Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ето го детайла



    А това е отговора , който получих , като ми върнаха машинката

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5502[3176].JPG
Прегледи:979
Размер:666.7 КБ
ID:6734498
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • Отново детайл :

      Прикачени файлове
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Отново детайл :
        Това да е част от шината?!?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Всяка резачка , на която обтягането става с "врътка" а не с болтче и отверка е с подобна "ънджаклама" . На Елктеречичеката резачка , която е също с шина Орегон , пак има такова нещо , ама не пасва на акумулаторната от Лидъл.

        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          Виж в придружаващото ръководство, тази част като какво се води. Виж евентуално и в някаква сервизна схема този детайл как се води - консуматив или .....

        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          E тъй де. Това е част от резачката, а не от шината

      • Рекламация за този детайл едва ли някой ще признае. А аз си мислех, че на моята кауфландска резачка е смотан механизма за обтягане. Не че съм се заглеждал на "марковите" как е.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • mdim
          mdim коментира
          Редактиране на коментар
          Не би трябвало да е консуматив. Това е част която стои стационарно и реално след затягането на гайките, не би трябвало да има никакво натоварване. Шината, веригата, филтри и т.н - да, консуматив са. Това - не мисля. Моя опит с такива "коректни търговци" показва, че като напишеш едно подробно писмо, с достатъчно детайли до ръководството на магазина(помага да го има и на някой западен език до централата в чужбинско), и сложиш в копие КЗП и може и още някоя агенция, която да има отношение към случая и се извиняват, че някой е допуснал неволна грешка, недостатъчно опит, не е разбрал съществото на проблема и т.н.
          А за да се счупи, ако не е било заводски дефект или си го стягал при затегнати гайки или, след като си натегнал таз джаджа, не си дозатегнал достатъчно гайките на шината. Предполагам, не съм специалист.

          Да добавя КЗП не разглежда имейли без да са подписани с електрически подпис, но все пак, като има нещо черно на бяло търговците се задействат пък и винаги можеш после да внесеш реална жалба, към която да приложиш това писмо с евентуални отговори.
          Последно редактирано от mdim; 20-04-21, 15:10. Причина: Добавих последния ред

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Няма гайки на шината . Има врътка от две части . Вътрешната част , притиска капака и шината , а външната придвижва шината , за да се натегне веригата.

        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Вярно много си зависи и на кой служител си попаднал. Една прахосмукачка в Кауфланд я върнах, че нищо не смучеше. Не дефектна, толкова си може. Те и парите и толкова де. Та едната кака се пазареше нещо, но по-възрастната погледна дата на покупка и каза вземай я и им върни парите.

      • Не е консуматив, верига и шина само са консуматив, това не се продава самостоятелно в нито един магазин, който продава шини, вериги, свещи, пили и масла за резачки.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          От Лидъл отговориха , че ще прехвърлят към доставчика и отдел гаранционно бслужване.

        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Това, което са ти писали в протокола, за мен не е вярно. Повредена е не шината (консуматив), а част от резачката, която се монтира на шината.

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Аз също мисля така , но явно те не . Сега ще преговаряме малко .

      • Ето я резачката и на 2,40 минути е показан механизма за обтягане на веригата .

        https://youtu.be/zPZ655k30pw?t=166
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

          Това да е част от шината?!?
          На Щил MS180 има вариант с подобен механизъм (MS-180C), на който шината има подобна част, там май се сменя с шината. Но това си е обикновена Орегон шина, дето става почти на всичко и не съм виждал такова нещо да е част от нея. Но пак, това се движи от външната врътка. Вътрешната би трябвало да затяга достатъчно шината, за да не виси само на тези 2-3 (колкото останат) зъба.

          Горе казах, бих сканирал всичко, което съм получил и изпратил и заедно със снимката и прилично обяснение до обслужване на клиенти на Лидл, с копие до Лидл.де и https://www.kzp.bg/.
          Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
          Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

          Коментар


          • mitko 53
            mitko 53 коментира
            Редактиране на коментар
            Тази, счупената плочка нитена ли е към шината, поне на мене така ми изглежда от снимката? Доста малоумно решение, не можеш да обръщаш шината. Имам две електрически, едната, лидълската е също с такава врътка за опъване, колкото и да стягам, след 3-4 ряза се е охлабила веригата. Alko-то ми е с шпилки и гайки, веднъж опъната веригата, няма мърдане.

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Мисля, че е на винт - https://www.youtube.com/watch?v=LycsX8mHjWc

            Шините Орегон с продуктови номера според лидълските наръчници са си съвсем стандартни шини, без тази плочка

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            На винт е . Точно , че по телефона ми предлагаха шина и аз се опитвах да им кажа, че шината е наред , обаче не ....

        • Гледам, че на машината с двете батерии, обтягането на веригата вече е по друг начин.
          А това на малката, от вибрациите ще се саморазхлабва и затова се чупят зъбите. Вероятно трябва след всеки срез да се проверява.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


        • Ето какво ми донесе днес Дядо Мраз, много добре изглежда и най-важното е, че може да се държи и използва с една ръка.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:parkside.jpg
Прегледи:770
Размер:451.8 КБ
ID:6736945
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • Да си режеш подпалки за печката ...
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              на парно съм, но реже много други неща

          • Неска изпробвах гайковерта.
            Отначало трака трака нищо не развива девА и боклука. После установих, че ми е малко голяма лапичката и с кутре натискам копчето и съм го намалил на най-малката степен.
            От 20 болта на пасата разви 18 без особени усилия на 2 обаче чука трака и нищо.
            Вярно тях ги развих с метър тръба, ама да кажем, че са се престарсли гумаджиите преди това.
            Редуктора осезаемо се беше затоплил, батерията си беше с първоначалната температура на пипане.
            Честно казано очаквах повече, но не мисля да го върна, може би хвалбите са му позасилени.

            Ударния винтоверт със свредло десятка(хилти с две пластини) в селски невибриран бетон, дупчи като в сирене. Другата седмица ще го пробвам и в панелката или в някой бордюр.
            Доста тежък, дръжката е напълно излишна според мен, това с батерията от гайковерта, другите ми 2ам/ч са заровени и ме домързя да ги вадя. Патронника изглежда стабилен, изцяло метален, стяга стабилно.
            За 50 лева е много добър.

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              Този ударния и аз го дебнех от много време, но що не си купих и батерия докато имаше.....
              Иначе го пробвах в стара добре изпечена тухла единичка и бетонен пояс, дупчи но не толкова бързо колкото малката ми ударна бормашинка. Е, и свредлото ми е скапано де.

            • Roninn
              Roninn коментира
              Редактиране на коментар
              Ударна машина и бетон,тухла,забравете...Не че няма да стане ,не че неможе,но е мъка и за оператора и за машината.Перфоратора е правилната машина ,ако ще и най калпавия е на светлинни години пред ударната дрелка.

            • Никола
              Никола коментира
              Редактиране на коментар
              Аз съм абсолютно съгласен с теб, просто всяко лидълско нещо трябва да се пробва, ако изгори-изгори.
              Иначе си имам два перфоратора, ама и за двата се влачи кабел...

          • В събота 08.05 пускат консумативи за малкия 12V ъглошлайф . Новото е двете диамантини и дискове с бомбета, да мисля да се заредя здраво, че старите са на привършване.

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              Малкият акумулаторен перфоратор, който пускат другата седмица става ли за инцидентно ползване за по няколко дупки или да чакам по-мощен?

            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              За какво го ползваш това малкото 12V флексче и има ли душа като натиснеш или спира ?

            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Eй, тва флексче колко го чаках!
              За дреболийки е просто незаменимо.
              Нали батерията от тази седмица е съвместима?

          • Батерията от сряда е съвместима, но по-добре с 4Ah,че моето с 1,5 и 2Ah вярно лесно спира при по- дебели детайли. Моето обаче е от старата серия и не ще да тръгне с голямата батерия, явно има някаква защита и с Х12V изключва. Иначе е незаменимо в някои ситуации за прецизни срезове на тънки ламарини, пластмаси и дърво. Този диск , сегментният с карбидната посипка е много добър, реже с лекота дърво и пластмаса. Тези новите диамантинки ще ми влезнат в употреба за изрязване на правоъгълни отвори във фаянс, диск 115 или 125 не винаги може да се мушне. А за петфораторчето на 12V , съм скептичен, гледах преди един клип го сравняват с такова на 20V, пробива много по- бавно, а габаритите му са сходни, цената май и тя.

            Коментар


            • Някой има ли идея от къде да взема DeWalt XR 5ah батерия тия дни, че въртях сумати телефони и никой не вдига

              Коментар


              • Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                Някой има ли идея от къде да взема DeWalt XR 5ah батерия тия дни, че въртях сумати телефони и никой не вдига
                https://akumulator-za-instrumenti.pa...84-p335749842/

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X