Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota land cruiser 73 /project/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Toyota land cruiser 73 /project/

    Колега принципно за 2-3ч става правенето на калъпа но просто технологично е необходимо поне един ден да съхне. А най вероятно като дойде при теб няма да имаш търпение да го сложиш и )))
    За един ден няма проблем

    Коментар


    • От: Toyota land cruiser 73 /project/

      На моята съм с пружини "Old man " 2.5" , отпред амовете са оригиналните отзад са от Дискавари 1

      Коментар


      • От: Toyota land cruiser 73 /project/

        Първоначално публикуван от tdiric Преглед на мнение
        На моята съм с пружини "Old man " 2.5" , отпред амовете са оригиналните отзад са от Дискавари 1
        Аз мерих задни от рейндж ама не им знам моделите кой беше но ще станат перфектни за тунинг на тойотката със съвсем леки преправяния. Иначе принципно и с оригиналните амортисьори ще стане но предполагам ще се скъсят ходовете. Затова ще търся вариянти и за отпред или в краен случай ще ги удължа
        Последно редактирано от slavianko; 04-11-11, 17:47.

        Коментар


        • От: Toyota land cruiser 73 /project/

          Днес пък ме зарадваха с едни хъбове



          Монтажа им обаче далеч не беше лесен и чак се чудя че успях за един ден. Наложи се да правя разни фланци и втулки докато ги натаманя.
          На финала станаха и ето ги монтирани

          Коментар


          • От: Toyota land cruiser 73 /project/

            Днес се захванах да си сложа подложки на джипа за да го вдигна. Последно реших да е със 6см. Предните подложки ми ги направи един стругар но понеже ми одра кожата и задните реших да си ги направя сам.




            Ето ги и монтирани на пружините. Сложих и гумени подложки където ляга фланеца към купето и между пружината и фланеца.



            Днес не остана време да удължа амортисьорите но утре ще преправя и тях и ще снимам

            Коментар


            • От: Toyota land cruiser 73 /project/

              Ето как станаха задните амортисьори.



              Предните амортисьори на тойотата са със 3см по дълги ходове от задните. Понеже всички съм ги смъкнал и като видях разликата а аз имам още един комплект предни и директно предните им махнах горното ухо и сложих такова от заден и заспаха. Хем са малко по яки понеже са предвидени да носят по голяма тежест хем са с по голям ход и направо си стана чист тунинг. Отпред за сега ще си оставя оригиналните предни като само утре ще ги удължа че днес не ми остана време. Тия дни ще се разтърся от каква друга марка мога да ги взаимствам за да имат по дълъг ход и отпред и ще ги преправям и тях. Отностно преправянето мога да кажа че няма никакви грижи. Просто не трябва да се удря цял шев там където е тампона а да се кара на малка заварка и охлаждане и пак се повтаря докато се завари изцяло.

              Коментар


              • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                днес окончателно приключих с окачването. Поне на етап "сиромашки тунинг" По натам ако ми дойде муза ще ъпгрейдвам както си му е реда. Днес за отпред префасонирах едни Кони спорт регулируеми които ми се мотаеха отдавна в гаража. )) Бях ги заделил за някой бегачка защото са доста яки и не ми се щеше точно на моя джип да ги слагам но вече ги орязах и монтирах. Имаха със няколко см по дълги ходове от оригиналните ми предни и се искуших Та в тоя ред на мисли тунинга не стана както бях го замислил само със лифт ами си стана и със по големи ходиве.
                Ето го днешното Кони спорт префасонирано преди да гомонтирам на джипа.



                Както и предполагах малко се повтвърди возията с тия предни амортисьори но бях ги нагласил на по твърдо като за джипа но май ще трябва да ги охлабя един ден ако ми се разглобява пак.
                Също махнах и торсионната щанга. Мислех и на нея да и удължа биелетките но повечето болтчета бяха ръждясали и се накъсаха и я оставих за някой свободен ден. Отделно забелязах че когато колелото увисне спирачните маркучи са леко опънати та ще трябва и те да се сменят с по дълги. В понеделник ще наснимам колата как изглежда на височина. Според мен се вдигна доста та чак 32-ките и умаляха изведнъж. Другата седмица ще се занимавам с монтажа на кулера че ми е готов и само го подхвърлям из гаража.

                Коментар


                • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                  Батко даи общ фон де
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар


                  • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                    Сложи и едни 35ци.....и ще продължиш с "сирУмаЖкия тЮнинг"и на други разни карантии!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                      И защо да го прави Така си му е добре на Батко
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                        Сложи и едни 35ци.....и ще продължиш с "сирУмаЖкия тЮнинг"и на други разни карантии!
                        Много ми харесват големи и широки гуми но виждам че 32-ките са максималният размер за тоя джип за да няма кахъри. Всичко по голямо и по широко ще изисква още и още.

                        Коментар


                        • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                          Имам един проблем.До скоро предния мост ми включваше когато си иска.Сега спря напълно.Лампите светят пък не включва.
                          Дайте някакъв съвет.
                          Прикачени файлове
                          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                          Коментар


                          • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                            Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                            Имам един проблем.До скоро предния мост ми включваше когато си иска.Сега спря напълно.Лампите светят пък не включва.
                            Дайте някакъв съвет.
                            Като гледам снимката която си прикачил се вижда че колата е с електрически хъбове. Ако е така причината е в тях, сменяй с ръчни и си готов. Имам при мен нови 200лв. комплекта. Правих една такава и май имаше малко ТНТМ, оставаха някакви части от ел. хъба за да пасне ръчния.

                            Коментар


                            • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                              Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                              Имам един проблем.До скоро предния мост ми включваше когато си иска.Сега спря напълно.Лампите светят пък не включва.
                              Дайте някакъв съвет.
                              Колега опитай в някой раздел да пуснеш тема

                              Иначе по темата ето една снимка в цял ръст Хем да се похваля и че си взех оригиналната предна броня.

                              Последно редактирано от slavianko; 13-11-11, 17:04.

                              Коментар


                              • От: Toyota land cruiser 73 /project/

                                Вчера и днес се позанимавах малко със рестраврирането на задната броня понеже много взе да ме дразни липсата и. Имаше доооста поизгнило и бая се позаиграх. Също голям зор видях с демонтажа на теглича. Всички болтове до един се накъсаха и се наложи да ги разпробивам един по един което ми отне почти целият ден

                                Ето малко снимки :







                                Утре ще има продължение като се надявам да успея и да я монтирам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X