Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някъде в София правят ли кюнци и т.п. по поръчка? Ще ми трябва да включа димоотвод ф130 в комин ф200, а досега не намирам такъв преход по сайтовете, предлагащи стоки от този род.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Някъде в София правят ли кюнци и т.п. по поръчка? Ще ми трябва да включа димоотвод ф130 в комин ф200, а досега не намирам такъв преход по сайтовете, предлагащи стоки от този род.
      Фирмите за вентилации с работилници могат да ти направят. Сещам се за една по-голяма софийска - Тангра. А и БГ Терм, Рувекс и подобни трябва също да свършат работа.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • Някой гори ли слънчогледови пелети. Отзиви. Аз горя но правят буци шлака колкото юмрук.

        Коментар


        • vectra72
          vectra72 коментира
          Редактиране на коментар
          И при мен е така

      • При мен нази шлака е по т вътрешната страна и се натрупва и лица надолу от кръглите отвори съм процепите(за въздух) на короната. Пробвах и с по малко въздух процеса се забавя но го има. Явно няма решение. При грейко му казват подкова заради формата на горелката.

        Коментар


        • При мен е абсолютно същото.

          Коментар


          • Добавете малко антрацит в съотношение 30% антрацит и 70 % пелети. И после споделете резултатите. При мен е без шлака, само пепел се получава. За по-голямо удобство споделяйте и с какви контролери сте.

            Коментар


            • Аз съм с Титаник+.Хем шлака хем черни сажди.От антрацита съм най доволен ама в момента нямам.Като свършат тези боклуци ще взема антрацит.

              Коментар


              • Здравейте , някой купувал ли е въглища от Ритъм 4 ? Ако има такъв моля да сподели мнение ,добре ли горят ,имат ли камъни и за предпочитане ли е тази фирма или не .

                Коментар


                • За първа година ги горя.Изгорих 1 тон и си поръчах още 3.Добре горят .До сега съм купувал от топливо Варна и съм ги трошил не виждам разлика в горенето и разхода като са ми казвали че са Домбаски.Купувал съм и от друго място като са твърдели че са Кузбаски горенето и от трите места е едно и също.Съдя по това че не пипам настройките на контролера.Не съм виждал камъни в тези от Ритъм 4 ТБ нямат пепел в чувалите.До сега са коректни,пращат сертификат за продукта.Въглищата им са каменни руски марка ДО т.е дългопламенни .

                  Коментар


                  • Mpm_
                    Mpm_ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря за изчерпателния отговор !

                  • tatii
                    tatii коментира
                    Редактиране на коментар
                    Колега - не ползувам горелка ! Котела е 32кв нареждам върху Жарта дъски /един -два реда плътно/за да не падат на скарата дребните / пепелта на въглищата . И така отгоре сипвам две/три лопатки въглища- Руски . Лопатките са за домашно ползуване /смет. Така изкарва около 3-4ч. Сутринта като го направя и чак вечер паля котела на ново около 19ч . Заредя го с въглища и повече не слагам, държи топли радиаторите да към 2ч полунощ. Котела го държа да гори на 75-80 гр температура и прави перфектно изгаряне . После хвърлям само пепел на два дена 1 път. Но къщата е на 1 етаж -120м2 и има външна изолация 10см стириопор.

                • В къщата държа 25-26гр а сутрин е паднала до 22-23гр

                  Коментар


                  • https://youtu.be/7BhkR9B0OUo
                    Здравейте, качвам този линк показващ изработването на пиролизна горелка за отработени масла със съгласието на Стефан Александров (сервиза на околовръстното и Суходол). Видя ми се подходяща темата и се надявам да е от полза за чистотата на въздуха.

                    Коментар


                    • Пенчо
                      Пенчо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Така и не разбрах какво е пиролизното в случая?

                    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                      Редактиране на коментар
                      Човека обяснява във видеото .

                  • В понеделник ще поръчвам газ-анализатор от Тимел, ако има желаещи контакт на ЛС или телефон.
                    https://www.costerowniki.pl/pl/p/Ana...-BCA-02-eco/48
                    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                    GSM 0877207222

                    Коментар


                    • Здравей те
                      Може ли да ми дадете координати на фирма или човек който може да ми монтира четрипътен винтил с ел задвижка на стара инсталация. Местоположение София

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от transportna Преглед на мнение
                        Добавете малко антрацит в съотношение 30% антрацит и 70 % пелети. И после споделете резултатите. При мен е без шлака, само пепел се получава. За по-голямо удобство споделяйте и с какви контролери сте.
                        Започнах да слагам на чувал слънчогледови пелети 5кг.руски въглища. Буците шлака вече ги няма. Управлението е титаник. Изключва на 45С.

                        Коментар


                        • Mpm_
                          Mpm_ коментира
                          Редактиране на коментар
                          Здравей , а колко ти е денонощния разход със слънчогледови пелети спрямо въглищата

                      • Разхода на слънч.пелети 2 до 3 чувала на 24ч. тази зима. При мен гори денонощно. Нямам изолация.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X