Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • santaclash
    коментира - отговор
    Търси друг. Тоя не става. Това са точно вилни зони, бивши строителни полигони и пр. простотии от соц време останали с неприложена улична регулация.
    Парцел трябва да има план за регулация, план за застрояване, план за елементите на техническата инфраструктура и да няма неуредени сметки по регулация. Другото е тенис в задния двор. Не ти трябва. Не и на днешно време.

  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    Аз съм на същия хал в София Област, Архитекта(Гл. Арх. към Общината) иска да се изготви и одобри ПУП преди да може да продължим със строителните книжа.

    Ограничен си до "Вилно строителство", отстъпите от път и съседи са малко по-неблагоприятни, това се сещам на първо четене.

  • santaclash
    коментира - отговор
    Такъв случай съм виждал. Новата сграда върху съществуващата канализация, поради което инвеститорът трябваше да я измести за своя сметка. Измести я и пак му се върза на печалба сградата.

  • Skorpion_BG
    отговори
    Здравейте колеги. Оглеждам в момента едно парцелче във вилна зона. Не е в регулация, но има приет "План за застрояване". Какви ограничения в сравнение със парцел в регулация е въззможно да има в този случа?

    Остави коментар:


  • Kozzzec
    коментира - отговор
    То че инвеститора е водещ в желанията си е вън от съмнение. Работата на проектанта е да го приземи и вкара в реалността. Иначе и аз съм виждал много самонадеяни хора, т. нар. "възложители", които се бият в гърдите как едва ли не са проектирали сами сградите си, а проектантите само чертаят и разпечатват.

  • artefekt
    коментира - отговор
    То това е проблема, според мен, че не разбираш примера....и по-точно последствията. А въпроса за парите е че всеки е редно да получи справедливо заплащане за труда си. Или както е казал народа...без пари-толкова😉
    П.С. Между другото, работата ми е много близо до твоята...

  • mishomishev
    коментира - отговор
    Колега artefekt защо винаги намесваш парите?? В моя случай никога не е имало проблем.Естетвено че се плаща.Но исках да кажа че плащането не е кой знае какво. И архитекта и проектанта са достатъчно умни и виждат че аз наистина гледам да им спестя излишен труд но истината е че ЖСК в град и за продаване - всички промени се описват щото купувачите само чакат за какво да се захванат! И сме яли хурката...
    Архитекта най накрая нанася промените като - според мен има работа максимум за ден - два... Все пак той е правил основния проект взел е пари за над 1000 квадрата и основните чертежи са на неговия компютър.Ако е чевръст за няколко часа ще ме опатка то повече ще разпечатва и сгъва..Ама пък това му е бърза хилядарка примерно...
    Не можах да разбера примера с конзолата ама...
    Винаги съм твърдял че архитекта не трябва да бъде книжен плъх ами трябва да се качи на покрива да види с очите си какво е сътворил. А не само да ми говори в офиса... Много теория и никва практика...

  • ak101
    отговори
    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Абе не ми ги хвалете тея проектанти . На една сграда двата фундамента , са проектирани върху съществуващата канализация, а новата канализацията , минава през стълба с ел. захранването на обекта.
    Печелиш жълтата фланелка за най-неадекватно включване в темата. Я дай да видим как е отразено в проекта, че фундаментите са върху канализацията.

    Остави коментар:


  • BatGeorgeone
    коментира - отговор
    Първо, огромна благодарност на всички за съветите и подкрепата, оценявам го адекватно!

    Странно, аз се надявах да имам излъчване на зрял и мъдър за възраста си човек, явно не е така )

    На никого не се зъбя, просто имам желания, намерения и предпочитания и ги следвам особено когато всичко включая и грешките си ги плашам аз, ще направя аналогия, все едно КАТаджия да ми каже няма да минаваш през Карнобат, а ще минаваш през плевенска Бяла в посока София, защо, ами защото катаджията така смята, че е редно, е аз смятам, че ако няма реално основание и непреодолима пречка, ме боли дедовия за неговите предпочитания и ще си карам където и когато е позволено.

    Относно дължините на отворите, спекулирам, нямам идея, може да се 7 може и да са 9 може и да са 11 метра, все още не знам подробности.

    И последно но не по значение, аз съм все още на етап Идеен проект, просто много държа да взема информирано решение за проекта и строежа си.

  • artefekt
    коментира - отговор
    А за малко пари...толкова и получаваш, като казуса с конзолата.

  • mishomishev
    коментира - отговор
    ?! що за въпрос?!
    Естетвено че изпълнява желанията на инвеститора! Нали това е целта?
    Ти по различно ли го правиш?!
    Отиваш при проектанта и му казваш да проектира каквото си иска?
    Няма такъв филм

  • mishomishev
    коментира - отговор
    Ами да! Искам промяна - ама не само промяна.Да бъде описана като екзекутив отделно в заповедната книга конструктора редовно да отбелязва.
    Плаща се отделно. Всъщност един път плащам целия проект 7 папки като изрично поставям условие че после ще променяме.И определяме цена за тези промени. Която не е много (щото голямото плащане го има) но пък считам и че е редно след като си губи допълнително времето - полагат му се още малко пари...
    Досега аз лично не съм виждал ЖСК да бъде изпълнена по проект отначало до край! Винаги има промени ВИНАГИ..
    Ти да не би да си виждал?!
    П.П
    Промените са толкова много(обединяваш разделяш стаи и апартаменти) че екзекутива на крайния вариант се прави непосредствено преди подаване на документи за въвеждане в екплоатация...

  • artefekt
    коментира - отговор
    Така и си помислих....искал си промяна на проекта. Най-вероятно другите не са искали да го правят безплатно. Съвсем друг въпрос е дали промяната е направена коректно.
    Между другото конзолни плочи СЕ правят с горна армировка. Като ги подпреш отдолу, сменяш схемата, горната армировка не работи и не става по-добре...също правилно проектиран покрив...няма никакви потенциални язви.
    Има всякакви проектанти и добри с въображение и по-лоши...независимо дали проектират на маса или на коляно

  • Тоест, проектанта изпълнява нарежданията на инвеститора ? Аз си мислех, че проектанта казва , как може да се случат , ако въобще могат , намеренията на инвеститора .

  • mishomishev
    коментира - отговор
    И защо това да е проблем на проектанта?? Почти съм сигурен че не са те виновни...
    Или инвеститора така ги е искал или не са имали друг избор...
    Нека да си казваме истината..

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X