Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ при избор на моторна коса

    Искам някой да даде за моторна коса ВИКИ,имам двор около 400 квадратни метра и съм решил да взема евтина моторна коса понеже да дам пари за по скъпа не е рентабилно.Спрял сам се на един модел с цена 160лева,интересува ме най вече при проблем как стоят нещата гаранционно.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • От: Помощ при избор на моторна коса

      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
      Искам някой да даде за моторна коса ВИКИ,имам двор около 400 квадратни метра и съм решил да взема евтина моторна коса понеже да дам пари за по скъпа не е рентабилно.Спрял сам се на един модел с цена 160лева,интересува ме най вече при проблем как стоят нещата гаранционно.

      Щом имаш 160лв ще се вместиш и в нещо с гаранция. Примерно Граско на Евромаркет имам евтин модел на тези пари с 2години гаранция, а предполагам и по веригите за тази цена ще намериш нещо. При вики-мики гаранция няма общо взето или се дава от местният търговец.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • От: Помощ при избор на моторна коса

        И аз с моите чудения по търсене на косачка втора ръка. Самоходна или не, с кой двигател (Briggs & Stratton или нещо друго) предпочитам да е с кош, казват ми да имала лагери на колелетата, ок и това ще е от изискванията. Имам тример но ми трябва и количка, терена има лек наклон 2м денивелация на 50м дължина. Не им разбирам и за това ви питам, какво да гледам и какво да търся.
        Последно редактирано от drago varvar; 17-05-16, 12:03.
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • От: Помощ при избор на моторна коса

          Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
          И аз с моите чудения по търсене на косачка втора ръка. Самоходна или не, с кой двигател (Briggs & Stratton или нещо друго) предпочитам да е с кош, казват ми да имала лагери на колелетата, ок и това ще е от изискванията. Имам тример но ми трябва и количка, терена има лек наклон 2м денивелация на 50м дължина. Не им разбирам и за това ви питам, какво да гледам и какво да търся.
          Виж другата тема по надолу - RTR, MTD ......

          Коментар


          • От: Помощ при избор на моторна коса

            Първоначално публикуван от advanced Преглед на мнение
            Здравейте, имам китайска косачка с която подържам ниска тревата на около 5дка (кося ги 2 пъти годишно). 1 дка от тях са храсти и много жилави треви но косачката се справя. Искам да я сменя, защото на всеки 2-3 часа работа се чупи по нещо, най-често редуктор, стартер и тн. Също китайските имат проблем с това, че се намотава трева в основата на кордовата глава, което е много дразнещо.
            Веднъж взех назаем Щил FS 70 понеже моята коса беше строшена и с нея не успях да окося тези 5дка, защото се косеше доста бавно и на по-жилави треви сериозно се задъхваше.
            Разглеждам Щил FS 490-CM но ми идва скъпичка и се опитвам да разбера трябва ли ми чак толкова скъпа, че да се мотивирам да я купя? Другата, която ми е по джоба е FS 260 която изглежда добре но ми се ще да чуя някой с мнение от опит с нея. Благодаря.
            Здравейте колега, аз също имам китайска коса, Вики, върши работа, но създава проблеми, основно трудно пали като е загрята и гори много бензин, но това не е толкова важно. Пробвах я това лято на висока и жилава трева и усетих, че е слабичка,ако трябва да кося по-голяма площ. Доколкото си спомнян, когато я купувах й даваха мощност 1.3 КВт, на срещал съм информация и за 1. 5 и 1.7 КВт. Струва ми се, че е по-малко, сравнена с Щилката /FS 260/, няма нищо общо, по-отношение на мощност и обороти, един приятел я има и е много доволен, аз също я пробвах и мисля, че това е машината, която ми трябва и напролет ще си я взема. Идеята за FS 490-CM, лично на мен не ми допада, тгова е професионален храсторез и тежи с 1.6 кг повече. Предимството му е, че има 4-ри точкова антивибрационна система и е малко по-мощен от FS 260, 2.4 КВт, фактически 0.4 КВт в повече, но това тегло ми идва в повече. FS 260 е само моторна коса и има едноточкова антивибрационна система, при която вибрациите са около 2 пъти по-големи, по технически характеристики, но аз няма намерение по цял дан да кося. Иначе FS 260 има същата функционалност и може да работи със същите инструменти, не мога да ползвам само кордовата глава на Вики, понеже е с резба М10, а FS 260 е с М12, но това да е проблема. До колегата, който се интересуваше от Вики, мога да му кажа, че за половин декар, няма да има проблем, стига да не го дразнят капризите на машината. Аз по принцип като я запаля не я гася, докато не й свърши бензина, а резервоара й събира поне 1 л. В интерес на истината не съм я товарил много досега, само тази година ми се наложи малко повече, понеже имах проблем с моторната си косачка Викинг, която поема голямата работа в двора, Вики я използвам там където има препятствия и извън двора където има камъни, но при жилава и некосена трева се задъхва и става бавно.

            Коментар


            • От: Помощ при избор на моторна коса

              Първоначално публикуван от advanced Преглед на мнение
              Здравейте, имам китайска косачка с която подържам ниска тревата на около 5дка (кося ги 2 пъти годишно). 1 дка от тях са храсти и много жилави треви но косачката се справя. Искам да я сменя, защото на всеки 2-3 часа работа се чупи по нещо, най-често редуктор, стартер и тн. Също китайските имат проблем с това, че се намотава трева в основата на кордовата глава, което е много дразнещо.
              Веднъж взех назаем Щил FS 70 понеже моята коса беше строшена и с нея не успях да окося тези 5дка, защото се косеше доста бавно и на по-жилави треви сериозно се задъхваше.
              Разглеждам Щил FS 490-CM но ми идва скъпичка и се опитвам да разбера трябва ли ми чак толкова скъпа, че да се мотивирам да я купя? Другата, която ми е по джоба е FS 260 която изглежда добре но ми се ще да чуя някой с мнение от опит с нея. Благодаря.
              -----------------------------------------------------------------------------------------
              Задължително ли е да е щил? Имам ''олео-мак спарта 440Т'' и го ползвам професионално.Повече от доволен съм от машинката голямо куче се оказа за 2г. и незнам колко декари са минали ама 3-та 5 литрова туба с масло привършвам и преди месец отворих карбуратора за почистване. Мангустите по софия са с такива и вече трета година устискват на нечовешкия зор.
              Има едни кордови глави '' load & go'' зареждат се без газглобяване за няма и 30 сек. и навиваш 5-6м. корда и пердашиш .
              Оборудвал съм се и с 3 зъб нож с диаметър 350мм. и 4мм. дебелина ,е такава сгодичка няма ,малко трудно се развърта ,ама засилиш ли го косенето е песен .
              Последно редактирано от keymaker; 21-09-16, 20:26. Причина: допълване

              Коментар


              • Да ви предупредя, да внимавате с Арго маркет и гаранционният им сервиз. Баща ми си купи тази моторна коса https://argo-market.com/Products/Details/1917 карая на есента, окоси веднъж и я пробра. Тази пролет я извади и не можеше да запали или палеше страшно трудно. Казах му да я занесе в сервиза им, все пак е в гаранция. Това беше в началото на месеца, днес им се обадил да види какво става. Първо го обвинили, че е ползвал менте масло на Приста, което е абсолютно невярно. Ползва немско масло, с което работи и една резачка Щил, изгорила е 1-2 туби такова масло и си работи прекрасно. Явно за техниците в сервиза щом маслото е жълто е менте. Трябвало да бъде Щил или Хускварна, но това никъде не го пише в упътването. След това казали, че бензина бил разял маркучите. Това е бензин от бензиностанция, аз нямам петролен кладенец в двора да си го дестилирам сам този бензин, а какви са тези маркучи, които ще се разядат от бензин? Тя утре може да ми се запали в ръцете. Върха на наглостта била, когато му искали 10 лева за ремонт в гаранция. Утре ще ходи да си я взима, но най- вероятно вероятно ще подам сигнал в Комисия за защита на потребителите.

                Та внимавайте с АргоМаркет, не може да се разчита на никакво качество и гаранционен сервиз.

                Коментар


                • Не че нещо, но не трябва да седят пълни с бензин, особено в карбуратора.
                  всякакви двутактови чудесии, не само косачки
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • santaclash
                    santaclash коментира
                    Редактиране на коментар
                    Личен опит от 4 машини до сега...трябва да са пълни и периодично да се припомпва, за да се завърта сместа в карбуратора. Ако се остави пълно и не се пипа, всичко спича от маслото, ако се остави празно, се разсъхва карбуратора и пак не работи. Голям тенис в задния двор са тия машини. Заради това си казах, че тия сегашните са последните, дето купувам. Като умрат, вече само под наем.

                • Няколко дни не са чак такъв проблем. Аз не съм сигурен и какъв е бил проблема, след всичките изговорени глупости.

                  Коментар




                  • #233.1
                    santaclash коментира
                    Вчера, 23:42
                    ........трябва да са пълни и периодично да се припомпва, за да се завърта сместа в карбуратора. Ако се остави пълно и не се пипа, всичко спича от маслото, ако се остави празно, се разсъхва карбуратора и пак не работи. Голям тенис в задния двор са тия машини. Заради това си казах, че тия сегашните са последните, дето купувам. Като умрат, вече само под наем.
                    Личен опит с 4 двутактови щилки (не само косачки).

                    Ползват се по 10 пъти в годината топлите сезони и само държане с празен резервоар (и карбуратор де) е достатъчно да няма никакви драми с палене или каквито и да е други.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      Да ви предупредя, да внимавате с Арго маркет и гаранционният им сервиз. Баща ми си купи тази моторна коса https://argo-market.com/Products/Details/1917 карая на есента, окоси веднъж и я пробра. Тази пролет я извади и не можеше да запали или палеше страшно трудно. Казах му да я занесе в сервиза им, все пак е в гаранция. Това беше в началото на месеца, днес им се обадил да види какво става. Първо го обвинили, че е ползвал менте масло на Приста, което е абсолютно невярно. Ползва немско масло, с което работи и една резачка Щил, изгорила е 1-2 туби такова масло и си работи прекрасно. Явно за техниците в сервиза щом маслото е жълто е менте. Трябвало да бъде Щил или Хускварна, но това никъде не го пише в упътването. След това казали, че бензина бил разял маркучите. Това е бензин от бензиностанция, аз нямам петролен кладенец в двора да си го дестилирам сам този бензин, а какви са тези маркучи, които ще се разядат от бензин? Тя утре може да ми се запали в ръцете. Върха на наглостта била, когато му искали 10 лева за ремонт в гаранция. Утре ще ходи да си я взима, но най- вероятно вероятно ще подам сигнал в Комисия за защита на потребителите.

                      Та внимавайте с АргоМаркет, не може да се разчита на никакво качество и гаранционен сервиз.
                      0898798624, Калоян, звънни ми да проверя или остави един телефон, но преди да си вземеш косата от сервиза. Аз имам същата коса трета година и е в много добро здраве, няколко колеги от форума също. Аз също ползвам жълто масло, но синтетично с добавка с която си запазва характеристиките по-дълго време. Майстора в сервиза обикновено пази каквото е източил от такива машини и мирише много по-различно от двутактова смес. Старата двутактова смес в машината след няколко месеца става на ацетон и трябва да се източва ако няма да работиш скоро. Това твърдя, че е една от най-хубавите китайски коси на пазара и лично аз съм я поръчвал от Китай, като съм променил доста от базовите части.

                      Коментар


                      • Преди две седмици шишето с бензин на село, реколта някъде преди година, имаше странна консистенция и не седеше прозрачен бензина. Китайската резачка и косачка го прекараха, малко попушваха но мина. А да не говорим за готовата смес в резервоарите им, но и тя мина. Сегашния бензин след месец-два вече не е това, което е било. По принцип не трябва да седят смесите в машините, но моя китаец вече девета година кара с оригинална свещ и не е пипано нищо по карбуратора.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • Благодаря на dragozow за съдействието. Баща ми си е взел резаачката и е доволен от обслужването и консултацията. Не е плащал нищо, дори са му подарили едно шишенце двутактово масло. Това за бензините и смесите е ясно, не е първата двутактова техника, която се експлоатира. Първвото нещо беше да се провери сместа, бензиновата резачка нямаше проблем.

                          Още веднъж благодаря на dragozow

                          Коментар


                          • Аз не съм там днес, но говорих с баща ти и се обадих на колегите. Маслото от Евро 7, което ползва не е със спецификация за резачки и моторни коси и за това са му дали подходящо. Проблема не е в това, а че старата смес е седяла в маркучите, въпреки, че е източил резервоара есента. Станало е на ацетон, маркучите са се одървили и така. Говорихме да прави прясна смес и ако преседи повече от месец да я хвърли, а като няма да работи скоро, да източи от резервоара и да запали машината за да изгори това в маркучите и карбуратора, обикновено за минута/две загасва. Отварял съм карбуратор с двутактова смес седяла дълго, става на нещо подобно на смола и в половината случаи ако не се почисти в ултразвуковата вана и не мине само с някакви мембрани е за смяна на карбуратор

                            Коментар


                            • Двутактова смес си запазва свойствата до 2 - 4 седмици като е сипана в резервоара и до 3 месеца ако се съхранява в добре затворена туба.
                              Аз лично си правя нова смес всеки път когато ми се налага да кося или режа дърва. Иначе излиза доста по скъпо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X