Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ето и по подробен клип https://youtube.com/watch?v=lIqqGBBv...rDGJwJnIer087j .

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Имам такъв на акумолатор . За моята работа да закача някое табло и да пробия отвор за кабели е идеален .

    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Прекалено тежко е според мене, с такива килограми имам къртач 50J. За перфоратор СДС Мах оптималното тегло , според мене е 6-7 кила. Имам такъв Спарки 10J, но го ползвам много рядко за големи
      дупки или като къртач. Много му скъпи консумативите за пробиване, едно марково свредло ,голям диаметър е стотина кинта. Аз ползвам на Райдер, около 30лв. Имам 32 и 25мм, е имам и едно Хавера 18мм, открих го в една железария за 16лв , явно не знаеха какво продават.

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Нямам реално какво да правя и тоя ми е излишно мощен но винаги гледам машините ми да имат резерв нагоре . От две години ме натресоха и главен енергетик та чат - пат ми се налага някой кабел да прекарам или табло да закача .

  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-144fadcdbb9ea091204e2e17f5539709-V.jpg
Прегледи:1312
Размер:39.2 КБ
ID:6953453
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Липсват снимки от Херкулес и хищникът. Това малко като вица от ловец към рибар,гъбар и накрая билкар.

  • Доста кабелни машини излизат в серията performance https://youtube.com/watch?v=mqPzYlTc...9nHrn4Rw4G0KLU .Най ме впечатлиха оберката 2200W и прахосмукачката.

    Коментар


    • ​​Мисля да взема такава батерия за по-мощните машинки от черната серия, тук пускат ли ги на подобна цена и дали такова умно зарядно 300W може да се намери също тук или да поръчвам от немския лидл?
      PARKSIDE PERFORMANCE® 20 V Smart Akku »PAPS 208 A1« 8 Ah - 50Е

      Зарядно устройство 20V Parkside Performance Smart PLGS 2012 A1 DE / EU

      Има ли смисъл от такъв тестер за батерии (мислех да ида за АА и ААА на енерджайзър... но се замислих не е ли по-добре да се купят зарядни - но кои марки са за препоръчване?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:testerba.jpg
Прегледи:812
Размер:125.5 КБ
ID:6955116
      Последно редактирано от hakama; 12-02-24, 20:29.

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        8Ah батерия изобщо май не е пускана в БГ, камо ли на такава цена. 80 лв е тук 4Ач.
        тестера върши работа..... ако нямаш мултицет

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        А пък съм на обратното мнение , че тестера за нищо не става .

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        написах за без мултицет че върши работа.... например апарата за кръвно като изписка за батерия, обикновено 2 са за смяна, другите на 90%.... бързо разбирам кои да изхвърля

    • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Интересно, а и е 12 лв. като гледам по курса на кроната. За такъв като мен е идеално, бих взел една като пуснат тук.
      В понеделник я пускат приставката. Позна цената

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Веднага отнасям една. Само не виждам дали има нож, май не.

      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        Според линкът от чешкия Лидл, на 17 снимка, има 5 ножчета с Т захват ,две за метал и три за дърво.

      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        За 12 лв и аз се навих. Че имам две зегета с кабел, по някога ми трябва за съвсем малко.

    • Дали се заблуждавам или са намалили цените? Все си мисля, че винтовертите, батерия 4ач и зарядно с батерия 2ач бяха около 60 лв. Сега ги гледам по 50, а зарядното 45.

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Наистина са намалени, даже бяха ги пускали преди време за 35 лв, но бяха малко бройки и изчезнаха за секунди.

    • Най новото performance https://youtube.com/shorts/mDvM4f4bj...5Eir6k3qzxAQ9i .

      Коментар


      • Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение

        В понеделник я пускат приставката. Позна цената
        Взех я и я тествах вече. С моя смъртник на легло(силно китайски винтоверт на 10+ години, 29 Nm) малко е зор рязането, ма той си умира с все батерията и редуктора, плюс патронника. Обаче с ловешката дърта бормашина си работи като нормално зеге. За 12 кинта повече от доволен. Както се спомена има 5 ножа в комплекта.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • mitko 53
          mitko 53 коментира
          Редактиране на коментар
          И аз я взех, но като чета коментара ти, май съм изтеглил късата клечка. Това там СДС захвата не иска да заключи ножчето, та се наложи с пиличка да го изпилвам на Т захвата. С винтоверт на 1400 оборота едвам реже, та монтирах приставката на едно кабелно Спарки и на 3000 оборота разряза една 3см. дъска без проблеми. Не ми се занимава да я връщам, мисля да я разглобя и да напасна захващането, да не пиля всяко ножче.

        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Явно е калпава бройка, при мен натискаш палеца и си захваща ножа, на вадене само натискам и сам изскача, явно има пружина. Но си трябват обороти. Моя винтоверт е пред умиране, та не чакам чудеса с него.

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          И аз отнесох една. Хич няма и да я пробвам - ще отлежава за зор-заман.
          А захвата, винаги е стегнат отначало при тази марка. Според мен не трябва да се бърза с пилата.

      • Новият ролков шлайф на Лидл https://youtu.be/XtleeVeOd8E?si=6fYTiKkR-UNgHpvn . Имам малкия модел 300W, който пуснаха 16година и после изчезна. Консумативи така и не пуснаха/ролки 60мм/, дано при този не е така.

        Коментар


        • Да похваля големият флекс с двете батерии - тежък е, но държи. С диск на Бош за стоманобетон 230 мм, с две батерии по 4А отрязах почти без проблеми 2 метра армиран торкрет /вид бетон/ с дебелина 3-6 см. Освен тънката арматура, в торкрета съм резнал и три пръчки желязо ф 10 мм, без да разбера. Батериите паднаха и докато се заредят с другите 2 които имам, по 2А отрязах още толкова бетон. При второто рязане обаче, за дебелите железа слагах диск за метал.
          Доволен съм.
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-c8e28b3dde969e7d5e1602203d0d9a65-V.jpg Прегледи:0 Размер:190.1 КБ ID:6957690

          Коментар


          • Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
            Новият ролков шлайф на Лидл https://youtu.be/XtleeVeOd8E?si=6fYTiKkR-UNgHpvn . Имам малкия модел 300W, който пуснаха 16година и после изчезна. Консумативи така и не пуснаха/ролки 60мм/, дано при този не е така.
            Това вече е интересно.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              Имам такъв ролков шлайф, не е парксайд, но е уникално добра машина за ред дейности които с друго неможеш да направиш или поне не с тази ефективност.

            • mitko 53
              mitko 53 коментира
              Редактиране на коментар
              Те и Райдър имат такава, по книга много яка,2100W, предполагам за ролки 120мм. Интересно ми е че приличат на ъгошлайфи, а оборотите са само към 3000. За моята, 300W, за ролки 60мм, мога да кажа че производителността и е някъде между лентов и ексцентрик шлайф. Ценното и е че шлайфа по вътрешен диаметър крива. За съжаление намирам само консумативи на Бош, ценово са да те боли главата. От Германия си поръчах един комплект с консумативи от Вестфалия на поносима цена. Иначе ролките от шкурки си ги правя сам от ленти за лентов шлайф

          • В нашия Лидл в Младост попаднах на интересна находка, беше останала само една бройка и ми привлече вниманието, камък за заточване на ножове, веднага я отнесох, камъка изглежда солиден със истинска дървена основа и гумена подложка, изненадах се, изобщо не знаех че предлагат такова нещо:

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:s-l1200.jpg Прегледи:0 Размер:177.6 КБ ID:6957836


            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:t46.jpg Прегледи:0 Размер:88.8 КБ ID:6957837

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              имаше и 1000#/6000#, но свършиха бързо

            • Juiced
              Juiced коментира
              Редактиране на коментар
              Аз ги пропуснах със един ден, ако някой види някъде бройка и има вариант да изпрати по еконт , ще почерпя задължително.

          • Изкупихте лидълите, еййй...
            А преди около седмица в младоския Лидъл имаше диамантени абразивни гъбички, уж за шлайфане на ръбовете на стъкла, с грит 800 и 2000.

            Апропо, в Младост (София) има поне два магазина на Лидъл. Та уточнението "Лидъл в Младост" е доста неопределено.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
              Новият ролков шлайф на Лидл https://youtu.be/XtleeVeOd8E?si=6fYTiKkR-UNgHpvn .
              Това чудо ще го пуснат ли при нас?
              Не го виждам да се задава следващата седмица…

              Коментар


              • Другата седмица ще има перфоратори. Този, 15-джауловия ползвал ли го е някой, бива ли го?

                Коментар


                • mitko 53
                  mitko 53 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това 15J е само къртач, мощен, удобен, лек и много кекав. Такива са ми впечатленията от моделите А1 и В2. Докато беше в гаранция, загуби удара и ми го смениха с по новия модел. При второто по сериозно къртене и вторият се скапа, същата повреда. Разглобих го да огледам, оказа се изронено зъбно колело, задвижващо биелата .

                • Savov
                  Savov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Взех го. Дано да остане скоро време за проби.

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X