Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв SUV става за off-road

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цели мостове и мултилинк на пружини е истината. Това според мен, де. Може и шокове, ама ще му се услади цената на колегата.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • Имаш впредвид лонг арм ? Мултилинк е 3 или 4 линк т.е. лонг арм нали ?

      Коментар


      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Да. Имаше една тема за Самурая на Трол. Но има и друг колега, който всъщност го направи.
        ПП: Браво! Кефиш, че си в час с лонг арм окачванерто. Мултилинк не значи непременно лонг арм, но много линкове,


        https://offroad-bulgaria.com/forum/о...-на-трол
        Последно редактирано от TigerHunter; 24-04-20, 21:57.

      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Според мен, Самураят е един от най-добрите лего конструктори за заигравка. Не че и на Патрол не стават заигравки, но цените са по няколко пъти. Евтини Самураи за забавление се намират все още, макар ръждата да им е проблем. Пък ако е и дизел....

    • https://youtu.be/3H-dslRyqes

      Има едни такива по криви места, морски вълни с мъртви течения, където едните гуми се дигат във въздуха а други се мъчат с пребуксуване, а аз там просто си стъпвам като човека паяк, а паяка кога ходи ни са мъчи

      Коментар


      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Коле , то няма лошо всичко да се узаконява по съответния ред и всеки да си знае , че всичко е както трябва и най-вече безопасно за всички.
        Но за съжаление в нашата родина почти всичко е сбъркано , съмнявам се да доживеем времената , когато нещата във всички аспекти са ОК и тогава с радост да ходим на технотест за конструктивните промени по Жипките ни...

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Ми така си е, ние сме по-католици от Папата...

      • MoridinBG
        MoridinBG коментира
        Редактиране на коментар
        Броните са незаконни, практически няма как и да се легализират. По-лесно ще си направиш кола от нулата и ще я регистрираш, отколкото да легализираш добавена броня.

    • Добре , от Гранд Чероки с десен волан мога ли да ползвам чарковете на Гранд с ляв волан (двигател,ск,кут,диф.,)

      Коментар


      • Можеш да ползваш всичко без- кормилната кутия, арматурното табло, отпред някой щанги и предния мост без преправяне. Аа и кутията на парното плюс вентилатора не можеш.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • Завърнах се . Кажете как е Галопер 99та година 2.5 дизел , че ще гледам 1 в понеделник . Уж е с бавни и блокаж на дифа . Като цяло как е като джип , лесно ли се вдига , носи ли на гуми ?

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            блокаж едва ли, най-много LSD, но дали работи.......
            2,5 дизел е астматик със склонност към прегряване, да го види и човек, който знае какво да гледа

        • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
          Завърнах се . Кажете как е Галопер 99та година 2.5 дизел , че ще гледам 1 в понеделник . Уж е с бавни и блокаж на дифа . Като цяло как е като джип , лесно ли се вдига , носи ли на гуми ?
          Амчи това си Паджеро, практически едно към едно. Има бавни, блокаж няма, има екземпляри с ЛСД. Ако не бъркам де.
          Последно редактирано от Skorpion_BG; 19-06-20, 16:02.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • А каква е тази тръба на помпата за хидравлика при Гранд Чероки . Намерих и такова ама 2 тръби пука и уж собственика се е отказал да го прави .

            Коментар


            • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
              А каква е тази тръба на помпата за хидравлика при Гранд Чероки . Намерих и такова ама 2 тръби пука и уж собственика се е отказал да го прави .
              Тръба или маркуч?
              Има радиатор за охлаждане на хидравличното масло, на някои модели и вентилаторът на двигателя се върти от същото масло.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • Ами каза тръба .

                Коментар


                • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
                  Ами каза тръба .
                  E, като се бил отказал "да я прави" тази тръба - как кара колата? Само направо?
                  На бензиновите хидравличната помпа е около 200 лв. нова. За дизеловите е по-скъпа, но има много по моргите. Бизнесът с рециклиране на такива помпи и рейки върви у нас по инерция от Татов Златен Век, когато беше абсурд да намериш за смяна. А тия възли на нито една кола не са "фирмени" - произвеждат се от поддоставчик. Така навремето "голяма трагедия" - протече ми хидравликата на волана на стар "Пасат". А-у-у, тръгна старият майстор да ме праща по разни "Катедри Хидравлика" в МЕИ, да съм си приготвил бил дебелата пачка и т.н., а през това време синът му намери в морга за 40 лв. помпа от "Сеат", оказа се същата.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
                    Завърнах се . Кажете как е Галопер 99та година 2.5 дизел , че ще гледам 1 в понеделник . Уж е с бавни и блокаж на дифа . Като цяло как е като джип , лесно ли се вдига , носи ли на гуми ?
                    Галопер 2.5 турбодизел може да върши добра работа. Зависи за какво ще се използва. Двигателят е слабичък и наистина (като всички малки предкамерни дизели) не обича дълга работа на високи обороти. На магистрала 100 - 105 макс. Нагоре повече вдига шум и гори, че и стрелката на оборотите отива много нагоре. Иначе няма проблеми. "Склонноста към прегряване" е функция от мърлящината на собственика. При изправна охладителна система и чист радиатор няма никакви проблеми.

                    Скоростите му са къси. На 40-50 км/ч си вече на 5-а и оттам нататък караш като с автоматик. Бавни си има. Твърд блокаж на диф-а няма. Има LSD.

                    Купето (на дългата база) е просторно. Като при всички коли на тази възраст - гледаш внимателно за ръжди.

                    За лифтове - по-скоро забрави. Независимото окачване отпред е трудно за лифт, а стандартното изпълнение с натягане на торсионите и рязане на тампони (та все пак да остане някакъв ход) води до главоболия, без да даде особен резултат. Така или иначе, гуми 31" си влизат спокойно. Повече не ти и трябват. Това не е кола за екстремни изпълнения.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • Гранда е 2.7 дизел ако има значение . Тая тръба ме притеснява да не е прецакала нещо друго и да ме не излъжат .

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
                        ... да ме не излъжат .
                        А-а-а-а, независимо от цената на колата, добавяш едни стотина лева, от които ~50 евентуално за автовоз, ако не е регистрирана колата и ~50 за предварителен преглед от разбиращ човек. Примерно дядо Владо в Костинброд или Еди Рангелов в София, съответно трябва да събереш данни за такива хора в другите градове. Без такъв преглед не купувай.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • Аз съм в Италия . От тук мисля да взимам за да избегна ръждата до колкото мога . Намерих още един Гранд ама включва само първа .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X