Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някакви отзиви за големия къртач, който се задава за 200лв? сдс макс 12 джаула... Дали е толкова наистина?

    Коментар


    • Кой модел това?

      Мисля че имам точно това за което питаш.

      По ирония на случая аз не съм го ползвал но 3 или 4 човека на които съм го давал назаем го връщат с положителни отзиви. Сега пак не е при мене.

      Коментар


      • Бегай далече от този къртач,1300W, много далече.Два пъти ми се троши(загуби удар), втория път извън гаранция. Подарих ротор, статор на един познат, на който пък изгорял роторът.

        Коментар


        • TigerHunter
          TigerHunter коментира
          Редактиране на коментар
          +1
          Строших три. Два пъти ми го заменяха.
          И не е като да съм ги експлоатирал зверски.

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Аз зех един от предните, за 150 лв беше, той дали е с тия болести? 1050 ватовата
          Само 4 дупки правих, за толкова ми трябваше
          Последно редактирано от p-pleven; 27-09-22, 07:29.

      • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Кой модел това?
        Моделът го няма в брошурата, но май е май е PAH 1300 B2. Картинката е на стр 40, пускат го от 15.09.

        3800 удара в минута, 15 джаула, а не 12.



        Коментар


        • В Мосю Бриколаж ги намерих по 7.50 . Колко стават за работа като клещи не знам но са чудни като трябва да си защипеш нещо за заваряване . Вече ги направих 3 бройки към приспособленията за заваряване . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220912_160522_148.jpg
Прегледи:1220
Размер:166.4 КБ
ID:6890898
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • Вчера пак ми се наложи да ползвам услугите на гумаджията.
            Продължават да си използват безгрижно акумулаторния гайковерт на Парксайд. Човека много доволен. Каза че се зарежда за 30мин и после 3-4 дена работят без зареждане.
            Последно съм го видял през април миналата година, само че тогава беше нов и зелен, а сега е черен. Явно е изкарал повече от една смяна.
            Обаче тоя не бил от Лидъл, а го поръчали от Германия, щото за българския пазар не били същите
            Последно редактирано от kbot; 26-09-22, 09:00.
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Цялата серия не се предлага на българския пазар. https://www.lidl.de/p/parkside-perfo...rat/p100339792 Тоя гайковер с лекота отвива и гайките на джантите на урала .

          • Бях споменал че зарядното на винтоверта се прецака.
            Занесох го в магазина комплект.
            Вчера по еконт ми върнаха пратката.
            Гледам освен ново зарядно, са сложили чисто нов винтоверт.
            Само батерията е старата!

            Коментар


            • Аз тази седмица върнах бебефона, който купих преди година. Спря да се зарежда и вобще да се включва майката. Писах протокол а рекламация и след няколко дни ми пуснаха смс,че не подлежи на ремонт и да мина да си ваема парите.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • Аз разбих батерийната ударна бормашина (с триъгълната дръжка).

                Ама като не пазя бележки...

                Коментар


                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ползвай приложението

                • Juiced
                  Juiced коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз не пазя бележки а им показвам копието от лидл плюс приложенето. Доста по-удобно е и не се занимавам с бележки а само тряба да помниш ориентировъчно датата на покупката.

              • И аз живо се интересувам от гайковерта. Дават го 400 нютона. Доближава ли се до тези параметри? Няма да го товаря много, в сегашният гараж няма толкова работа все още но липсата на гайковерт си е проблем. Ако някой сподел реални наблюдения, ще съм благодарен.

                Коментар


                • Shider
                  Shider коментира
                  Редактиране на коментар
                  Става! Има си леки условности, но става и пести доста усилия за (почти) никакви пари.
                  И аз го ползвам в гаража - не ежедневно, но често по няколко пъти на седмица.
                  Реално нютоните са наполовина, но за нормално стенгнати джанти си е съвсем добре. После при монтаж аз ги стягам на 150нм по неговата си маркировка (естествено винаги първо се навиват няколко витки на ръка, че е сравнително лесно да се прецакат резбите при невнимание/мърлявщина) и после дозатягам с динамометричен ключ на колкото е предписано - обикновно 110-130нм.
                  Понякога успява да развие и гайката на полуоска, където си е сериозно стягане. Понякога и болтове/гайки на джанти имат нужда от по-сериозен гайковерт или по-дълга тръба...

                • Никола
                  Никола коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ако гумаджията не стягал със сичката газ на въздушния или с динамометричната тръба става.
                  Навити с него и карани един сезон си ги развива нормално. За полуоски забрави. Също така камъните му които са в комплекта НЕ стават. Много са тънкостенни и съответно леки. Също така квадрати им много бързо стават елипси и те така....

              • ​ Вчера ме питаха стават ли за нещо ? Поне на снимката добре изглеждат .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От понеделник 03.10 в Лидл ще има динамометрични ключове Walter. Ако му трябва на някой де..
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • Nediy
                    Nediy коментира
                    Редактиране на коментар
                    и КАУФЛАНД предлагат с лека разлика в обхвата на въртящия момент (макар, че може би разликата е в описанието, а реално може да са еднакви)
                    Последно редактирано от Nediy; 05-10-22, 15:16.

                • В четвъртък пускат инверторен електрожен https://www.lidl.bg/p/sabudi-maystor...-aparat/p73002

                  С две думи:. Става ли за хоби и дребни задачи?
                  В момента имам един възрастен електрожен, работи идеално, но ми се откъсват ръцете докато го пренасям.

                  Само за ориентир колко заварявам: за 2-3 години все още не съм изгорил една кутия електроди. Основно: дребни поправки из къщи и по двора, някоя дреболия за 10-15 електрода работа и подобни.

                  ​​​​​​Плана е: дреболиите и пренасянето с лидълския, другото - с ветерана
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Идва бая слаб за тия пари 120 ампера . За тия пари има вече значително по мощни . https://vikilux.eu/products/list.php...4aArK8EALw_wcB И на нашите от ДЕЛ (Асен) офертата е по добра . https://aigwelding.com/Price%20List%...MA_and_MIG.pdf Аргомаркет колегата Калоян Драгозов дава също много добри цени . 160 амперова машина . https://argo-market.com/Products/Details/534 Аз лично от тези пичове съм си напазарувал голям плазмен резак кут 130 и съм много доволен . https://tigtag.eu/produkt-kategoriya...0%d0%bd%d0%b8/
                    Последно редактирано от sek.1; 08-10-22, 08:17.

                  • Nediy
                    Nediy коментира
                    Редактиране на коментар
                    120 А са малко независимо за какво ще се ползва, 160А си трябват (пък за парите всеки сам си преценЯ).
                    А заваръчния шлем, също за хоби домашна употреба бива ли го
                    Последно редактирано от Nediy; 08-10-22, 18:40.

                • Това ми хареса https://www.lidl.cz/p/parkside-sada-...lna/p100352260 , ама много мангизи- 280лв., тези нещо са се объркали!

                  Коментар


                • Не знам дали Лидл имат различна стока за немския пазар и такива като нас или генерално стоката им става по-некачествена.

                  Преди 4 години купих от немския Лидл винтоверт с кабел PNS 300 A1. Ами за 4 години експлоатация съм доволен. Свърши ми много работа и още си работи. Само дето превключвателят за посоката на въртене започна да прави въртели.

                  Тази седмица взех нов такъв да си имам резерва на обекта - PNS 300 B3. Ами първи впечатления не са в полза на новия. Превключвателят за скоростите на стария все още работи много добре леко и с точно фиксирани позиции. На новия 1а скорост се включва само с намамване, след 1--2 врътвания.
                  Превключвателят за въртящия момент на стария превключва отчетливо между позициите. На новия усещането е много "пластмасово" ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X