Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лада нива безкрайни ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    когато свалях карданите за смяна на каретата,почистих шлиците и ги намазах обилно с грес немска за карета и каретата гресирах за всеки случай въпреки че си бяха

    Коментар


    • #92
      Шлиците обикновено работят в кал,пясък и вода, хич не им пука дали си ги намазал с немска или френска грес.Там целта ти е да вкараш при монтирано положение през гресьорката възможно най-гъстата и трудна за отмиване грес.Другият важен момент е, ако си ги разглобяваш да ги сглобиш по същия начин.

      Коментар


      • #93
        да да бях ги белязал когато ги свалях сега са пълни с грес след време ще ги наблъскам пак

        Коментар


        • #94
          здравейте отново,днес бях на технически преглед като ме изхвърлиха валовете с натисната спирачка се чу това прещтраквъне но доста по силно та ми идва на ум че е от ходова част преглеждах я пак нищо не видях всичко е бетон без каквито и да е луфтове някакви идеи

          Коментар


          • #95
            Може би глупава мисъл, ама предния диф стегнат ли е към двигатела?
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #96
              да стегнат е 5 пъти го пробвах

              Коментар


              • #97
                Току що се прибрах от газаджията, това щракане взе да се чува и на свободна като се спуснах по един наклон все едно метал в метал пак вдигах на крик и двете предни нищо и те тъка оправяне няма

                Коментар


                • #98
                  Предишният собственик да не е слагал някакъв блокаж на предния диференциал ?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #99
                    Точно в пословично здравия преден диференциал на нива ще сложи блокаж

                    Коментар


                    • ми мисля че не,то ако е нещо от диференциала ще се чуе когато е във въздуха и въртя с газ няма нищо

                      Коментар


                      • Ако имаше блокаж в предния мост нямаше да можеш да въртиш едно предно колело във въздуха.

                        Коментар


                        • да така е въртях ги и двете няма нищо точих и маслото стружки нещо няма то нямаше и когато го смених а беше доста потъмняло мисля че е нещо по ходова част днес на валовете се чу доста силно като ме изхвърлиха,минах днес и по една много разбита улица скачах из дупки нищо после по наклона се чу доста отчетливо бе все едно чукаш с чукче по капачката на джантата но не е и от нея пробвах без нея а и никъде по окачване няма и следа от нещо минал съм го десетки пъти нищо

                          Коментар


                          • Шарнирите ти имат ли гресьорки?Ако да, гресирай ги, някои модели шарнирни болтове като са сухи издават много страшни звуци.

                            Коментар


                            • от едната страна са ми чисто нови от другата вярно скърцаха но са здрави и ги гресирах скърцането изчезна

                              Коментар


                              • имам лек напредък с щракането.мисля че е от пружината днес я напръсках със спрей и намаля щракането,пружината си е на място и подложките са там защо ли щрака не знам особено като е студена на газ и придърпва щрака много но пак ми се струва че не е само от нея

                                Коментар


                                • Kirilpm
                                  Kirilpm коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Горните подложки са метални, много тънки и имат навика да се пукат.Което не те бърка по никакъв начин,под тях има гумена подложка. Намажи ги с грес или масло и пукането трябва да спре.Долните са пластмасови и не създават ядове, но не е излишно и тях да намажеш.

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X