Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Краза в бокса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Краза в бокса

    Дискове .
    ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

    Коментар


    • От: Краза в бокса

      При това вентилирани.
      Спирачните апарати не са повече от 5 кила двата.
      Отказвам се да ползвам руските кардани окончателно. Днес ксъсих и монтирах предния Патрулски с двоиното каре. Двата кардана стават с почти еднаква дължина разликата е 2 см.
      Ще са взаимо заменяеми .

      Коментар


      • От: Краза в бокса

        Дойде време да помислим за лебедката .
        Някой ком за Тойота правил ли е ? Нещо размери , Снимки ?

        Коментар


        • От: Краза в бокса

          Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
          Ти какви шарнири ползваш за носачите.
          Аз пробвах различни варианти ,известни и не толкова до преди да започне производство на джони-джойнтове в Казънлък.
          Имам 4бр скърцащи втулки от БМВ Х5 -те държът за сега. Ползвах гумени тампони от бус но бях много меки и сееше 4линка. Сега последно минах на едни ябълковидни болтове (кормилен накрайник от трактор ЮМЗ) - масивни са ,със сменяем комплект втулки и ябълковиден болт. Но имат хлабини -стават но не ги препоръчвам, пък и трябва да се стърже конусно легло за болта ... Отпред на надлажните съм с оригинални тампони от задното окачване на Y60 и за панхард пак тея от ЮМЗ-то.

          Коментар


          • От: Краза в бокса

            Браво на автора, ще стане нещо интересно със сигурност, успех!

            Явно тия Софиийските кантари мерят повечко на y60 мостовете, на вдигане сравнени с уазовите са много по тежки, което ме навежда на мисълта че разликата не е толкова нищожна. Ако прецените че е уместно ще пусна някоя снимка /голяма за да се вижда в детайли/
            преден без масло и хъбове и смерингите на едната сфера
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08720.jpg
Прегледи:1
Размер:167.0 КБ
ID:5629042

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08723.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5629043

            и заден без маслто
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08724.jpg
Прегледи:1
Размер:179.9 КБ
ID:5629044

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08725.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5629045

            Кантара е настроен да сочи приблизително 0 с куката и синджира.
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • От: Краза в бокса

              Вече има главини , спирачни апарати , дискове , кардани , греда под раздатката с тампон и гуми.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Краза в бокса

                Мн добре, само тия кули на ершоковете нещо мн ми дразнят окото
                Samurai Gemax

                Коментар


                • От: Краза в бокса

                  Така и така става дума за тея кули ,дали си пробвал при дроп на окачването от едната страна дали има достатъчно място м/у шасито и еършок-а. Друго което се сетих е под бъмповете да се сложат някакви подложки с по-голяма площ -идеята е ,че най вероятно при ход на окачването ще се измества точката в която опира бъмпа. Имам предвид ,че примерно при травъл на целия мост нагоре-надолу ще е ок, но при артикулация най-вероятно моста ще завива(flex-steer) малко или повече в зависимост от геометрията на 4линкът и от височината(ride height)

                  Коментар


                  • От: Краза в бокса

                    Шоковете няма да опират оставих достатъчно място. Бъмп стоповете още не съм определил каде ще стоят. От зад ще се удрят направо по моста където си харесат .
                    На предницата още не знам каде ще ги сложа. Като цяло им дойде ред . Вчера последно сложих гредата под скоростите и освободих лебедката с която ще пробвам ходовете .

                    Коментар


                    • От: Краза в бокса

                      Кво толкова не ми харесвате на кулите , е грозвички са ама толкова си мога . 3Д проектанта ми е в Америка от как бай Тошо затвори завода за компютури в Правец , налага се да работим с канап ,ролетка и технически картон за шаблони .
                      Важното е да са здрави на тях ще слагам захвати за клетката и тя ще е част от усилващия елемент 2 в едно.

                      Коментар


                      • От: Краза в бокса

                        Една интересна информация за любинелите на Нисански мостове . Малкото каре от У 60 а голямото от У61. Това което не се вижда на снимките е че на У 60 полуоската е с 27 шлица а на У61 е с 28.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Краза в бокса

                          Днес направих проби на ходовете . Снимките не ми се получават , но резултата е добър. Като монтирам бъмп стоповете ще ми останат 80 см. ход на предницата и 100 см. отзад
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: Краза в бокса

                            Отново заедно.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Краза в бокса

                              Много добре изглежда . Браво
                              Samurai Gemax

                              Коментар


                              • От: Краза в бокса

                                Супер е много яко изглежда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X