Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Първоначално публикуван от МетодиМ Преглед на мнение
    3. Камината въобще не е безшумна. Шума от вентилатора не е проблем, а от шнека. Не зная дали ти се иска да го чуваш през 20 секунди, особено нощно време. Разбира се зависи къде е поставена камината.
    Не знам какъв ти е шнека,ама при мен той е единственото нещо което НЕ се чува и не на 20,а на 7 секунди.
    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
    0885 660 613

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Неправилно се изразих. Шума идва от електромотора или редуктора на шнека. Не е неприятно, но шуми.

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        За много години, да сте живи и здрави!

        Благодаря за отговорите!
        Вече се насочих към котел с горелка,имам мястото сега чакам да дойде човек който се занимава с поставянето точно на котли и камини,той също препоръча котел, котел+горелка около 3000лв или 3500лв ще ми излезне. Но това всичко по телефона е говорено и като дойде на място тогава ще пиша. Препоръчан е от близък човек та се надявам да е точния човек!
        Като има развитие ще споделя,какво е станало.

        Коментар


        • Здравейте отново на всички,известно време ме нямаше, тъй като си бях забравил паролата.Така имам пелетна камина Бърнит 15 кв ,нз откъде в менюто да видя температура на комина и нз дали имам изобщо такъв датчик.Камината зс е добре ,катонизключим че хвърлям пепелника на 24 часа два пъти и нз от пелетите ли е или нещо от настройките на самата камина.Хоря горе-долу по около два чувала пелетимза денонощое,камината не се спира :-) споделете при вас как е откъм разход и откъм пепел.Предложете и хубави пелети в Североисточна България ,че да се запасявам за др зима :-)

          Ааа и забравих при вас колеги ,който са с такава или подобна камина отпред прозорчето става ли черно.Моето след като го изчистя и след 4-5 часа е цялоъо черно.Нормално ли е това.??
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-02-15, 17:05.

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Здравейте имам един въпрос.Предстои ми купуване на котел.Колебая се между комбиниран(пелети и дърва) и само на пелети.Казаха ми,че комбинираният давал по-голям разход на пелети.Какво ще ми препоръчате вие?

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Към колегата @Марто85,аз съм с такава камина,но тая година вече разхода ми е на половина спрямо миналата зима.Средно по 20 чувала (300 кг) за месец.С натискането и задържането на ляв,долен бутон получаваш информация за процеса на горене.Най отгоре е температурата на изходящите газове,на втори ред са ти оборотите на вентилатора.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150222_185425.jpg
Прегледи:1
Размер:38.4 КБ
ID:5644272

              Един въпрос към теб-на колко градуса на водата си я гласиш,на каква стайна температура и на кой режим на работа.
              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
              0885 660 613

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Точно от месец, имам котел "Пелетерм 30 M01". Отоплявам къща 200 кв.м., не изолирана / надявам се на пролет да я изолирам /. За месец котела ми изгори 62 чувалчета по 15 кг. пелети /чамови и от ПДЧ/, което ме устройва напълно. Миналата зима, за месец изгарях около 2.8 - 3 куб. м. дърва.
                Great Wall Steed 6.

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Здравейте,Вале настройвам темп.на водата 46-47градуса и в нас си е доста топло,не е саниран апартамента но и температурите навън са доста високи 5-7 градуса.В нас темп е 23 гр.с малко дете сме.Температурата на стаята е настроена нарочно на 40 гр никога да не ги достига и да не се влиае от нея камината,така ми казаха майсторите :-) Относно разхода на мен ми дава доста висок за 70 кв тухлен апартамент,зимата като бяха минусови темп беше настроено на 55 гр на водата и хореше по два чувала за 24 часа.Но повтарям в нас не се изключва каминката ,постоянно гори зарафи бебето.Споделете какви пелети ползвате ,откъде и на ква цена ги вземате.Вале ти на колко време чистиш пепелника с пепел?

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Вдигни си температурата на водата поне на 70 градуса (при мен е на 75гр),на стаята на 23,като отдалечиш датчика за стайната температура възможно по далеч от камината и на височина около 1.20м от пода.Пепелника с пелети 40% иглолистно 60% широколистно го чистя на 2 дни,получава се една топка от сгурия в него.Пробвах и само с широколистни-УЖАС!!!На два дни цялата камина.
                    Аз процедирам така.
                    Денем е на 19гр. (няма никой в къщи),който се прибере вдига на 23гр и 4 степен на работа,като достигне 68-69гр на водата я намалям на 2 степен.Като си лягаме на 20гр до сутринта-пали се един или два пъти според външната температура.
                    Напиши от къде си.
                    Пиша тук,а не по телефона за да споделим мненията си все пак.
                    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                    0885 660 613

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      От Силистра съм,вземам някакви пелети от тук...не ги знам кви са :-) но правят голяма мръсотия,целият прозорец отпред става катранено черен след има няма 3-4 часа,чистя пепелника два пъти на 24 часа.Ако направя темп.на водата 70 гр.в нас няма да може да се стой от жега,при студено време 55-60 и е топло доста в нас.Пускам го само на първа степен на подаване,но нз на колко е настроена в смисъм на колко сек.да пуска пелетини с каква продължителност.Знаеш ли кода за достъп?И знаеш ли какви са ти настройките ?

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        И така като настройваш темп на стаята то примерно прави на стаята 24 гр но в другите стай е около 18....предолагам де,за тва и зададахме 40 и да не се съобразява камината със стайнта температура .....нз дали е правилно и нз дали от това не ми гори толкова ,но пак казвам зимата при темп.навън -5:-10 горях по 30 кг(2чувала) на денонощие ...май е доста :-). Откъде вземаш пелетите и каква цена на тон?

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          При мен е еднаква температурата навсякъде,на всички радиатори имам термоглави-що ли ги и купувах,като всички са отворени до края.Вратите на спалните се затварят само нощем.Цените тук са 330,360 до 450лв на тон в момента-всичко е според търсенето.Януари се чувстваше недостиг на пелети-много хотелски комплекси и детски градини минаха на това гориво.При мен разликата е че нямам коридор,всичко е едно,само спалните и банята са като отделни помещения,но вратите все са отворени.
                          Кода за достъп си го има настройчика-това му е работата,мен не ме интересува това.Викнах го есента да ми намали малко подаването и вентилатора на всички режими от оригиналните настройки и да се включва при разлика от един градус и си му платих-10 лева,не съм ровил по менюто и няма да го направя за да си ми важи гаранцията на камината.От 18 градуса до 22,ги вдига за 45 минути в студеното време.Твоят начин на работа на камината при мен няма как да сработи-помпата ми се включва на 50гр на водата.Сега като е по меко времето изкарвам малко повече от два дни с един чувал пелети,няма какво повече да желая-топло ми е.
                          От началото на сезона до сега съм изгорил около 1300-1350кг на средна цена 345лв,т.е. около 450-460лв за топло.
                          Последно редактирано от Валентин Исаев; 23-02-15, 20:41.
                          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                          0885 660 613

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Днеска пробвах по твоя начин ,настроих темп на водата на 70 а на стаята 24,мен камината ми е в хола а датчика го сложих в спалнята те са близо.И направи 25 гр и се изключи,но после в спалнята стана доста студено а темп.си стоеше на 24 трудно пада на 23 ,че да се включи пак камината.Нз кой но двата варианта ми е по-удачен.Но като те слушам колко кг.си изразхoдил...направо ти завиждам :-). Нз как и при мен може да стане така икономично,аз досега съм изразходил около 3 тона нз в пелетите ли е проблема или в настройките

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Ето го и моето шкафче :-)

                              Тези дни предстои подвързването на мястото му и първи проби(дано даде време). Някой ако е работил с такова котле, нека сподели мнение и ако има нужда някакви съвети. Котлето е сръбско Termomont Toby

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                като задържиш ботона който е за температурата на въздуха в стаята ще ти покаже тем на изходящите градуси

                                проблема е в това че когато ти е черен прозореца значи имаш много гориво в камерата и трябва да се намали подаването на пелети защото идват в повече за дадената степен на вентилатора примерно при мен аз си ги права настройките и на първа степен ми е подаване 0,7 и 1300 оборота на вентилатора и с моите пелети дигам температура на водата 60 градуса като в стаята температурата е 26 градуса и горя по 1 и половина чувал на 24 часа ако я дам на 23 ще падна на един като имаш предвид че камината ми е на терасата и сам я увил с вата щото като беше вътре много мръсотия като я чистя става и ползвам от нея само водната риза на 100% като имам 3 радиатора по 2 метра и два алуминиеви по 6 ребра и да отбележа че аз я чистя на 7 дена даже сам стигал до 15 дни без да чистя само сипвам не че си правя реклама и друго за пепела в чашката е от пелетите защото аз сам производител и ти го казвам от личен опит

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X