Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аз в съботата изтървах да купя ударния Перформънс импакт.Може и изкуствено създаден дефицит да беше това.Та ако някой колега някъде види такъв,може да драсне едно л.с.,ако има желание.Почерпката е гарантирана.

    Коментар


    • Изкуствено създаденият дефицит от филиалите явно се е прелял в излишък в продавалниците, само че с 50лв. отгоре. Сутринта взех прахосмукачката и едно зарядно, не устоях на цената му. Сверих IAN номерата на батерията и зарядното с батерия, от миналата година са та едва ли са с 3години гаранция батериите, каквито са последните версии. Гледам излязъл е ударният винтоверт с алуминиевия куфар , цената е очакваната https://www.lidl.bg/bg/p/sbudi-mayst...mashina/p48419 .
      Последно редактирано от mitko 53; 30-12-20, 07:54.

      Коментар


      • stanislaffff
        stanislaffff коментира
        Редактиране на коментар
        В продавалниците видях че има,но някък не ми е удачно да ги дам тези 50 лв.Затова писах тук.

      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        В един друг форум, някакъв предлагаше вчера две бройки по 100лв. но нещо не ми се връзва логиката на това предложение.

    • Когато ми потрябва, зарядното вече го нямаше в магазина
      и реших да направя една проба. Обадих се в централата в София
      и ги помолих да ми пратят едно.
      След 3 дни ми се обадиха да го взема от магазина.
      Не вярвах, че ще се получи този номер, но стана.
      Евала на лидл.

      Коментар


      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        В София,филиала Борово,имаше само 5 зарядни при отварянето на магазина в7,30. Аз взех едното.

      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        В неделя по обяд, Младост-2 имаше от всичко по много. Към момента нищо не ми трябва и се удържах.

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        днес на обяд, в Лидъла на Раковска имаше зарядни

    • Попаднах на един клип https://www.youtube.com/watch?v=3MPP...nel=Bauforum24 за някакъв Parkside Performance 12V, но никъде нищо по подрробно като характеристики не мога да изровя. Явно Лидл ще пускат някаква серия безчеткови на 12V.

      Коментар


      • Те тези зарядни са най-обикновени - нямам идея защо са ги дублирали с комплекта с 2Ач?! Аз исках още едно от мощните да си взема (предното от 400Нм май ми дойде).
        Иначе в Надежда или Люлин имало много преди дни.
        Този 80Нмме блазни но много са го надули и напудрили... с излишни неща.
        Само заради по-мощния импулс и метален Рьом бих се замислил. И най-вече лекотата (безчетков).
        ПП: Има и опция "удари"?
        Честота на ударите: 36 000 min-¹
        ПС2: Много бързо изчезнаха и батерии-копчетата - споделете друг аналог (евтин) че ми трябват поне 4-5.

        Коментар


        • mitko 53
          mitko 53 коментира
          Редактиране на коментар
          Зарядните и батериите явно са стари количества, IAN номерата са стари. В Германия,гледам има 4,5А зарядно отделно, но цената му е друга. Винтоверт в алуминиевия куфар е с 3,5А зарядно и батериите са с три годишна гаранция.

      • Вече сме януари и скоро може да има тъй наречените дни с големите намаления, от стари непродадени стоки. Но преди това ще трябва да продадат скъпата стока...

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Нещата които са интересни обикновено са си продадени.

          Но да, попадат неща.

        • mitko 53
          mitko 53 коментира
          Редактиране на коментар
          На 11.01 гледам в брошурата ще има такава акция, но от инструментите да показали само перфоратора 5J и телоподаващото.

      • Взехме един но... вибрации в корпуса, леко биене с бургия. Иначе има мощ. Ако нямаше тези два дефекта - може би щях да го запазя. 3,5А зарядно. 5год. Чудя се дали да го заменя или направо върна.
        общ минус - доста неща които са излишни, за нас. Обемист куфар. 15кг е сигурно.
        Трябва ни резервен, поне 40-50Nm (за покриви и т.н.) с X-20 Team батерия. Иначе чакаме и този 1000+ Nm


        Този дали ще го пуснат пак, миналата е бил (с 4г, в олх за 250лв го видях...)
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20210103_134535.jpg Прегледи:0 Размер:180.9 КБ ID:6690862
        Последно редактирано от hakama; 03-01-21, 12:47.

        Коментар


        • behwolf
          behwolf коментира
          Редактиране на коментар
          Мисля, че 10 кг. тежи цялата кутия и всичко в него.

        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Не работи или не зарежда, по книга или на практика?

        • mitko 53
          mitko 53 коментира
          Редактиране на коментар
          И по книга и на практика https://www.youtube.com/watch?v=DtH-...=FORWORKANDFUN не работи (на 4,15мин)

      • Един приятел твърди, че такъв инструмент за почистване на ръжда имало в Лидл за 20-30 лв - https://tashev-galving.com/cat/30607...vane-na-razhda
        То ясно, че няма да е същия, но щото е от инструментите, които никога не са ми трябвали досега, и ако ще ми стои в шкафа - по-добре да чакам пак да го пускат в Лидъла. Предполагам, че за почистване на бетонарката все ще свърши работа.

        Коментар


        • Veselin Monkov
          Veselin Monkov коментира
          Редактиране на коментар
          Значи остава Митко да каже кога ще го пускат...

        • mitko 53
          mitko 53 коментира
          Редактиране на коментар
          Aко се ползва гугъл търсачката с ключови думи иглен чук parkside излиза Димитровден 26.10.2015г https://issuu.com/katalogpromocii.co...l01.11.2015/13 , Май от тогава не са го пускали, не съм сигурен. Ето и по подробна информация https://www.lidl-service.com/static/.../109819_BG.pdf . Изгледах и няколко клипа за въпросния PDNE 4000 и изобщо не съм впечатен.
          Последно редактирано от mitko 53; 06-01-21, 08:53.

        • Veselin Monkov
          Veselin Monkov коментира
          Редактиране на коментар
          За чистене на засъхналия бетон по бетонарка изглежда да стане
          https://youtu.be/p0vdl7J28_w

          ПП. Намерих едно все едно за бетонарка е мислено - https://www.ebay.com/itm/Air-Hammer-...cAAOSwBgxdoIUH
          Последно редактирано от Veselin Monkov; 06-01-21, 11:40.

      • Само да кажа, че това нещо работи на дебели железа примерно от 8мм. Нагоре, другите се огъват и вибрират.

        Коментар


        • Телоподаващото дали става за новобранци които са хващали електрожен 2 пъти?

          Коментар


          • Veselin Monkov
            Veselin Monkov коментира
            Редактиране на коментар
            Сигурно, но трябва да знаеш, че телта му е скъпа.

          • bochkata
            bochkata коментира
            Редактиране на коментар
            Нестава,коментирано е по-напред в темата.
            В форума има хора които продават заваръчна техника.
            Например:https://www.aigwelding.com/

        • Мене пък си ми върши работа, паркам си там тънките тенекета, само където много пръска и шевовете са грозни, ама няма да ги показвам по изложби. Друг е въпросът че и другите свалиха цените та не е някаква далавера. За новобранци обаче е трудно в началото, аз профукаха една ролка тел докато свикнах с настройките за скорост на подаване и ампераж.

          Коментар


          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Не ме слушаш.
            Има телоподаващи (без да са комбинирани) на които на дисплея се показват именно ампери. Преди да заваряваш "прогнозни" а докато заваряваш уж реално. Каква е идеята си признавам че не разбирам.

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            То при мен е характерна черта,ч е не слушам, а чета както ми е текнало първоначално. Гаден навик, ама...

            А причината за тези ампери вече ти я казах-рекламен дисплей. Народа не вдява от напрежение, вдява от ампери. То и от тях толкова вдява де, ама си мисли, че.
            Та като му изписва 25-28, 30 на дисплея-нещо не му се вързва с амперите. Уж 200 ампера машина, какви са тези 25 дето ги пише.
            И за да е по-лесно на клиента(щото се гонят продажби, а те се правят от клиентите)-пишат се ампери. Така и търговския отдел доволен, и "майстора" е спокоен, че вече знае да си нсатройва машината според плиткото знание което има.
            В края на краищата-важното е машината да работи добре, да може да се настройва лесно, и да не изключва след първите 50-60 секунди работа на пълна мощност.

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Впрочем Кольо ви дума истина, а това какво се показва на дисплея и има ли дисплей въобще е бошлаф работа. Телоподаващ апарат се регулира най-лесно по-слух.И газта и скоростта на телта, най-лесно е когато има наблизо човек, който да ти покаже.С веднъж настроена машина заваряването е фасулска работа, аз поне не съм срещал по-лесен метод за заваряване

        • Вчера за пореден път се убедих, че карбофлексовите дискове за ъглошлайф на Лидл са пълен боклук. След само един срез на 4мм дебел метален U-профил 230мм диск почти замина, а остатъкът не става за нищо, защото тръгна да се разпада.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • mitko 53
            mitko 53 коментира
            Редактиране на коментар
            Най- добре се усещат разликите в качеството когато се ползват различни дискове на еднакъв материал. Скоро рязах едни неръждавейка 4мм последователно с дискове парксайд перформанс (тези в пластмасовите кутийки) и дискове Родиус, всичките 125мм. Родиусът реже значително по бързо и леко, и по- бавно се износва. Та повече лидълски няма да купя,въпреки ниската цена.

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            След единия срез, направих 2 аналогични с диск Бош. Досто по-добре, с по-малко износване. Ще доизразходвам това, което е останало от лидълските (1-2 диска за шлайфане) и повече за такива няма да се сетя.

        • в тази тема ли се търсеха батерии - в лидъла Овча Купел е пълно с 20V батерии и зарядни, също и винтоверти и т.н.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • Жената си беше харесала някакъв джегинг от днешните намаления та сутринта в 7,30 бяхме на лидъла в Борово и хвърлих едно око на намалените инструменти. Цените бяха екстра, но от това което беше намалено имах почти всичко, та си тръгнах с празни ръце .Запомних следните намаления извън брошурата- ленторезна машина 155лв, ъглошлайфче 12V без батерия 35лв, двувитлова бъркалка 95лв,къртач 15J за 125лв и зарядно за батерииХ12 Теам осем лева. Почти нищо не се купуваше с изключение на перфораторите 5J,бяха 5 в палето, а като си тръгнахме беше останал един.
            Последно редактирано от mitko 53; 11-01-21, 15:23.

            Коментар


            • Вярно тия 5ж перфоратори изчезнаха като дим. Аз си купих. Но явно съм карък щото се оказа леко употребяван и със счупен секач.
              това в запечатан куфар
              ...

              ​​​
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X