Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Филма е много прав. Бисолида се оказа голяма греда за всички които пожелаха да бият евтина дузпа и мислеха, че ще спечелят световното първенство а сетне се оказа, че са заложили на куц кон.
    Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
    За област Габрово 0886843836

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Благодаря на колегите за мненията.
      Тъй като времето ме притискаше (финансите също) ,преди няколко дни си купих втора употреба котел дакон (старичък е 21 kw) и горелка Бисолид ( работила е 4м, остатъчна гаранция до 2017г) за 1500лв общо.
      Бихте ли обяснили повече за негативите според вас на горелката Бисолид.
      Има ли нешо, което бих могъл да направя превантивно по нея.
      Инсталацията ми ще е затворена с термо глави и стаен термостат.
      Благодаря.
      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Съгласен съм, че бюджета е определящ. Ако си монтираш програмируеми термоглави без стаен термостат ще имаш по голям комфорт и по-приличен разход на пелети защото тази горелка и в двата варианта гасне. За варианти имам в предвид че при подаване на сигнал от ст. термостат и при достигане на зададена температура гасне, след това следва отново палене свързано със зареждане на първоначално количество пелети / около 500гр. / и съответно амортизация на запалка. Най добре е да се подмени управлението на горелката. Сменял съм управлениие на друг вид горелка - Фероли исе получи прекрасно. Други колеги са подменяли / със същото управление /и според тях горелките започват да мъркат. Иначе Дакончето / Не си сбъркал защото е едно към едно БОШ /със малко тунинг вади Супер КПД на пелети.
        Последно редактирано от n.ganev; 15-09-15, 21:36.
        Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
        За област Габрово 0886843836

        Коментар


        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Здравейте!Помогнете с мнение.Искам да си закупя печка на пелети.Живея в къща,обитавам един етаж,който е на площ от 80кв.Етажът е наполовина с изолация (северът е с изолация)и ПВЦ дограма.Смятам да поставя във 3 от стаите по 10 глидера във 4 -15 глидера(общо-45),+80 литра бойлер и лира в банята.Захранването няма да е лъчево.Спрял съм се на Burnit Comfort 15 или Burnit Comfort 25Plus.Всеки продавач предлага различно.Общата ми мощност за етажа ми е 11кв.С първата камина Burnit15 съм на лимита за мощност,а със втората Burnit25 е прекалено голяма(21кв е капацитета на водната риза).Да не забравя ,че и аз съм на лимита-финансовият.Не мога да си помисля и за Da Vinchi.

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Da Vinchi. 14кВ е по-ефтина и по-добра. Ще ти свърши работа.
            Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
            За област Габрово 0886843836

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Здравейте колеги, и аз се замислям за отопление на пелети не искам да е на водна риза, затова се замислям за въздушна камина. Обаждах се по фирмите и ми казаха че е тип духалка. Мисля си да обединя хола и спалната с един отвор около метър и там да стои камината. Нека ако някой има супа пелетна камина да каже че никъде няма информация. Благодаря !

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Моля за мнение ако някой е плзувал котел Pellet Fuzzy Logic2 .

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Първоначално публикуван от kajo Преглед на мнение
                  Моля за мнение ако някой е плзувал котел Pellet Fuzzy Logic2 .
                  Аз, вече трети зимен сезон.
                  И сега го чувам как работи в гаража и осигурява топлината в къщи.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Чета последната страница и се очудвам-наистина ли няма инженеринг по отпление с котел на пелети!? Или хорат просто искат да им падне от небето манната небесна , както и тайната на горене на пелети!

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      То па една тайна...

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Аз, вече трети зимен сезон.
                        И сега го чувам как работи в гаража и осигурява топлината в къщи.
                        Генчев кажи нещо за тоя котел бе ?
                        Все си мислех че ще мина метър с купуването ама вече нямам избор.
                        Да се занимавам ли на моя SIME да слагам горелка или да купя нов.
                        Направиха ме на зорлем производител и трябва да си горя продукцията.
                        Иначе правим перфектни букови пелетки.

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                          Генчев кажи нещо за тоя котел бе ?
                          Все си мислех че ще мина метър с купуването ама вече нямам избор.
                          Да се занимавам ли на моя SIME да слагам горелка или да купя нов.
                          Направиха ме на зорлем производител и трябва да си горя продукцията.
                          Иначе правим перфектни букови пелетки.
                          Като можеш да си осигуриш добри пелети няма смисъл да даваш много пари за котел, който гори всякакви пелети.
                          Може да се сложи пелетна горелка на всеки котел. В много случай се налага да се слагат допълнителни прегради в котела, за да се увеличава пътя на газовете. Има много добри горелки, като софтуера също има голямо значение за икономичността и комфорта на отопление. Дървата са по-евтини, но има много слугуване, пелетите осигуряват комфорт почти колкото газта /само зареждаш и чистиш на няколко дена/, но всичко си има цена.
                          Но за производител на пелети отоплението на собствения дом не е разход. Да му мислят тези които трябва да си ги купят лятото и трябва да ги съхранят за зимата...
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Аз съм с котле Симе от 10-15 години и за първа зима му сложихме пелетна горелка.Няма такъв рахат.Малко по-скъпо но забравихме да се правим на огняри.А Джартов няма какво да се чуди.

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Та само да кажа де.Един мой приятел миналата година си купи горелка и я монтира на котела си.
                              Всичко е окей обаче,човека живее в планински район и дървата ми са почти безплатни и се е оказало че пелетите са му дошли скъпа екстра.
                              Предлага ми да купя горелката на добра цена и смятам да се възполвам от офертата.
                              Мисля че горелката е Feroli.Моят смотан котел Sime ше намаже май с Италианска горелка.
                              Ама ако не ми хареса как работи ще я сложим на сушилнята.
                              Та някой ако се интересува от пелетки ...........ха ха да звънка де !

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                                Та някой ако се интересува от пелетки ...........ха ха да звънка де !
                                Ми обади цена и да скачат мераклиите
                                Николай Папазов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X