Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • p-pleven
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Търся консултация за закупуване на апартамент с АКТ 15: какво да, какво - не... и т.н.

    Остави коментар:


  • racer92
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Както и становище от конструктор, който да каже че не се променя натоварването при смяната на предназначението и щом стои до сега, ще продължава да стои.

    Остави коментар:


  • Asteri
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
    Имам магазин за хранителни стоки със разрешение за ползване за такъв.
    Искам да го преустроя във фризьорски салон.
    Ходих в местното ХЕИ и ми казаха че те нямат никакви претенции щом отговарям на техните изисквания.
    Въпросът ми е ,дали е необходимо да се занимавам със строителни разрешителни и др.
    Да, ако имаш промяна на предназначение, но също и "строително-монтажни работи" заради нуждата от ново ВиК - нали до фризьорския стол има разни мивки и т.н. вода.

    Остави коментар:


  • Петьо Джартов
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Имам магазин за хранителни стоки със разрешение за ползване за такъв.
    Искам да го преустроя във фризьорски салон.
    Ходих в местното ХЕИ и ми казаха че те нямат никакви претенции щом отговарям на техните изисквания.
    Въпросът ми е ,дали е необходимо да се занимавам със строителни разрешителни и др.

    Остави коментар:


  • Кольо
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Не ща самоносещо. Едно, че ще ми излезе по-скъпо(доста), и друго, че ми е кеф да си го направя със собствените ръце и ум.
    Фирмата която "плете" самоносещите има 300 квадрата склад за малък, а моя ще е мини, по техните стандарти.
    Отделно искат голяма площадка за машината за огъване на ламарината, за кран, а при мен мястото е кът.
    Отделно, че моя вариант може да се разглоби и да се сглоби наново на друга площадка, а това самоносещото-нцъ...

    Абе като джиповете е-по-добре е на рама отколкото самоносещо.

    Остави коментар:


  • D.Dimitrov
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Коле, те тия складове се правят вече самоносещи. Нямаш нужда от ферми.

    Остави коментар:


  • Кольо
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Благодаря, ще се възползвам, засега само на теория, че финансовите планове рЕзко отидоха у лево.

    Бетонни стени не смятам да има, нямам нужда от височина. В средата този тип навес е висок 6 метра-не ми трябва нищо повече. А дебелината на слоя зърно което може да се съхранява без опасност от разваляне е нещо като 2 метра. Толкова височина си има, не е нужно повече.
    Мисля да има бордюр 20 см, и на него да стъпят фермите(дъгите), като ЛТ ламарината застъпва бордюра. Така няма да подлива вода при валеж.

    Мисля да стане почти същото като това:
    https://www.youtube.com/watch?v=MQ40rAEgXHs Започва към 2:30. Украинеца разказва за конструкцията, и ме изненада с размера на профилите за фермите-30х30х2, и 20х20х2 за диагоналните пръчки. Обаче като гледам-не е никак кекава конструкция.
    Само дето при мен входът ще е в средата, на дъговидната част, просто така позволява терена. Измислил съм го как ще стане, ама нали там-финансите...
    Последно редактирано от Кольо; 15-02-19, 07:14.

    Остави коментар:


  • racer92
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Здравейте.
    Искам да си построя полукръгъл склад за зърно. размери-22х12 метра. 242 м2. За основа ще се полага чакъл(трошен камък), трамбоване, найлон за хидроизолация, арматурна мрежа, 10 см бетон, и металната конструкция отгоре. Според мен е лека постройка, макар да е на голяма площ.
    Складът ще бъде в собствен имот-селски двор, нужно ли е да се вземат разрешения, становища, проекти, т.е.-да се мине по целия път като за строителство на сериозна сграда.
    Че този момент ми е много по-гаден от всичката работа по строителството...
    Краткия отговор е "да". Друг е въпроса гледайки 1000-дите незаконни какъв ти е стимула да го направиш. Според мен си заслужава, тъй като цялата документация ще ти е едни 5% от стойността на обекта, така че си струва да се направи. Ако имаш нужда от малко акъл- имам известен опит в проектирането на складове за насипни материали. Като цяло е по-добре добре да имаш 1-3 метра бетонни стени и чак над тях стоманена конструкция. Така на еднаква площ ще събереш 3 пъти повече зърно.

    Остави коментар:


  • Кольо
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Здравейте.
    Искам да си построя полукръгъл склад за зърно. размери-22х12 метра. 242 м2. За основа ще се полага чакъл(трошен камък), трамбоване, найлон за хидроизолация, арматурна мрежа, 10 см бетон, и металната конструкция отгоре. Според мен е лека постройка, макар да е на голяма площ.
    Складът ще бъде в собствен имот-селски двор, нужно ли е да се вземат разрешения, становища, проекти, т.е.-да се мине по целия път като за строителство на сериозна сграда.
    Че този момент ми е много по-гаден от всичката работа по строителството...

    Остави коментар:


  • Доби
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Така днес изкарах половин работен ден, влязох при архитектката отговаряща за квартала, откровено казано нещата с ПИ, не стоят добре отнемат се повече от 25%, верно всичко е сложно и бавно ще вървят нещата но не е невъзможно. Така че правим последни разисквания с фамилията. Консулт с архитект за ориентир за формата на сградата. И слагаме главата на дръвника.

    Остави коментар:


  • santaclash
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Отнетата площ не я плащат, защото ти си им възложител и те са в площта по регулация. Ти имаш полза от регулацията, а стар римски принцип е, че за който са ползите, той гризе и дървото. В решенията пише само "за улици и тротоари се отнемат ххx м2" и това е-плащаш си ги в цената на регулацията и дори в държавната такса са ти включени като площ. При регулациите е така-всичко, ама наистина абсолютно всичко е изцяло, 100% за твоя сметка.

    Остави коментар:


  • ikristiqn
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    Зареди се с търпение за утре.
    или използвай платени консултантски услуги. Не мога да помогна, но има хора, които могат.

    Остави коментар:


  • slatanic
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Зареди се с търпение за утре.

    Остави коментар:


  • Доби
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Така днес се порових в сайта на НАГ, изкарах новата регулация на квартала видях Парцелите, новите им номера и индификаторите, утре следобяд НАГ, има приемен ден и аз съм там.

    Остави коментар:


  • //Радо//
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Доколкото зная - не повече от 20%.
    Повечето планове са направени така че да няма повече от 25%,защото горницата отнета за инфраструктура хипотетично трябва да я платят някой ден.
    На 40% застрояване ,кинт1 и Кк10 м. в момента са нормални даже и за жилищна сграда. Вие каква къща искате да правите?
    Добре де около София няма ли някой колега който да е запознат и да посъветва жената за един ,два...няколко имота докато намери подходящия?

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X