Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    До колегите с контролер SKZP-02. Обмисляме групова поръчка на интернет модул за модела. За информация и цени http://costerowniki.pl/pl/new/1/full. До тук са четири модула, все още нищо не е поръчано, ако някой иска. За контакти на ЛС.
    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
    GSM 0877207222

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Здравейте !
      От скоро и аз съм горд собственик на на горелка Екоенергия! Купих я комплект с котел Дефро EKR !
      Управлението е от най калпавите но може да управлява две помпи ,стаен термостат и неделна програма. Въпросът ми е ,ако му сложа управление с пид регулация дали ще се подобри разхода. Сега си върви по температура на котела ,ама разхода не ми харесва много при това е топло още.
      www.ekotoplina.com

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Здравейте!
        От скоро и аз съм собственик на горелка Екоенергия,купих я с котел Дефро EKR .Управлението е от най евтините,но пак управлява две помпи ,стаен термостат,и неделна програма. Искам да му сложа управление с пид регулация,защото сега работи само по температура на котела и разхода му е доста ,а сега е топло още.
        www.ekotoplina.com

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от tihomirMitov Преглед на мнение
          Люспата не зависва ли в бнкера и достатъчно калорична ли е?
          Зависва и засводява много качествено. Веднага след напълването на бункера разбираш колко си се прекарал и псувайки, отваряш долния люк на бункера и започваш да изгребваш оттам. Това трае доста време, после метеш, споменавайки нечии майки и лели. Казвам го от опит, в големия котел работя само с люспа, но механизацията около тази работа струва поне пет пъти колкото котела. Горивото е почти без пари, даже от време на време ме молят да ида да си натоваря малко безплатно. Обаче отровата за плъхове е с пари и слагам редовно, иначе става такъв зверилник, че котките се плашат и бягат от обекта.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
            Лом ми е доста далече ,затова като гледам ще вземам от Русе .Има и при нас в Сливен руски ,5200 ккал ,280 лв /тон .
            Аз ги купих руски 6-20 от Топливо Сливен по 9,10л пакетирани по 25 кг .
            www.ekotoplina.com

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              Лом ми е доста далече ,затова като гледам ще вземам от Русе .Има и при нас в Сливен руски ,5200 ккал ,280 лв /тон .
              Аз ги купих от Топливо Сливен руски пакетирани по 25 кг за 9,10 торбата. Ще споделя като ги пробвам.
              www.ekotoplina.com

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Колега Агро, ще споделите ли на лични от къде взимате люспата и цената и . Проблема с зависването в бункера се решава с направата на бъркалка. Четох в руския форум , че
                някои хора са имали проблем с зависването дори на въглища и след направата на бъркалка, проблема е решен.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Каква е причината да зависва люспата, от влагата или от това, че е лека?
                  Още един въпрос, някой имал ли е проблем с конденз в бункера за горивото?
                  Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                  GSM 0877207222

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от gazgeneratoe Преглед на мнение
                    Здравейте !
                    От скоро и аз съм горд собственик на на горелка Екоенергия! Купих я комплект с котел Дефро EKR !
                    Управлението е от най калпавите но може да управлява две помпи ,стаен термостат и неделна програма. Въпросът ми е ,ако му сложа управление с пид регулация дали ще се подобри разхода. Сега си върви по температура на котела ,ама разхода не ми харесва много при това е топло още.
                    Каква мощност е котела, горелката? Какво отопляваш и какъв е разхода?
                    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                    GSM 0877207222

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от ktch_1964 Преглед на мнение
                      Колега Агро, ще споделите ли на лични от къде взимате люспата и цената и . Проблема с зависването в бункера се решава с направата на бъркалка. Четох в руския форум , че
                      някои хора са имали проблем с зависването дори на въглища и след направата на бъркалка, проблема е решен.
                      Натурална слънчогледова люспа се намира само в близката околност на цех за белене на слънчоглед, който още не си е направил инсталация за пелети. Да се превозва надалеч е неефективно. Аз я ползвам, защото ми е наблизо. Изчезне ли, минавам на въглищен прах или дървесен чипс. Колкото до зависването, проблема е сериозен и просто "направа на бъркалка" към обикновен бункер за котел не върши работа за люспа. Освен това е с ниска насипна плътност и трябва да се зарежда постоянно, ако бункера е малък.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                        Натурална слънчогледова люспа се намира само в близката околност на цех за белене на слънчоглед, който още не си е направил инсталация за пелети. Да се превозва надалеч е неефективно. Аз я ползвам, защото ми е наблизо. Изчезне ли, минавам на въглищен прах или дървесен чипс...
                        Може и на пелети от новата машина на цеха за белене.

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение
                          Каква мощност е котела, горелката? Какво отопляваш и какъв е разхода?
                          Котела е 14кв ,горелката по размери ми изглежда да е 25 кв Екоенергия . Отоплявам къща неизолирана със сменена ПВЦ дограма 95 кв но реално около 65кв (в хола още мисля радиатори или конвектор). Въглищата си ги купих от Топливо ,не знам с каква калоричност са но са руски предполагам.Разхода ми е около 20 кг на денонощие,като се има в предвид,че от 22ч до 5,30ч не работи (включена е неделна програма). Нямам термовентили и стаен термостат. Работи по температура на котела 62гр
                          www.ekotoplina.com

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Здравейте, в момента монтирам вкъщи котел ДеДитрих 49Кв /май е мааалко повече от необходимото..../ и търсейки някаква информация, случайно попаднах на тази тема. Не бях и чувал преди за този тип горелки! Изключително интересно! Четох, четох, четох и накрая май някаква каша стана Затова, ако може няколко въпроса:

                            Доколкото схващам, ДеДитрих не е най-правилният избор за такава горелка, но все пак може да се пригоди, като се сложи върху здрава метална кутия, в която да е горелката, да гори под него... нали така? А какво става с изгорелите газове, направо от кутията ли се отвеждат, или трябва да се вкарат първо вътре в котела и от него за отиват в комина? Сигурно имам още около 300 въпроса, но засега основното, дали може такъв котел да се пригоди ефективно за горелка?
                            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                              ...дали може такъв котел да се пригоди ефективно за горелка?
                              Ефективно като топлинен ефект или ефективно като пари по пригаждането? И двете едновременно не.
                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Eфективно като топлинен ефект /плюс икономия на въглища, в сравнение с обикновената експлоатация без горелка/. Пригажданенто ще е да се сложи на стоманена кутия отдолу, с горелката в нея - нещо друго трубва ли да се изменя? И пак не ми е ясно, откъде трябва да се изведат пушеците?
                                Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X