Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • s_s1
    отговори
    Ако ПМ няма идентификатор и Вие не сте собственик на обект с идентификатор в същия имот мисля, че не можете да притежавате и ПМ.

    Остави коментар:


  • trapper
    коментира - отговор
    Като се правиш на голям светец ...

  • гоше
    коментира - отговор
    Да, абсолютно резонно е това за адвокат по недвижимости, просто се чудя дали въобще да се захващам. Че и не познавам никой в тази кооперация, където е въпросното ПМ.

  • s_s1
    отговори
    Това с паркоместата е най-мътната материя при недвижимите имоти. Много са възможните уловки и подводни камъни.
    Моя съвет е да се обърнете към адвокат-специалист в материята, че законодателството е остаряло спрямо новите реалности на съвременния живот.

    Остави коментар:


  • гоше
    коментира - отговор
    В допълнение, в акта фигурирали ид. части от рампата за подход, площта и сградата

  • santaclash
    коментира - отговор
    Този, дето проектира, сега вече спира да играе. Той ти предава проект и до там с отговорността му. След него идва един друг, който на място стои и контролира как се изпълнява проектът. Тая арматура ли се слага, тоя бетон ли се налива и т.н.
    Минимумът, за абсолютно формален строителен контрол, при който не е сигурно въобще дали някой ще си излезе от офиса, за да дойде до обекта ти, е около 10 евра на квадрат РЗП. Чувал съм цени и по 50 евро. За жилищно строителство говорим! В инфраструктурата надзорът е на отделен конкурс, защото е още по-дебело. ПРавилата се промениха много последните години в посока окрупняване на строителния бранш. Идеята е ясна- по-малките да минат на заплата към по-големите, защото от по-големите по-лесно се смъкват рушвети.
    Обаче крайната цена я плаща Кольо, който иска да си направи навес са трактора. При него е топката и ако иска да започне да строи през април, трябва да започне с ваденето на документи нейде след Димитровден предната година. Парите отделно.

  • IvanIvanovi
    коментира - отговор
    засега не ти трябва друг архитект, главния архитект на общината има приемен ден, виж кога е и отиди при него за консултация. Безплатно е, не носи скицата с теб, даже може да не казваш за кое село става дума /това после ако решиш да караш през просото/, Аз минах с: искам да купя един имот, така и така, какво после мога да построя..... поне нашата беше много любезна и обстоятелствена, само си носи нещо за писане и записвай, че говорят бързо със специфични понятия и после бързо се забравя какво е казал.

    Ако имаш някой познат на познат в съответния отдел на общината, също може да питаш него.

  • гоше
    отговори
    Здравейте,
    Паркомясто с нот акт, но без идентификатор. Това по предварителна информация по телефона. Уловки, подводни камъни? Ще съм благодарен на коментари и мнения на хора, наясно с материята.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    коментира - отговор
    Що си мисля, че се изхвърляш с разходите. Да не съм почвал от гола поляна, да не знам. За проектите какво да ти кажа. Още стоят къщи отпреди 40-50 и повече години, на които плочата е провиснала и ти се тресе под краката. Което не значи, че е редно да се проектират изначално такива. Със сигурност има тенденция към преосигуряване в нормативните изисквания ама пък, от друга страна, като знам на по-малки обекти какви майстори работят и какъв бетон се лее ...

    Онзи, дето ще ти проектира, нали ще си сложи подписа отдолу. И, ако вземе та, недей Боже, после ти падне градежа на главата, той ще е на пангара ...

  • Кольо
    коментира - отговор
    Точно това ще направя.
    То си знам, че тук само празни приказки си пишем(аз също по много), и реален съвет едва ли може да се получи, но все тая една надежда...

    Имам извадена скица, ще потърся архитект за консултация.

  • BatGeorgeone
    отговори
    Коле, все още не съжаляваш брат повярвай, за нищо не съжаляваш.

    Мъка и съжаление ще има ако недай си боже стана беля или когато дойде време да се продава, за белите се лежи в панделата, а за продажбата се плаща с много десетки хиляди по-малка цена.

    Ти си решаваш сам, или спиш спокойно и после децата имат реални имоти или палиш свещи да не стане беля/донос и после децата да му мислят, кво тати е сътворил и с кой акъл в 21ви век.

    И още нещо, 2-3 разговора с местните читави проектанти/архитекти ще ти дадат адекватен съвет, тука само може да вземеш идеи или да придобиеш нерви

    Остави коментар:


  • davc
    отговори
    Коле, скоро (може би преди около месец) въртяха по телевизиите точно хале за селскостопанска техника. Срутило се. А отдолу машини за милиони - от тези зелено-жълтите. Нови новенички и за нищо не стават...

    Остави коментар:


  • Кольо
    коментира - отговор
    Глей ся.

    Масово по секлата се правят не само ремонти, а направо нови строежи. Без никакви документи, разрешителни и т.н.
    В нашето аз май съм единствения който иска да мине по нормалния ред, а то май ще се окаже, че съм ненормален.

    Защото не е нормално строежа да струва 10 000, а за такси, разрешителни, лицензи, съгласуване, проекти и други страшни думиччки да трябва да се изръся още толкова.
    Не е нормално един навес правен от желязо което е доста по-тънко от това което проектнта ще каже, че трябва да бъде да стои вече над 20 години, преживял е и големи снегове и бурни ветрове и земетресения, ама щом ида при проектант-ще трябва да сложа желязо за половин айфелова кула.

    Не е нормално държавата да иска да се развиваме, а да ни спъва и ограничава с безсмислени изисквания.

    Все пак това ще е навес за техниката, а не жилищна сграда.

    Не си правете труд да ми отговаряте, вече съжалявам, че пуснах това питане.

  • Чавдар (V93)
    коментира - отговор
    Както голяма част от българите смЕта, че правила трябва да има само когато не засягат неговите интереси ...

  • artefekt
    коментира - отговор
    СмЕташ, че по другите държави не се изискват разрешения?

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X