Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • mishomishev
    коментира - отговор
    Това че по време на приемане на акт 16 няма врата - нищо не значи...
    Възможно е в проекта да е имало (и още да има) но просто строителя не я направил...няма проблем
    Акт 16 пак ще се приеме - те не гледат вратите...

  • mishomishev
    коментира - отговор
    Аз мисля (на база личен опит) по различно. Човека иска да си отвори врата на гараж към някакви общи части.. И това малко или много си е "заложено" отпреди - т.е няма носещи елементи и отварянето на вратата няма никакви технически пречки или изменения на конструкцията нали?
    И трябва да се реши най големия проблем - правния.
    А за този проблем не трябва гл. архитект и прочие - трябва да се почне от собствениците. Тоест кой е собственик това блок ли е частна къща ли е (едва ли е) и въпроса да се решава буквално с врага - т.е съседите.
    Според мен ако има проблеми - те ще дойдат от съседите. Затова аз бих оправил проблема с тях - начини - разни...
    Примерно ако това е блок значи прилагаме ЗУЕС - и всичко това трябва да е писмено....
    Според мен по важно е да има писмено съгласие от съседи(собственици) отколкото разрешение на разни му там архитекти...

  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    За да не губиш своето и времето на Гл. Архитект, първо се посъветвай със техническо лице, някой инженер по строителни дейности, после един архитект с опит ако нямаш достъп до инженер (структурен/конструктивен), после те ще ти помогнат да драснете нещо конкретно и така ще питаш Гл.Арх за конкретни неща.

    Най-добре е обаче да имаш със себе си техничар за да говори с Гл.Арх на един език инак става малко като развален телефон и реално се усложнява и удължава процедурата, потърси препоръчан/доверен човек, наеми го и си живей живота фокусирайки се върху твоите области.

  • Asen Kushlev
    коментира - отговор
    На акт 16 врата няма

  • Asen Kushlev
    коментира - отговор
    На теория е така, едва ли ще стане и с едно ходене обаче

  • IvanIvanovi
    коментира - отговор
    Какви два месеца, има официален приемен ден всяка седмица, проверяваш кога е и отиваш.

  • davc
    отговори
    Когато е приеман "акт 16" имало ли е врата? Че не става ясно, ако е имало - действай, всичко е точно. Ако не - архитекта.

    Остави коментар:


  • Asen Kushlev
    коментира - отговор
    Затова и питам, искам да е както трябва всичко. Иначе е работа за два часа, то там си имаше врата, просто беше обикновена алуминиева, сега е зазидана. Някой запознат с материята търся, главния архитект ще го търся два месеца сигурно.

  • IvanIvanovi
    коментира - отговор
    Главния архитект на общината има приемен час, отиваш и питаш щото накрая той подписва. Това ако искаш да е законно, де

  • Asen Kushlev
    отговори
    Имам питане. Какви са законовите стъпки относно избиване на врата на гараж, към вътрешните общи части на сградата(коридор към мази и друга гараж). Строителя е премахнал въпросната топла връзка, оправданието - пожарната са искали пожароустойчиви врати, а проекта на сградата е по-стар, тогава не се изисквали такива, и т.н. подобни. Вратата ясно, ще се монтира каквато трябва да е. Въпроса е какво е нужно всичко да е законно, към кой да се обърна - конструктор, архитект...? Документи към община, заявления за промяна в обекта? Акт 16 и разрешително за ползване има, без въпросната врата.
    Весело посрещане на Новата година и наздраве!

    Остави коментар:


  • s_s1
    отговори
    За имот в гр. Търговище търся консултация с архитект относно възможността за строеж.

    На "ЛИЧНО."

    Остави коментар:


  • Skorpion_BG
    коментира - отговор
    Имота е с хубава гледка, в гората, съседи на 100 метра, или идват само уикендите лятото. Достъпа зимата, ще е малко тегав последните 200 метра, ама ще оборудвам гегата с гребло за сняг ако се наложи!))) Нямам никакъв зор, имам си къща, просто цената не е лоша и е близо до София.
    Последно редактирано от Skorpion_BG; 16-05-21, 18:32.

  • Stbd
    отговори
    Какво е "зони, бивши строителни полигони и пр. простотии от соц време останали с неприложена улична регулация."?
    Характерни качества +- на тези полигони?

    Остави коментар:


  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    Не го слушай сантаклаш, говори с някой от местните проектанти и архитекти, аз ако имат тия неща, които си изброил щях да черпя наред ако е хубав имот, съседи, локация и гледки и може да си го позволиш, какво друго те спира.

  • Skorpion_BG
    коментира - отговор
    Има ПУП-ПЗ, ПУП с план за застрояване, преди 10 години има издадена виза за проектиране която не е използвана. Има договор с ЧЕЗ, има прекаран ток и табло. Има сондаж, регистриран в басейнова дирекция.

Активност за темата

Свий

Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X