Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • santaclash
    коментира - отговор
    Сложно-да.
    Скъпо...според зависи.
    Страшно-в никой случай.

  • pan_rt
    коментира - отговор
    ше помагаме . И да знаеш:Акъла е единственото нещо дето можеш да го раздаваш без да го имаш

  • pan_rt
    коментира - отговор
    аз имах предвид ,че така и така е разпокрито,да вземе да се смени всичко дето е възможно ,щот една греда струва към 15 лв и не си струва след време пак да се разпокрива и пак ремонт. Тука има една фирма дето сменя покрив за 5 дни от-до ,но понеже собственика и е голям пед@ал няма да кажа кои са. Вземат 130кинта за квадрат със се материалите.Знам и едни дето взимат 100 пак с хубави материали ама се туткат и понякога преправят(общо взето стават)
    Последно редактирано от pan_rt; 07-04-21, 22:12.

  • Венци- малкия
    отговори
    Ебати сложнотията... подпокривното не е жилищно.

    Разбрах, че нищо не разбрах. Ясно е само ,че се хващам с проект от който ще ми побелее косата, значи е време за нова тема.

    Остави коментар:


  • santaclash
    коментира - отговор
    Абсолютно вярно. Ама решаването на тоя въпрос средно отнема към 3 години в провинцията. В София може и повече.
    Но ако една сграда е докарана до там всички греди на покрива да са за смяна...то обикновено нещата са вече на фаза саморазпад, при която нищо не може да мине като текущ ремонт, защото конструктивните и проблеми отдавна са станали очевидни.

  • VECTOR
    коментира - отговор
    ПМ не може никога да има идентификатор, защото само по себе си не представлява обект на кадастъра.
    https://www.cadastre.bg/faq/kakvo-e-...tniya-registur
    Ако паркомястото не е част от самостоятелен обект (подземен етаж, сграда-гараж и т.н.) то вероятно е измама.
    Няма как да владееш реална част от имота, който е съсобственост на всички хора от кооперацията.

  • davc
    коментира - отговор
    Тук от значение е дали подпокривното пространство е жилищно.

  • pan_rt
    коментира - отговор
    Hякои са конструкция,други не,. Качествен ремонт се прави,като се сменят всички греди ,без хоризонталните гредоредни греди(имитиращите бет.плоча)

  • santaclash
    отговори
    Има противоречива съдебна практика дали на дървен покрив гредите са конструкция. Желателно е никой да не вижда, че сменяте греди.

    Остави коментар:


  • Kozzzec
    коментира - отговор
    Като ми кажат греда разбирам конструктивен елемент. Така че не е толкова очевидно.

  • davc
    отговори
    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Няма да се променя нищо, само изгнилите греди и нови керемиди.
    Очевидно е текущ ремонт.

    Остави коментар:


  • Kozzzec
    коментира - отговор
    Закон за устройство на територията
    ...
    42. "Основен ремонт" на строеж е частично възстановяване и/или частична замяна на конструктивни елементи, основни части, съоръжения или инсталации на строежа, както и строително-монтажните работи, с които първоначално вложени, но износени материали, конструкции и конструктивни елементи се заменят с други видове или се извършват нови видове работи, с които се възстановява експлоатационната им годност, подобрява се или се удължава срокът на тяхната експлоатация.
    43. "Текущ ремонт" на строеж е подобряването и поддържането в изправност на сградите, постройките, съоръженията и инсталациите, както и вътрешни преустройства, при които не се:
    а) засяга конструкцията на сградата;
    б) извършват дейности като премахване, преместване на съществуващи зидове и направа на отвори в тях, когато засягат конструкцията на сградата;
    в) променя предназначението на помещенията и натоварванията в тях.
    Текущ ремонт на строеж е и подобряването и поддържането в изправност на елементите на техническата инфраструктура по чл. 64, ал. 1, при които не се променят трасето и техническите характеристики.
    44. "Реконструкция" на строеж е възстановяване, замяна на конструктивни елементи, основни части, съоръжения или инсталации и изпълнението на нови такива, с които се увеличават носимоспособността, устойчивостта и трайността на строежите.

    Кое от трите ще правиш?

  • davc
    коментира - отговор
    Не е нужно разрешително за строеж, но пак не е урбулежката. Мисля, че режимът е уведомителен, т. е. пускаш уведомление (без да чакаш разрешение), че ще правиш ремонт. Предполага се, че ще дойдат да те проверят дали наистина правиш само ремонт, без изменения.

  • IvanIvanovi
    коментира - отговор
    не, щом не променяш кота корниз, поне така ми казаха УСТНО в общината и аз си го ремонтирах без разрешение, иначе и аз четох какво ли не.

  • Венци- малкия
    отговори
    За ремонт на покрив на къща, трябва ли разрешително за строеж ? Няма да се променя нищо, само изгнилите греди и нови керемиди.

    Зачетох се из интернет и ЗУТ и изобщо от 100 човека - 500 мнения.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X