Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не си струва да отварям нова тема. А и тук като цяло си е тема за лидълските инструменти така, че ъпдейтвам инфо за винтовера тук.
    И след като ми остана някакво свободно време успях да направя първия от няколкото тестове дали си струва замяната на елементите на батерията. Вижте сами:

    Тестовете са направени в чамово бичме, с един и същ инструмент с диаметър Ф22мм. И двете батерии са заредние предната вечер и са оставени една нощ в покой. Усилието на проиване съм се старал да е максимално еднакво, до колкото може да се вярва на тренираният ми усет . Машината е поставена на режим пробиване (без съединител) и скорост №2.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:0-02-0a-5079225a66fb2450ac30717d880c1be665dc6646a34f414ed32d95a07ba272da_6872f627.jpg Прегледи:0 Размер:533.9 КБ ID:6728203

    Резултатите с оригиналната батерия. Това което ми прави впечатлние, е че машината прегрява доста бързо в такъв режим. . Но все пак е 12V машина и се предполага, че не е измислена за постоянно натоварване с такива диаметри. На кутийката пише макс 19мм. Но аз реших да правя теста с една идея по-голям инструмент.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:0-02-0a-39413e622e9f19827bdc33803fd5e640193427c395956c5c244d1960a34a90da_cb122726.jpg Прегледи:0 Размер:618.0 КБ ID:6728197
    Бързо се активира термо защитата в машината. Явно големия товар води до осезаем спад на поборотите, оттам и охлаждането на елеткрониката и мотора. Термо защитата на батерията сработи малко преди да падне пълният й заряд. Мотах се докато снимам и температурата е ниска от снимката, но на практика мисля, че е била около 60* когато електрониката я шунтира.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:0-02-0a-0ff0dc13052094360e10da7f377145a56b4a961ce2933bfb2d906aaef41d3b78_839b887c.jpg Прегледи:0 Размер:552.4 КБ ID:6728198


    За сметка на това с 3Ач батерия нямаше сработване на защитата, макар и да беше топла самашта машина. Ето резултат след охлаждането на машинтата и по-голямата батерия.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:0-02-0a-9d1d58328456e71e0d6e4568b03a0430f86415d2da3604c57387d06fd3abe2be_b7690f31.jpg Прегледи:0 Размер:631.0 КБ ID:6728202
    Батерията загря осезаемо и термозащитата й сработи. Температурата бе висока.
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:0-02-0a-8867311f14104f1393d441112ea1ec712c7f039bd17617d1023a04b8bf8d92fd_8dc25750.jpg Прегледи:0 Размер:503.3 КБ ID:6728201
    След кратко охлаждане успя да направи още няколко отовора и умря. Държанието на винтовертчето с по-голямата батерия и е както се очаква - една идея по-голяма мощтност. Не се забелязва осезаемо спадане на оборотите под товар. Трансплантацията е успешна, щом нищо не се запали .

    След тестовете тъкмо се бе заредил и пакета от извадената батерия. Ето колко мА е поел:
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:0-02-0a-c5c7146c4575505bd4516fe58e390c3cf2bb4ad2185efa49a80e59611d26901d_72e6a7de.jpg Прегледи:0 Размер:65.2 КБ ID:6728200
    Изводите оставям на вас

    В крайна сметка резулата е това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_914219.jpg
Прегледи:789
Размер:464.9 КБ
ID:6728199
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:0-02-0a-35b123244aa9eb301e4cd644f443522ba9ca7642af640f0ff2b4119d55f64bdd_ad8512a.jpg Прегледи:0 Размер:423.6 КБ ID:6728196
    И нещо като половин час с бира в ръка .

    Математически погледнато резултатие са с 24% по-високи в полза на модифицираната батерия.

    Погледнато от финкционална гледна точка, при нормална употреба най-вероятно потребителя не би забелязал осезаема разлика м/у двете батерии, ако не прави серия от отвори.

    Напрактика с голямата батерия работиш до последно и после умира. С малката работиш и когато падне под 60% от капацитета си почва да се задъхва. Задъхва и машината. Разбира се това е при форс мажорни обстоятелства и интензивно сериино натоварване.

    Когато ми остане време ще рпобвам и тест с винтове на режим 1, където му е силата и функцията на този инструметн. Там предполагам, че ще имам доста по-високи резултати в % за модифицираният пакет.

    Като цяло машината е направена доста балансирано и прилежащите й акумулаторни батерии са с РЕАЛЕН капацитет и са оразмерени подобаващо. Вероятно не са чак толкова високо разрядни, колкото самсунга и затова се получава по-бързото прегряване.


    За сега толкова

    Коментар


    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Интересно с 4Ah X12V Team батерия как ще се държи, при мене със зелената версия е много добре, но засечки и тестове не съм правил. От моят опит с различни инструменти и батерии от серията Х20V, някои са много чувствителни към капацитета на батериите, примерно ъглошлайфът с 2Ah е много зле, постоянно се изключва, с 3Аh вече може да свършиш нещо, а с 4 е най- добре. Импактът, спадне ли в оранжевата зона двойката почва да изключва на големите винтове, а с 3 и 4Аh си бачка нормално до пълен разряд.Перфораторчето 1J е най малко чувствително какви батерии му слагам.

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      За Х20V залагам на сигурно за момента: 2 малки батерии с 2 зарядни. Може би ще си взема и 4Ач следващия път. Достатъчно бързо се зареждат 2Ач за да се свърши нещо. Наблюденията са ми за кастрене на дървета със сабления трион. Някои клони са колкото педя а после донарязване "за печката".

    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Аз моят саблен го ползвах с 4Аh, но един дебел клон стисна ножа и редукторът от зор блокира. Беше в гаранция и си ми броиха парите обратно. Сега дебна безчетковия да пуснат, преди няколко седмици беше в Румъния, но май няма да ме огрее.

  • Евала за усилията и ...като ми се скапят батериите на райдъра ще ти ги пратя да ги ,, оправиш ,, .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • I.Stoyanov
      I.Stoyanov коментира
      Редактиране на коментар
      НемАш ядове

  • Благодаря много за споделените тестове.
    Аз съм само ползвател на инструмента и никога не съм го изтощавал от едно ползване, на един път. Ни инфото ми е интересно.
    Благодаря!
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • Някой има ли впечатления от къртача PARKSIDE SDS Max 15J ?
      Възможно ли е при тегло от 5,5кг и 1300вата мощност да има енергия на удара 15J ?

      Коментар


      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        Правил съм сравнение при къртене с него и Sparky 540 CE, което го водеха 10J. Лидълският кърти значително по- бързо и има по силен удар. Иначе бегай далече от него, сигурно е най- трошливата им машина.

      • ctef
        ctef коментира
        Редактиране на коментар
        Ясно, няма да го мисля. Ще заложа на Райдър на промо от Практис за 140лв.
        Попаднах на това сравнитено филмче за Парксайд
        https://www.youtube.com/watch?v=4peSeaQqLAs

      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        Имам го и малкия 5J, първата му версия, жеУезен е. Ама големия загуби удара на второто къртене, добре че беше в гаранция. Да беше само моят, да кажеш случайност, но доста народ се оплакваше по форумите от същия дефект.

    • Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
      Някой има ли впечатления от къртача PARKSIDE SDS Max 15J ?
      Възможно ли е при тегло от 5,5кг и 1300вата мощност да има енергия на удара 15J ?
      Чавдар
      писал е
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

        Чавдар
        писал е
        Не. Моят е от най-големите. За него беше въпросителната дали са истински тези 50 J
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • ctef
          ctef коментира
          Редактиране на коментар
          Да, видях написаното. Този за който питах, ми изглежда малко съмнителен, и се отказах да го мисля.
          Райдъра поне има 3 г. гаранция. Машината ми трябва за дейности подобни на твоите.

      • Днес в дъждовно/снеговитото време реших да свърша нещо полезно, за разлика от тия дето чакат да бъдат избрани

        След вчерашните тестове, заредих батериите и след цяла нощ престой продължих пак. Теста - винт за дърво 5х80мм, ТОРНАДО. Бичме от чам 100х100мм. Теста изглежда така:
        - завинтване и развиване на един и същ винт в бичмето и отчитане на резултатите. При изтощаване на едната батерия, нов винт и теста продължава. Машината е на режим пробиване (не функционира съединителя) и на скорост 1. Що така - ми щото е криза и тия винтове са скъпи , честно казано, нямах толкова винтове под ръка и реших да действам с по един. Обективно погледнато поне е сигурно, че машината ще успее да завинти конкретния борй винтове, че даже ще може и да ги развие .

        Ами ето резултатите:
        Теста започна така
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1.jpg Прегледи:0 Размер:433.5 КБ ID:6728555
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2.jpg Прегледи:0 Размер:505.5 КБ ID:6728544

        Машината загря нормално, до около 40*, батерия до последно бе топла, но не като вчера 60*. Индикацията категорично не показва коректно, но това не е болка за умиране. Общо 85 пъти успя да завие и развие винта преди да умре. Напоследната редичка вече се усещаше как се задъхва, но нито веднъж не отказа. Директно на последния винт по средата някъде започна да мига червения индикатор - батерията бе изтощена до край. Сложих я на зарядното и започна да се зарежда веднага.
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:3.jpg Прегледи:0 Размер:596.4 КБ ID:6728543

        Подмяна на винта, батерията и газ отново.

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:4.jpg Прегледи:0 Размер:610.8 КБ ID:6728548

        Няколко пъти почивах, но не заради машината, а заради умаляла предмишница

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:5.jpg Прегледи:0 Размер:503.8 КБ ID:6728545
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:6.jpg Прегледи:0 Размер:617.9 КБ ID:6728550
        Свърши ми бичмето и отидох на друго. След 2-тото преброяване изкарах отворите 145, а преди това записах 142. Вече ми се пиеше бира и не борих 3-ти път
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:7.jpg Прегледи:0 Размер:472.2 КБ ID:6728546
        OWIM -ския накрайни се държи перфектно.
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:8.jpg Прегледи:0 Размер:628.4 КБ ID:6728547

        Така изглежда винтове навити много пъти
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:9.jpg Прегледи:0 Размер:533.2 КБ ID:6728554

        Разликата е голяма. 60 винта в повече за сметка на модификацията. Това са едни 70% спрямо първия опит в повече . За мен това е повеч от дастатъчно. За сметка на тези проценит повече работоспособност, машината не е повишила теглото си, добре да ако бъдем честни само с 3 гр.


        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_914241.jpg Прегледи:6 Размер:612.1 КБ ID:6728553
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_914237.jpg
Прегледи:672
Размер:457.9 КБ
ID:6728549
        А ето и разликите в теглото на големия батко:
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:12.jpg Прегледи:0 Размер:309.6 КБ ID:6728552Натиснете снимката за да я уголемите  Име:13.jpg Прегледи:0 Размер:507.4 КБ ID:6728551
        931грама в полза на моята предмишница

        Като заключение мога да кажа, че машината дори в оригиналният си вид е перфектна и няма аналог на цена/качество. А с лека модификация на батерията, макар и това да се случи след като оригиналните сдадат багажа, си струва инвестицията в машинката. Лека, удобна, компактна. Щом още не е родила в моите ръчички, то ще живее дълго . СЛедва да дойдат идЙотите (led) от закъсалия кораб и да опитам да направя трансплантация на ужасно светещия 6000К диод с такъв по към 3500-4000К. и уж по-ярък, ама да видим какво ще доплува .

        Ами това са моите 5 стотинки. С тази машинка лидъл определено си заслужават едно . А за гаранцията от 5 години .

        Поздрави
        п.п. само да кажа, че лидъл не са ми спонсори, нито ми подаряват неща , а би било яко обратното

        Коментар


        • I.Stoyanov
          I.Stoyanov коментира
          Редактиране на коментар
          Да, 3 елемета свързани последователно с капацитет 3000мАч. Ефкета определено си струва!

        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Откъде напазарува елементите и имат ли изведени пластини или трябва да се заваряват точково?

        • I.Stoyanov
          I.Stoyanov коментира
          Редактиране на коментар
          Елементите взех от дцпоауър. А пластинки нямат, в предният ми пост съм написал, че ги "заварявам" с домашно направена точкалка. По друг повод преди време от китай си поръчах термо хартийки с двойно лепещо, които залепих в допълнение - така стават перфектно.

      • Може ли мнение за комбинирания уред 3 в 1 на газ? Трябва ми основно като поялник. Имам поялника на батерии и не съм доволен. Едвам стопява припоя с чисто нов дурасел, камо ли да запоявам кабелчета или друго дребно нещо. Може би е проблемен и клюна, тъй като не се задържа изобщо материал по него.

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Може ли линк за кой инструмент става въпрос, че от години ползвам поялник на газ където няма 220в.

      • Извинявам се. Става въпрос за този:
        https://www.lidl.bg/bg/p/sbudi-mayst...-1-ured/p53221

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Да, точно този ползвам. Само като недостатък му е, че резервоара за газта е малък и често трябва да го пълня. Ползвам го само като поялник и да стапям термошлаух. Доволен съм. Имам 2, като единия е неотварян. Само му взех флакона с газ, че първия свърши.

      • Имам го тоя поялник , за сериозна работа не става. За 1-2 пъти в годината е чук . На времето го взех, като живеех в блок и трябваше да си запоявам някви неща по музиката на колата.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • И аз го имам поялника. Става да запоиш нещо, само ако имаш флаконче с газ в другата ръка . Ползвам го често, тъй като за дремел газов , още не съм порасТнал достатъчно, а китайските не чинАт и колкото лидълския. Та това му е единственият недостатък - мега, гига, турбо малък резервоар. Налага се да го дозареждаш постоянно . Иначе е мощен и загрява бързо.

          Последно редактирано от I.Stoyanov; 06-04-21, 15:21.

          Коментар


          • Има ли пиезо запалка този поялник? Колко мм. е широка човката, като при колко вата електрически поялник... или ако има дадена мощност във ватове?

            Коментар


            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              Има пиезо. Човката оригиналната лично при мен се "стопи" за нещо като 3 пускания. Врътнах си 2-3 вида на струга от електролитна мед. Пак се захабяват, но сравнително бавно. Като мощтност го намирам като 40-50W електрически от елимекс с керамиче нагревател.
              Но пак казвам жива наказия си е - зареждаш, палиш и тъкмо е загряла човката и почва да умалява. Допълваш с газ, запояваш и го намаляваш на най-слабото. Да де ама след 2-3 мин пак е умалял или вече загаснал и ако се наложи да запояваш серия от кабели в рамките на половин час примерно е едно псуване земи з@еби.

              Ся се огледах за към 80лв може да се намери комплект истински дремел поялник, с включени топъл нож, "духалка" за термошлаух и 2 човки в метална кутия. Ако мислиш наистина да го ползваш е много по-добрата оферта. Даже се замислям дали да не си взема и аз един, а моя да гу пусна тука като подарък/бартер за нещо по-полезно :mrgeen:

            • Паджеровод
              Паджеровод коментира
              Редактиране на коментар
              Ще го ползвам инцидентно, чат пат🙂 Чудя се тази горелка дали може да нагрее една ръждясала гайка М12 например?

            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              Ако гайката е на болт, до червено - ЗАБРАВИ. Може да я стопли до 200-300градуса с 3-4 презареждания.

          • Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
            Здравейте.
            Метачна машина, само в Лидъл, другата седмица.
            https://www.lidl.bg/bg/p/nov-stil-v-...mashina/p53155
            Та да попитам, някой работил ли е с такова нещо? Имам два павирани двора, дали ще върши работа?
            Взех тази ху@ня. Оказа се, че е механична. На оста на гумите е закачена четка. С две смешни гумени ремъчета върти и предните четки, които прибутват боклука към задната четка. Тичаш с нея по двора и тя метва по някое сухо листо в контейнера. Общо взето работи, но не си заслужава.

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              Върния, ще ти върнат парите, причина не трябва, само касовия бон

          • Зная, но не ми се занимава. Жената си я хареса, било по-лесно от метлата.

            Коментар


            • genadi.tsvetkov
              genadi.tsvetkov коментира
              Редактиране на коментар
              Две години мета едно хале 250 квадрата с един Керхер,който на практика е същия,но го купих за 260 лв,на промоция и съм много доволен,вчера купих и Лидълския, на жената, да мете двора на къщата.
              Установих,че е добре съвсем малко да се напръска с вода,защото иначе се вдига много пепел.

          • Първоначално публикуван от Wish_Master Преглед на мнение
            Извинявам се. Става въпрос за този:
            https://www.lidl.bg/bg/p/sbudi-mayst...-1-ured/p53221
            Взех го и след два часа го върнах. Парксайд почват да се бъзикат с нас. Аз знам какви са възможностите на уреда и не съм очаквал много. Но той просто отказа да работи нацяло.
            Преди време взех пистолета им за топъл силикон и си загубих часове за да го модифицирам да работи горе долу. Сега не искам пак така, време имам много, но има и по полезни неща за вършене.

            Коментар


            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              Малко ще е гадно кажа - казах ти! Затова ще кажа така - поне имаш опцията да го върнеш. Скачай на дремелски. Аз си намерих на 79 кинта оферта в "луксозната" кутия и всичките прилежащи джаджи. Другия месец ще взема един, че ми се събраха много джаджи като покупки тоя месец и ще се сдърпаме с жената

            • Паджеровод
              Паджеровод коментира
              Редактиране на коментар
              Не е гадно, ама аз съм инат и трябваше сам да се уверя. И аз се заглеждам вече в Дремела, но маай ми трябва нещо маалко по мощно. По точно средно, защото имам и по малка, и мощна горелки.

          Активност за темата

          Свий

          Тук са 8 потребители онлайн. 3 потребители и 5 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X