Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • davc
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    А някаква тапия, за пред някакви чиновници ли ти трябва, или става въпрос за реална оценка с практическа стойност?
    Ако второто, мога да съдействам.

    Остави коментар:


  • KamAZadjiq
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    По-скоро като годност, "правилност" на изпълнение (преди 30 + години) и като струва ли си да се купува/да се наливат пари в довършването й.

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
    Здравейте,

    как/кой може да оцени конструкцията на стара къща? Става въпрос за къща строена края на 80те, тухла с колони и плочи, хубавото е, че външно е неизмазана. Става въпрос за региона на София.
    Като цена или като........

    Остави коментар:


  • KamAZadjiq
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Здравейте,

    как/кой може да оцени конструкцията на стара къща? Става въпрос за къща строена края на 80те, тухла с колони и плочи, хубавото е, че външно е неизмазана. Става въпрос за региона на София.

    Остави коментар:


  • jkrus
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Годината е 2018 ..., ама не навсякъде... Много зависи от целта, достъпа до материали и най-вече от характера (разбирай навиците) на майстора, и от ред други работи. Ако е "по книга" - разбира се, сух монтаж.

    Остави коментар:


  • gucko
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Годината е 2018 ...
    Даже сме кажи-речи на пАлавнината на годината ,да се мажат само ако се изисква от визията,иначе само сух монтаж демек:винтове,дъски и закачалки.Ето така Натиснете снимката за да я уголемите

Име:било.gif
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5791396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:скоба.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5791397 скобата се закрепя към дъската монтирана във въздуха с ето този комплект Натиснете снимката за да я уголемите

Име:комплект.jpg
Прегледи:1
Размер:5.2 КБ
ID:5791398 .

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от jkrus Преглед на мнение
    ... Капаците се замазват с хоросан с добавен малко цимент. ...
    Годината е 2018 ...

    Остави коментар:


  • trapper
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
    ...В момента не те интересува точното разстояние било-летва , то ще произлезе защото керемидите се редят отдолу -нагоре.
    Керемидите се редят отдолу - нагоре, но летвите се смятат отгоре - надолу. Щото ако керемидите не се съберат на билото, ще трябва да се чупят напреко. Май пропуснах, че покривът е двускатен.

    Остави коментар:


  • jkrus
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    За старите марсилски керемиди са напълно достатъчни летви 3 х 4 см.
    Количеството летви зависи от разстоянието между редовете и от броя на мертеците (ребрата), защото снадка може да се направи само върху мертек.
    Разстоянието между летвите зависи от канкретния модел на керемидите – няма стандарт. То се определя, като се сглобят пробно два реда от по две-три керемиди обърнати наопаки и се измери разстоянието между две аналогични точки на горните зъби. За първия ред летви отдолу нагоре се предвиждат по две летви, които се коват една върху друга. Целта е да се запази същия наклон като на по-горните редове (под първия ред няма друг ред керемиди, който да ги повдига и ако се спести втората летва редът хлътва надолу).
    Реденето започва от най-ниския ред – този ред е първи. Последният ред е най-близо до билото. Ако не излезе на цяла керемида, керемидите се режат с голям флекс с диск за камък/керамика, като е добре да се накиснат за една нощ във вода. Мястото на най-горния летви се определя така, че капакът да може да захване поне 3-4 см от керемидата. Капаците се замазват с хоросан с добавен малко цимент.
    При купуването на летвите от складовете трябва да се гледа да не са сивкави на цвят, а при пресмятането да се помни, че обикновено се продават на връзки по 9 летви и най-често вътрешната (скритата) летва във връзката е директно за фира.

    Остави коментар:


  • ALEX_Z
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    По книгите пише 3х5, на практика 3х4 също стават за старите керемиди.Пък и такива се намират по-лесно по складовете. Обикновено са с добре изразени зъбчета.
    Летвите се смятат за поръчка по 3м.л./м2+фира. Точното разстояние се определя от модела керемиди при монтажа.
    В момента не те интересува точното разстояние било-летва , то ще произлезе защото керемидите се редят отдолу -нагоре.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Най-малко 3х5 см. Може и 5х5. А разстоянието между летвите зависи от наклона на покрива.

    Остави коментар:


  • trapper
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Налага се да ремонтирам покрива на ловната ми хижа. Прегледах учебника по сградостроителство, но за съжаление не можах да науча сечението на летвите, на които се редят керемидите, разстоянието между тях и на какво разстояние от билото на обшивката се кове най-горната летва. Някой знае ли?
    Керемидите се "марсилски", някои са правени още през 19 век.

    Остави коментар:


  • ivaningbg
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Мммм, аз доста бих внимавал с препоръчаните строители, че да не гризнеш дръвце. В района, за който става въпрос, в момента са останали много малко качествени работници. Повечето читави вече са се изнесли да работят в София или в чужбина.
    За метален покрив читава фирма знам "Киприда" - работят качествено на съответстваща цена. Иначе съм виждал на живо други изпълнители и са ми се изправяли косите ...
    Е, аз точно Киприда съм избрал и се запознах лично в София с техния собственик.

    Остави коментар:


  • Skorpion_BG
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
    Всички части , включително и Енергиината ефективност - та бе 100лв само, ми я правиха млади архитекти през 2014г. за ..6,5Евро на квадрат.
    Е да де, ама 2014. А то оттогава много вода изтече в заплатите и заплащането.

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
    ...Страшно съм доволен от момчетата, нищо че са Софиянци ...
    Тва ми харесА !

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X