Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение
    nikidl, мисля, че в менюто на вентилатора на Ирид, има избор на модел вентилатор. Провери твоя от комплекта дали го има. Не, че няма да работи с него, но софтуера най-добре управлява изброените.
    Ще погледна, защото наистина не съм се сетил за това. Другото което ме притеснява е че няма клапа на самия вентилатор, но мисля, че и това няма да е проблем. Ако пък е проблем ще му направя, все пак не е китайско писмо.

    Коментар


    • Сигурно е rms 120 al на Pol-Fans, 80 вата, последните идват без капак на входа. До сега не съм ползвал капака, винаги напълно отворен вентилатор. Този модел има характеристиките на DM80.
      Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
      GSM 0877207222

      Коментар


      • DM 80 е и е 80 вата. Има и още цял ред букви и цифри. Имах в предвид клапа на изходящия въздух, от онези с болта за противотежест.

        Коментар


        • Наблюдавам следното нещо . Купих къщата с готова отоплителна инсталация ( гравитачна ) Сложих помпа. Понеже радиаторите са от онези промишлените ,за пара, нагласям котела на 85 градуса. Почва да се чува ромолене във най-високите радиатори , като малко поточе. Когато наглася температурата под 80 градуса , няма никакъв шум .
          Някой знае ли защо е така ?
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Въздух в системата прави такива шумове. Ако си с чугунени радиатори, когато и да ги изхвърлиш все ще си закъснял. Е, ако се стопляш с тях бива.

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Радиаторите са железни тръби със спирално оребрение. Наясно съм вече ,че не ми вършат работа, но към момента няма опция да ги сменя.
            Топлят, но искат по—висока температура , следователно повече гориво.
            Относно въздуха, в магазина твърдяха, че помпата сама се обезвъздушавала.
            Тъй като съм с отворена система , въздуха не трябва ли да отива горе в разширителния съд и да си стои там? Как слиза надоло към радиаторите ?

          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Според мен има грешка в котела и се оформя зона на завиране при по ниска температура, а шума е от отделения газов обем. По малко разстояние между стените в някой участък,груб заваръчен шев,затруднена циркулация и пр. могат да доведат до подобна ситуация.

        • Клапата на изхода върши работа при прекалено голяма тяга на комина и котела стои дълго време в поддържане.
          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
          GSM 0877207222

          Коментар


          • В процес на работа ще видя как се държи и ако е необходимо ще го коригирам.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение

              Реверса е на двигателя на редуктора и не се управлява от контролера.
              Благодаря за насоката.
              Вчера го разгледах, но не видях нищо което може да обърне посоката на въртене, освен механично със специален ключ.
              Може ли да помоля за още помощ.

              Коментар


              • На клемната кутия на двигателя, червения превключвател.
                Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                GSM 0877207222

                Коментар


                • Мм да а. Аз нямам такава екстра. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210104_210856.jpg
Прегледи:735
Размер:314.3 КБ
ID:6691464

                  Коментар


                  • Мисля, че може да се добави, трябва превключвател и електротехник.
                    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                    GSM 0877207222

                    Коментар


                    • Да, мисля да се посъветвал с един приятел за монтаж на едно ключе. На кутията има възможност за монтаж.
                      Благодаря за бързата реакция.
                      Поздрави

                      Коментар


                      • Пробвай с друга скорост на помпата. Предполагам, че при по-високата температура, скоростта на водата се увеличава.
                        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                        GSM 0877207222

                        Коментар


                        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ако е към мен съвета , помоата работи а най-високата скорост .

                      • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210122_181041[1].jpg
Прегледи:571
Размер:149.4 КБ
ID:6698797Така Добре ли е горенето?Въглищата са антрацит

                        Коментар


                        • Някой чувал ли е за тези ?

                          https://youtube.com/c/HargassnerHeiztechnik
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Някой чувал ли е за тези ?

                            https://youtube.com/c/HargassnerHeiztechnik
                            Много добри и скъпи.

                            https://www.otoplenie.eu/ekoterm-pro...rgassner-gmbh/
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                              Редактиране на коментар
                              Как разбра цените ?
                              На сайта на официалния представител не можах да намеря тази марка .

                            • s_s1
                              s_s1 коментира
                              Редактиране на коментар
                              Запитайте дилъра им.

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X