Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    3 литра се е източило при свалянето на картера с гарнитурата и филтъра, после при доливане събра 3 литра, като проверката за нивото нa маслото беше при запален двигател, всъщност къде се намира щеката за маслото на ACK, да видя как е в момента като ниво, след като запаля двигателя?
    Няма щека за проверка на маслото! Като гледам, май, не сте сваляли предният картер - тази скоростна е с 2 картера - от предният изтича още 1.5-2 л!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Няма щека за проверка на маслото! Като гледам, май, не сте сваляли предният картер - тази скоростна е с 2 картера - от предният изтича още 1.5-2 л!
      Значи само една голяма гарнитура и филтъра сме сменили, освен маслото, явно другия път ще искам и гарнитура за втория картер, не ми казаха за него в магазина? И как така няма щека, нали е много важно да не е по-малко маслото или пък повече, как се проверява нивото на маслото освен че трябва да работи двигателя?

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Мой приател вкара машина за смяна на масло на автомат но поради слаб интерес я продаде обратно във чужбина. За смяна на 9л. масло във машината се сипват 18, Стиснярството на Българина казва така- аутодата казва 4.5------но 18 X 30 = 540лв. материали + процент от инвестицията + труд + филтър и гарнитура = ? ! .
        Последно редактирано от isuzo; 28-05-16, 18:41.
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          За наш общ приятел ли е въпросът?
          Three witches watch three Swatch watches.
          Which witch watch which Swatch watch?

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            И как така няма щека, нали е много важно да не е по-малко маслото или пък повече, как се проверява нивото на маслото освен че трябва да работи двигателя?
            И мен това ме дразнеше много навремето, защото проверката на нивото става само на канал! Загряваш добре мотора и скоростите - най-добре след някаква разходка и отиваш на канала, сваляш голямата пластмасова кора под скоростите и отвиваш пробката която е по-високо от тази за източването, ако нищо не тече взимаш една спринцовка с масло и пълниш докато прелее и се омажеш целия! Това ти е правилното ниво при работещ двигател!
            Последно редактирано от Edo; 28-05-16, 19:23.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              И мен това ме дразнеше много навремето, защото проверката на нивото става само на канал! Загряваш добре мотора и скоростите - най-добре след някаква разходка и отиваш на канала, сваляш голямата пластмасова кора под скоростите и отвиваш пробката която е по-високо от тази за източването, ако нищо не тече взимаш една спринцовка с масло и пълниш докато прелее и се омажеш целия! Това ти е правилното ниво при работещ двигател!
              Явно е мислено че маслото ще се сменя само на машина за която спомена по-горе Лозан, мерси за разяснението, ще питам майстора как е проверявал нивото на маслото за да съм спокоен.

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                ...... ще питам майстора как е проверявал нивото на маслото за да съм спокоен.
                Смени майстора,после да нема тема "Олеле скапа се скапания автомат" и т.н.Автоматичната кутия е скъпичка за подръжка,а ремонта и е още по скъпичък и без необходимото оборудване не става да се обслужи.Не е като ръчката,отвърти две пробки,сипи и завърти две пробки.

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                  Смени майстора,после да нема тема "Олеле скапа се скапания автомат" и т.н.Автоматичната кутия е скъпичка за подръжка,а ремонта и е още по скъпичък и без необходимото оборудване не става да се обслужи.Не е като ръчката,отвърти две пробки,сипи и завърти две пробки.
                  Майстора не е случаен, той ми е правил всички ремонти по предишната ми Фронти към сервиза на Влади333, наясно е с автомата и той ми каза наесен да взема пак 3 литра масло, филтър и гарнитура за да е сменено поне 6 литра от 9, та затова питах колко често и на какъв интервал да сменям поетапно маслото.

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Замисли се какво ти е казал "майстора". В тия 9 литра като източиш 3 литра и сипеш нови 3,до наесен няма да стои в кутията 6 старо и 3 ново
                    та да му слагаш още 3,да станат 6 ново. В София трябва да има такива сервизи с такива машини,поразтърси се.

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Замисли се какво ти е казал "майстора". В тия 9 литра като източиш 3 литра и сипеш нови 3,до наесен няма да стои в кутията 6 старо и 3 ново
                      та да му слагаш още 3,да станат 6 ново. В София трябва да има такива сервизи с такива машини,поразтърси се.
                      То е ясно, но все пак се освежава маслото като цяло, ще поразровя къде има такива машини, ако някой от вас колеги имате препоръки за специализиран сервиз със машина за смяна на маслото на автоматика, да сподели.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Майстора не е случаен, той ми е правил всички ремонти по предишната ми Фронти към сервиза на Влади333,наясно е с автомата и той ми каза наесен да взема пак 3 литра масло, филтър и гарнитура за да е сменено поне 6 литра от 9, та затова питах колко често и на какъв интервал да сменям поетапно маслото.
                        Ми не е ясно колко е "на ясно с автомата" при условие, че не знае за предният картер! Иначе с дребният тарикатлък който споделих се източват 5-6 л, което си е почти перфе...
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Няма как да се опреснява.На тая логика,защо сменяваш на двигателя,като за 15 000км ти е изгорил 1-1,5л?Доливай смело.....
                          Виж за такава машина в сервиза на ZF,след Бриколажа на Люлин като продължиш към Божурище,имам някакаъв спомен че висеше билборд с такава реклама преди време.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Ми не е ясно колко е "на ясно с автомата" при условие, че не знае за предният картер! Иначе с дребният тарикатлък който споделих се източват 5-6 л, което си е почти перфе...
                            Нали му занесох само за единия картер гарнитурата, при следващата смяна, или ще отида в специализиран сервиз със съответната машина, или ще взема 5 литра масло и за двата картера гарнитури и да се реши проблема.

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Нали му занесох само за единия картер гарнитурата, при следващата смяна, или ще отида в специализиран сервиз със съответната машина, или ще взема 5 литра масло и за двата картера гарнитури и да се реши проблема.
                              Той каза ли ти - "пич пропуснал си едната гарнитура - бегом марш в магазина", или ти разбра за вторият картер от тази тема?
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Той каза ли ти - "пич пропуснал си едната гарнитура - бегом марш в магазина", или ти разбра за вторият картер от тази тема?
                                От теб разбрах, така и иначе се е видяло че ще ходя при сервиз със съответната машина и да ми е спокойно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X