Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota land cruiser 73 /project/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Toyota land cruiser 73 /project/

    При дъжд горната част на шнорхела може да се обръща назад. На ЛР Дискавъри-2 кутията на филтъра стандартно има тръба за отцеждане на водата, която излиза от вътрешния калник и завършва с проста гумена клапа. Но ако ще форсираш дълбоки реки ще е проблем.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Toyota land cruiser 73 /project/

      Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
      Колеги днес като слагах шнорхела се замислих за един еветноален "проблем" ако мога така да го нарека. Ако навън вали дъжд и аз си покарам час два нали ще влиза някаква вода през шнорхела и после право във филтърната кутия. Няма ли да се окаже проблем това ??? Мислих си да пробия малка дупчица в долната част на кутията да се отича ама тогава каква ще е файдата от тоя шнорхел. Друга е темата че аз никога няма да нагазя в такива води и да го ползвам по предназначение но въпроса е принципен. Също и по автомивките трябва да ги карам да вардят дупката и да не го пълнят с вода.
      От Safari казват, че няма проблем
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snorkel2.jpg
Прегледи:1
Размер:13.7 КБ
ID:5354292Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snorkel1.jpg
Прегледи:1
Размер:16.2 КБ
ID:5354293Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snrkl_raindisperse.jpg
Прегледи:1
Размер:11.8 КБ
ID:5354294,
      ако сте го направили наистина абсолютно същия то можеш да си спокоен, но все пак провери с един маркуч с накрайник като душ, като го насочиш срещу отвора!
      Дръж така достатъчно дълго и провери после влязла ли е вода в тръбата!
      А на кутията на филтъра се слага еднопосочен клапан, така че само да изтича, а не да влиза отвън вода!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MUC2417-DUMP-VALVE-ASSY.jpg
Прегледи:2
Размер:37.4 КБ
ID:5354302Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NRC8955-DUMP-VALVE.jpg
Прегледи:2
Размер:43.6 КБ
ID:5354303Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STC1120-AIR-INTAKE-DUMP-VALVE.jpg
Прегледи:2
Размер:45.9 КБ
ID:5354304

      Коментар


      • От: Toyota land cruiser 73 /project/

        Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
        Колеги днес като слагах шнорхела се замислих за един еветноален "проблем" ако мога така да го нарека. Ако навън вали дъжд и аз си покарам час два нали ще влиза някаква вода през шнорхела и после право във филтърната кутия. Няма ли да се окаже проблем това ??? Мислих си да пробия малка дупчица в долната част на кутията да се отича ама тогава каква ще е файдата от тоя шнорхел. Друга е темата че аз никога няма да нагазя в такива води и да го ползвам по предназначение но въпроса е принципен. Също и по автомивките трябва да ги карам да вардят дупката и да не го пълнят с вода.
        На филтарната кутия трябва да имаш едно гумено клапанче в ниската част

        Коментар


        • От: Toyota land cruiser 73 /project/

          Пишат глупости тея хора , кои от вас е разглеждал филтърната кутия на ТЛК-70 освен Гената разбира се Батко свали го тоя кютук-филтърната кутия и го разгледай , сам ще си отговориш на въпроса които те мъчи
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • От: Toyota land cruiser 73 /project/

            Даа разгледай си филт кутия . Заводски си има клапанче , Най-много да се е позпушило с прах и кал . Помогни му
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • От: Toyota land cruiser 73 /project/

              Даже не е в кутията, а е в най-ниската част на капака и. Има обаче една тънкост. Понеже капака на филтърната кутия е двупластов се случва при разхлабване или при смяна на филтъра да се завърти вътрешната част на капака спрямо външната. На вътрешната част има изрязан отвор,през който да изтича евентуална вода към външната част,където е клапанчето и от там - навън. Та мисълта ми е,че този срез на вътрешната част трябва са е точно пред клапанчето на външната и съответно капака да се затвори така,че да са в най-долната част на филтърната кутия. Поздрави.

              Коментар


              • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                1 към 1 е с оригинала. Поне на визия де Дори надписите, щампите че и релефа са еднакви все едно е купешка.
                Честито , да Ви попитам дали успяхте да го претеглите преди да го сложите ?

                Относно притесненията Ви за дъжда също смятам , че имате клапа която да отвежда попадналата в кутията вода .
                [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                Коментар


                • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                  В понеделник съм планувал да почвам дрифтарката за да я подготвя за сезона но ще намеря време да сваля кутията да я разгледам обстойно. А и все още не съм подвързал филтъра с шнорхела че вчера не ми остана време и трябва и това да направя. Иначе питах защото това ми е първият джип и не съм се интересувал до сега. От дрифтарка на офроудаджийка, малко бързо се получи прехода и имам още много неща да уча

                  Коментар


                  • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                    Колега, ще се съгласи ли твоя човек да ми направи един шнорхел и на мен.Колкото си струва ще си платя.Ако се навие, ми напиши телефона да се разберем.Предварително благодаря.

                    Коментар


                    • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                      Не вярвам да има някакъв проблем да ти направи и на теб. Просто трябва да се разберете с него кога как итн. Номера ще ти го пратя на ЛС нп.

                      Коментар


                      • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                        Славяне, обадих се на твоя човек и се разбрахме. До края на другата седмица ще ми изпрати шнорхела.Мерси много братле , като го сложа ще кача снимки.Ще трябва да черпя .

                        Коментар


                        • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                          Радвам се че сте свършили работа. Иначе братлето е много серьозно и няма да те подведе и със сигурност ще останеш доволен. и да пуснеш снимка като го монтираш

                          Коментар


                          • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                            Другата седмица ще ми го изпрати Коко. Да се надяваме, че до края на другата седмица ще съм го монтирал и ще има снимки. Весели празници.

                            Коментар


                            • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                              Славяне, миналата седмица Коко ми изпрати шнорхела.Нямях време досега да го кача.Станал е перфектен.Днес намерих време да го напасна към джипа.Утре живот и здраве ще го нося за боя.До събота трябва да е на джипа.Ще кача и снимки.Много съм доволен от работата на Коко и на теб ти благодаря за съдействието.Почерпката е от мен.

                              Коментар


                              • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                                Сигурен бях че ще ти хареса. Момчето наистина работи много добре. Пък моя шнорхел вече го пробвах два три пъти из горите покрай дунава и държи и на бой.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X