Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota land cruiser 73 /project/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Toyota land cruiser 73 /project/

    Колеги не ме интересува на кой как му върви колата и колко е бутана. Интересува ме единствено и само разхода в БГ левоеве. Затова се търси бензинов мотор който да се газифицира качественно при Павката и това е. Пък ако случайно някой ден ми се стори че искам още коне щом е бензинова знам как да я накарам да тръгне
    Последно редактирано от slavianko; 16-10-12, 18:44.

    Коментар


    • От: Toyota land cruiser 73 /project/

      Не знам какво очакваш като разход в левове,но мога да ти споделя моя разход на газ(22R-E):извънградско 17-18л/100 газ,разходкаджийско 20-30,в зависимост от калта,градско не знам,защото карам РАВа за там.Това със гуми 265/75/16 БФ Гудрич.Като направим корекцията заради различния различния размер гуми се получава разход 16-17/100.Това със скорост до 100 км. Надявам се да съм бил полезен.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • От: Toyota land cruiser 73 /project/

        Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
        Не знам какво очакваш като разход в левове,но мога да ти споделя моя разход на газ(22R-E):извънградско 17-18л/100 газ,разходкаджийско 20-30,в зависимост от калта,градско не знам,защото карам РАВа за там.Това със гуми 265/75/16 БФ Гудрич.Като направим корекцията заради различния различния размер гуми се получава разход 16-17/100.Това със скорост до 100 км. Надявам се да съм бил полезен.
        17-18 извънградско със сигурност нещо не ти е наред. Питай Колко му гори неговата и той ще те убеди в това. 2,4 мотор няма как да гори над 12 извънградско при нормално каране разбира се и ако всичко е ок

        Коментар


        • От: Toyota land cruiser 73 /project/

          Колеги вече спешно си търся бензинов мотор. Не издържам повече с тоя дизел. И преди не обичах дизелите но сега буквално ги мразя.

          Коментар


          • От: Toyota land cruiser 73 /project/

            Вече не се търси Тойотски бензинов мотор. Ще се слага бензинов шестак от БМВ Решено е. Сега търся 73-кова скоростна кутия само за да си куплирам новият мотор към нея предварително и после я връщам. И счупена такава ще ми върши работа стига да стои корпуса и оста. Просто джипа ми е евридейка и не мога да си позволя да стоя 1 месец без превозно средство иначе да съм почнал още утре.

            Коментар


            • От: Toyota land cruiser 73 /project/

              Имаш ЛС.

              Коментар


              • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                Вече и мотора е на лице ) Чист шестак М50 Б20 без ванос точно както го исках. Оборудван със все инсталация и най важното BOSCH електроника

                Коментар


                • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                  Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                  Вече и мотора е на лице ) Чист шестак М50 Б20 без ванос точно както го исках. Оборудван със все инсталация и най важното BOSCH електроника
                  Тази моторетка не е ли слабичка за Тойотата ?
                  Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                  Коментар


                  • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                    Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                    Тази моторетка не е ли слабичка за Тойотата ?
                    190Nm и 150кс на БМВ мотора сравнено със сегашните 180Nm и 90кс на тая дърта печка мисля че ще е добре. Иначе никакъв проблем да го строукна до 3л и става към 220кс и почти 300Nm но нито ми се занимава нито пък искам по високият разход който ще дойде с кубатурата. Целта ми е изцяло да може да се газифицира и да си върви поне колкото сегашният. Нито искам някакви коне в повече нито вървене. Интересува ме единствено разхода в Български лева
                    Междувременно ето и една снимка на новото сърце вече в гаража.

                    Коментар


                    • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                      Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                      190Nm и 150кс на БМВ мотора сравнено със сегашните 180Nm и 90кс на тая дърта печка мисля че ще е добре. Иначе никакъв проблем да го строукна до 3л и става към 220кс и почти 300Nm но нито ми се занимава нито пък искам по високият разход който ще дойде с кубатурата. Целта ми е изцяло да може да се газифицира и да си върви поне колкото сегашният. Нито искам някакви коне в повече нито вървене. Интересува ме единствено разхода в Български лева
                      Междувременно ето и една снимка на новото сърце вече в гаража.
                      За тези цели е идеален... Успех с насаждането и дано го видим скоро в действие
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                        Чакам с нетърпение да вида завършен проекта маи е по добрия вариант от насаждане на тоъотения V6 ?
                        ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                        Коментар


                        • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                          Кокич, той Тойотсия шестак все още не е излизал от бокса ... сеирджия такъв

                          @Slavianko: мерил ли си колко тежи баварския двигател в този му вид? Просто ми е любопитно за сравнение.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                            Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
                            Чакам с нетърпение да вида завършен проекта маи е по добрия вариант от насаждане на тоъотения V6 ?
                            Зависи от доста фактори,за какво ще се ползва машината главно.Да кажем като за начало че това не е фабричен мотор за Тойота и трябва да премине Технотест,за да се озакони,едни цифри в лева които оскъпяват процедурата и не е икономично решение много,няма и гаранция че ще мине Техноекспертизата,доста са капризни към смяна на различен от заводските мотори,а нещата горе долу стоят пак като при 3VZ-E(V6-така),мощност без нютони,за принципите на рали рейд е добре,само дето няма да има шанс срещу скайлановите GT и JZ- тите на Супра,има хубави големи мотори на БМВ и дизелови.За туристически нужди също е добре,газифицира се,понеже разхода на 6-таците е неуправдан,иска мачкане да се извлече въртящия момент,повечето които съм виждал точно тогава почват да греят в най неподходящия момент,в гората съединителя става консуматив,ако не караш умерено.Понякога всичко е въпрос на сметки,и експерементиране,но най важно е да имаш желание и време.За мен мотора който ти трябва е 22RE,доказано здрав,Тойотски,евтина газификация,умерен разход,значителна мощност за 2,4 куб.,доста успешно се турбинира,когато те ухапе кучето.
                            Последно редактирано от belata; 22-05-13, 11:42.
                            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                            Коментар


                            • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                              Най добрия избор е 22Р мотора , само където няма намиране . Инак и аз това му казах но батко си е БМВ фен и си реши да прави конверсия , колкото до узаконяването то няма да му е проблем на батко защото той с спи със закона така ,че надали някой ще му се скара за това
                              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                              Коментар


                              • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                                За закона едва ли ще имам проблеми поне в близките години. Иначе и аз исках да сложа тоя прословут 22Р ама вече година търся и нямам намерение още година две та карам тая печка докато излезе нещо. Ако изобщо излезе защото не вярвам. Мислиш ли че на мен ми се занимава да се хвърлям в приключения и да преправям цял месец а не да взема и да сложа за два дена но ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X