл на Витоша, но не уточнява коя част. Днес обаче се налага да пропусна гъбинга, отлага се за утре.

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Резултати от днешния излет- 1кг. манатарка и 4,250 кг. пачи крак, много качествен,не най- едър, измит от дъждовете, улесни ме много при почистването. Намерих на един дъбов пън двойникът на пачия крак, беше се здраво накичил по пъна. От долу го приличаше, но отгоре беше доста по- тъмен, ударих му две снимки с телефона. Това ми беше за последно тази седмица, отивам за 5-6 дена в провинцията. Като се върна другата седмица сигурно ще са излезли мощно гъбите.

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Давай някакви снимки от тая Витоша.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Не знам как да ги кача, пък и телефона ми някаква стара Нокиа, не знам какво качество ще са снимките. Като се прибера в София ще накарам синът да се опита да качи нещо.

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Имам въпрос относно сушенето на манатарки.Във събота набрах към кило и половина манатарка и реших да я изсуша,дотук добре.Нарязах я на филий около 8мм като махнах само най долната част на пълчето дето е било заровено в земята.Обаче за мое нещастие оня ден при голямите валежи намерих гъбите подгизнали на терасата ,където ги бях сложил да се сушат.Днес гледам са почти изсъхнали ама смърдят на мърша та се нетрае.Има ли проблем в това и ако има къде сбърках,
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Има логика да ги изхвърлиш. Ако не са в хладилник и не са млади, червясват за една нощ и после не стават. Изобщо сушенето без уред при мен си е проблем. Важи за всички гъби, като манатарките са от най-издържливите.

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Манатарката се реже на тънки филийки и се суши на пряко слънце до степен да се чупи. Ако не стане за ден, се доисушава принудително. Аз бях направил сушилня от голям кашон и калорифер вътре. Поставях гъбите на скара от тензух. После в книжна сесия на сухо.

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Утре мисля да се разходя до пасарел за гъби,някой може ли да ме упъти горе долу къде да търся там.Често минавам покрай пасарел но самият раийн ми е непознат.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        А познаваш ли ги ? Щото ако да трябва сам да можеш да се орентираш по гората.Успех на излета

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Познавам няколко вида и само тях бера.Поне съм се специлиазирал в тях и лесно ги разпознавам.
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Братовчедът в събота ми се обажда, на Витоша се е заринало с гъби, особено пачи крак. Аз във вторник минавах през Петрохан, в Бързия имаше на 3 места сергии с пачунко и манатарка. Утре се прибирам в София и в сряда ще атакувам.

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Днес, как се прибрах, хванах гората следобеда. Много успешен манатарков излет направих, набарах ги когато скоро са излезли манатарките, съвсем млади, а и по- старичките без червеи, явно жегите гонят и гадините. Направи ми впечатление че са излезли на групи по 4-5-6 гъби, видиш ли една, следва добра жътва. Набрах 5,4 кг. манатарчици и 1,6 кг пачи крак. Пачият малко изсъхнал, все още става, но ако не завали ще се съсухри съвсем.

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Днес продължих с жътвата на манатарките. Станах рано и се изнесох в едно насаждение над с.Рударци. Успях да пробера 4,3кг. читави манатарки, имаше и много преминали. Пачият крак се представи много зле, десетина гъбета, а миналата година от там не можех да премъкна торбите. Сега ще пасувам два дена,че то не остана не претърсено място.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X