Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект - създаване на СуперУАЗ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    ....Знаеш кой има два моста от Унимог след като твоя комшия му подпали базата . Сега се сетих има и шаси с мостове и карусерия от Форд Ф 150 от него какъв супер УАЗ ще стане Готов е само кабина от УАЗ му трябва ...
    Демек от Уаз-а ше ползва само кабината ?
    Кабината обаче на уаз 451 е чист мазохизъм . Та зависи колегата по какъв вид секс си пада . Да не остане накрая само емблемата ...

    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Ми на чуш гъс и сто сухи кууу ... ъъъ, чепа са малко !

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      С това задание шом държи да се казва супер УАЗ евентуално само кабина или емблема ще остане от УАЗ .

    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Да, така ще е, или хибрид УАЗ/МБ или УАЗ/Нисан. Нямам сантименти към СССР-е...

  • Ще рискувам да побутна проекта напред и нагоре. Колегата Владо, (ако не си някой зациклил робот ),може да провериш какво пише са мостове "Дана".
    FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

    Коментар


    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Коелга, това са много страници четене. Трябват работещи решения - от типа- Пешо сложи от Кадилак и не са мръднали - ей, го на - ако не вярваш Пешо е в Каспичан и си бръмчи с тях. За всичко друго няма време.

    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Влез и попитай, там има хора които са наясно материята, няма нужда да четеш всичко.

    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Много искаш да интродоцираш среща от третия вид с определен участник от тамошния микрофорум, но поради липса на време, просто ми кажи кой е той и аз ще го дръпна тук

  • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Знаеш кой има два моста от Унимог след като твоя комшия му подпали базата . Сега се сетих има и шаси с мостове и карусерия от Форд Ф 150 от него какъв супер УАЗ ще стане Готов е само кабина от УАЗ му трябва
    Не си ме разбрал, в Jeep раздела има свободна пътека за фехтовка.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

      Не си ме разбрал, в Jeep раздела има свободна пътека за фехтовка.
      Знам Със Спас сме задвижили доста бързо проекта за виетнамката и за това което мислехме за фордовата рама няма време . Ако остане и тя ще е много хубав проект .

      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • Ами ето ти малко подбутване от такива дето в разни техникуми и "меита" са пребивавали: Редукторни мостове Уаз, блъскат ги в разни посоки двг БМВ 2.5 192 к.с.245 н.м. през неговата си с.к. и рк. от "текезесарка" Върти 35.13.5 и е с по 2 спирачни апарата на диск.Носи до около 500 кг товар и то в редки случаи и един път е дърпал ремарке от трактор натоварено с чакъл ама по сравнително равен черен път. Тоз франкенщайн сътворен и експлоатиран лично от мен. Така става ли?
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Отделно трейдският мост развърта двойна гума - това как го обяснява теорията за въртящия момент?

        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Двойната гума нема общо с въртящия момент, а със натоварването на моста - естествено, малка гума носи малко, и са двойни.

        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          За товароносимостта на двойната гума е ясно - умножаваш по две, но как се отразява тя като товар на дифа?

      • Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Ами ето ти малко подбутване от такива дето в разни техникуми и "меита" са пребивавали: Редукторни мостове Уаз, блъскат ги в разни посоки двг БМВ 2.5 192 к.с.245 н.м. през неговата си с.к. и рк. от "текезесарка" Върти 35.13.5 и е с по 2 спирачни апарата на диск.Носи до около 500 кг товар и то в редки случаи и един път е дърпал ремарке от трактор натоварено с чакъл ама по сравнително равен черен път. Тоз франкенщайн сътворен и експлоатиран лично от мен. Така става ли?
        Ааа няма не може. Правиш осите на "гъбките" от по-здраво железо, пренарязваш шлиците, може и без да ги циментираш ама пак опираме до кадърен термист и си ти. Хем е и къде по-лесно да ги сменяш отколкото цяла полуоска. Ключ 17/ не килограма/ чук секач и в полеви условия макс половин час заедно с мамата. Лошото е че като ги направиш яко здрави ще скъсаш по-вероятно вътрешната полуоска и чанча там е по-як, ама и за това има лек-правиш и тая полуос по-яка и така стигаш до трошенето на следващият възел. И така по тази пътечка стигаш до.........
        п.с. ебаси цитатите се вмъкват където си искат.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Казват, че ако падне кардана в движение не прави бели - почти всички Газ-ки го имат.

        • petkov_bb
          petkov_bb коментира
          Редактиране на коментар
          "Казват, че ако падне кардана в движение не прави бели - почти всички Газ-ки го имат."

          Освен ,че "казват", има ли реален случай и какво всъщност става,че се вкарвам в "мисъл"............

        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Разправяли са ми че при голяма скорост, ако заклини някъде действа като лост и може да обърне газката. Едва ли ги слагат за украса.

      • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Знам Със Спас сме задвижили доста бързо проекта за виетнамката и за това което мислехме за фордовата рама няма време . Ако остане и тя ще е много хубав проект .
        От началото на декември се каня да мина покрай теб за по кафе, та е време да го направя, че явно има да разправяш.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • Обади са не едно от момчетата от другия форум, който спомена. Има супер мега тунинговани редукторни мостове от уаз за продаване ама преди да чуеш цената седни някъде. Въобще не съм компетентен да коментирам техническата част на проекта, колкото и абсурдно да ми звучи, но ако успееш въобще да направиш нещо подобно за споменатите от теб 3-4к ще си сложа твоя снимка на бюрото. А ако трябва да говорим сериозно, най-добре си вземи един унимог, даже мога да ти кажа къде в Германия има цял плац с пенсионирани армейски унимози на прилични цени( разбирай 15-20 евра). Тоя с плаца е много сърдит немец, който не иска и да чуе за пазарлъци ама пък има добра стока.

          Коментар


          • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_894570.jpg
Прегледи:297
Размер:173.2 КБ
ID:6551112Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_894571.jpg
Прегледи:285
Размер:141.4 КБ
ID:6551113Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_894572.jpg
Прегледи:288
Размер:174.8 КБ
ID:6551114 То при Мишо във Франция има всичко за почти без пари и хич не е сърдит Е ти няколко френски супер УАЗа
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
              Мераклии за претоварване да искаш ...след патрула , те и на витара Натиснете снимката за да я уголемите

Име:577958_10200275770288012_541165149_n.jpg
Прегледи:393
Размер:164.6 КБ
ID:6550841Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1208644_10200275770328013_1829679384_n.jpg
Прегледи:379
Размер:185.5 КБ
ID:6550842
              За товарене ще се натоварат ,но докъде ,как и по какъв терен е друг въпрос !И аз карам по един кубик нацепени в багажника на пуснати задни седалки ,ма съм на ресори и ги карам на 5 -6 километра ,без много ендъци!Иначе шампиони на товаренето са пакистано-индийския район ,място за идеи и специализация на ентусиасти!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • Владо М коментира
                Днес, 17:39
                Не, не мисля, както повечето от вас са изучавали технически профили, така има и хора, които са прекарали години в изучаването на хуманитарни системи. Както и на мен ми е трудно и даже почти невъзможно да разбирам някои неща от света на техниката, така е нормално да е трудно и даже почти невъзможно да обясняваш на някой инженер за Адам Смит. Или ако искаш да почнем? Например настоящият проект капитал ли е или не?

                Ша са Очудиш, ама моЕм да си хортуваме както за Адам Смит, така и за Дейвид Рикардо. За Маркс и кохорта - да не споменавам.
                Поне енгенерите от моето поколение.
                За сегашните - не зная.

                Коментар


                • Владо М
                  Владо М коментира
                  Редактиране на коментар
                  Добре като си изучавал Смит според него трябва ли да занимавам с този проект?

                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Според него не знам ама според мен не .

                • Владо М
                  Владо М коментира
                  Редактиране на коментар
                  Според него е задължително при наличието на капитал и пазари.

              • Смит се учи в първи курс. Сериозните неща са по натам
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това към мен ли е ?

                • Нема кво да чешеме клавиатурите!Идва ред на чертежите,снимките и на края клиповете с тестови изпитания на планински дърварски терен,там където само верижния влекач няма почти никакви проблеми,но само може да влачи ,не и да вози!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • turtey
                    turtey коментира
                    Редактиране на коментар
                    Той и барон Кейнс няма да ти помогне, нищо че жена му е рускиня

                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Имаме два от Унимог .

                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Униможките на каква цена са?

                • Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  !Идва ред на чертежите,снимките и на края клиповете с тестови изпитания на планински дърварски терен,там където само верижния влекач няма почти никакви проблеми,но само може да влачи ,не и да вози!
                  Наистина ли смяташ, че е възможно да се стигне до там?
                  Чертежи, от човек дето не знае как се закача спирачен маркуч на УАЗ? И намесва и Блез Паскал в сагата?
                  п.с. За допуски и сглобки - хич няма да питам.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X