Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото Нюви765Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Новото Нюви765Т

    благодаря за подробното обяснение! Вероятно така ще направя!

    Коментар


    • До: Новото Нюви765Т

      Тайванците са пуснали версия 2.90 и на сайта им я сравняват с европейска 3.80. А последната на английския сайт е 3.60.
      Май ще трябва да очакваме нов ъпдейт ли?
      http://www.garmin.com.tw/products/Nu...N/download.htm
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: Новото Нюви765Т

        Имам един въпрос...
        Как да подкарам ФОТОНАВИГАЦИЯТА на НУВИ 765 ?
        Как ли не се мъчих, но не успях да подкарам слагане на фотоснимка (с вградени координати в нея) като начало или край на маршрут.
        Влизам в снимката, излиза ми данни, натискам върху данни и единственото което се появява е дали да направя тази снимка като снимка на екрана при пускане на нувито...
        Моля да ми подскажете къде бъркам???
        Моля за описание стъпка по стъпка...
        Включително и как да направя коректно снимка с вградена информация за местоположението, която да може да се разчете от Нувито и да се използва и тази функция.
        Апарата е Нуви 765

        Благодаря!!!

        И още едно нещо - дали някой е сложил тайванският фирмуеър 2.90?

        Кихи...
        Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

        Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

        Коментар


        • До: Новото Нюви765Т

          За Тайванската версия няма гласова навигация на български. Файловете са различни. Иначе работи като пушка , бях сложил 2.80. Лично на мен ми хареса много повече от европейския.

          Коментар


          • До: Новото Нюви765Т

            Навит съм да си взема новото Нюви765 но като чета отзивите на колегите напълно съм раздвоен. Едните казват че засича и някои от функциите забиват а други казват че работи без грешка. Напълно съм объркан. Функциите и параметрите му напълно ме задоволяват и устройват но ще поизчакам малко да видя и други мнения на колеги.

            Коментар


            • До: Новото Нюви765Т

              Първоначално публикуван от SKORPION_LS Преглед на мнение
              Навит съм да си взема новото Нюви765 но като чета отзивите на колегите напълно съм раздвоен. Едните казват че засича и някои от функциите забиват а други казват че работи без грешка. Напълно съм объркан. Функциите и параметрите му напълно ме задоволяват и устройват но ще поизчакам малко да видя и други мнения на колеги.
              Няма проблеми в устройството. Аз го ползвам интензивно с разни карти по света и нямам никакъв проблем.
              Garmin nuvi 765

              Коментар


              • До: Новото Нюви765Т

                Първоначално публикуван от SKORPION_LS Преглед на мнение
                Навит съм да си взема новото Нюви765 но като чета отзивите на колегите напълно съм раздвоен. Едните казват че засича и някои от функциите забиват а други казват че работи без грешка. Напълно съм объркан. Функциите и параметрите му напълно ме задоволяват и устройват но ще поизчакам малко да видя и други мнения на колеги.
                В момента това е един от любимите ни уреди. Няма нищо общо с това какво беше когато за 1-ви път излезе на пазара! Визуализацията е убийствена (като изключим че не визуализира шейдинг-а). Прави лек скейлинг на пътищата когато гледаш от по високо и е много четлив и ясен екрана. Скороста на предначертаване при разглеждане на картата не е блестяща, но дали ще ти начертае нещо 1 секунда по рано или по късно не ни е проблем.

                Коментар


                • До: Новото Нюви765Т

                  Здравейте колеги, купих си новото Нюви765Т и те първа го разучавам, но нещо не мога да се ориентирам в търсенето на селата, градовете ги намира перфектно но незнам как да задам маршрут за да ме заведе до някое село. Може ли да ме посъветвате как става това и как се задават координати за търсенето на селата? И от къде мога да разбера серийният номер на картата която е поставена за да я регистрирам?

                  Коментар


                  • До: Новото Нюви765Т

                    Първоначално публикуван от SKORPION_LS Преглед на мнение
                    Здравейте колеги, купих си новото Нюви765Т и те първа го разучавам, но нещо не мога да се ориентирам в търсенето на селата, градовете ги намира перфектно но незнам как да задам маршрут за да ме заведе до някое село. Може ли да ме посъветвате как става това и как се задават координати за търсенето на селата? И от къде мога да разбера серийният номер на картата която е поставена за да я регистрирам?
                    Градове=села т.е както търсиш градове така и села=
                    Всъшност в менюто на гармин опцията (търсене>градове) трябва да се разбира като (търсене>населено място).
                    Последно редактирано от arba; 31-10-09, 09:24.

                    Коментар


                    • До: Новото Нюви765Т

                      Да, разбрах те колега arba, но селата ги намирам в картата а като дам да ги тарси не ми ги намира и не ги дава като съществуващи.

                      Коментар


                      • До: Новото Нюви765Т

                        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                        За Тайванската версия няма гласова навигация на български. Файловете са различни. Иначе работи като пушка , бях сложил 2.80. Лично на мен ми хареса много повече от европейския.
                        Милстан,
                        Моля те за съвет.
                        Мисля да сменя фирмуеъра на моето Нуви 765 с тайванския 2.90. Дали би ми обяснил, как бих могъл след това да върна евентуално сегашния европейски - 3.60, ако не ми хареса нещо тайванския.
                        И дали има нещо особено при инсталацията на 2.90 ?
                        И дали пък на тази най-нова версия няма да тръгне българска гласова навигация? Аз с нея съм си свикнал много... Или поне руска такава?

                        Благодаря ти много!!!
                        Кихи
                        Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                        Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                        Коментар


                        • До: Новото Нюви765Т

                          Първоначално публикуван от SKORPION_LS Преглед на мнение
                          Да, разбрах те колега arba, но селата ги намирам в картата а като дам да ги тарси не ми ги намира и не ги дава като съществуващи.
                          Провери първо коя карта е активна. Ако са активирани повече карти, по-добре остави само OFRM(предполагам я има, и е версия на кирилица). След това се връщаш на първоначалната страница (дано се изразявам правилно) и натискаш бутона "Накъде?". Не му задаваш "Адрес", а със стрелката долу в дясно, отиваш на следваща страница където има "Координати" (нали питаше за тях), а ти му даваш "Градове" и след това пишеш името на населеното място. Ако картата е OFRM CYR... пишеш задължително на кирилица, а ако е OFRM LAT пишеш на латиница. Дано да съм бил полезен - ако има още нещо питай
                          http://www.nakladkibg.com
                          накладки, спирачни дискове, съединители

                          088 8613380

                          Коментар


                          • До: Новото Нюви765Т

                            kihi, версия 2.90 не съм я слагал. Сега я погледнах и вътре е просто един файл GUPDATE.GCD , който се копира в устройството и след рестарт трябва да се зареди фирмуера. Но 99.9% съм сигурен , че върху английската версия няма да се получи.
                            Трябва първо да се сложи версия 2.80 , която е с ъпдейтер през bootmode и заменя английската.
                            Nuvi705-715-755-765-775-785_fw2.81_HID_0870_Taiwan_PouchX.zip
                            Вътре има описание на методиката на инсталиране. В същия архив има и европейската 3.60 (файл GUPDATE.GCD). Копираш я в папка Garmin в уреда , рестартираш и се зарежда оригиналната английска версия. Добре е преди това да се направи резет на потребителските настройки (User data). Правил съм го два пъти и работи.
                            За езиците май и руски нямаше. Някой с повече знания по аудио файловете може да ги сравни и да каже по какво се различават. Преименувай си оригиналната папка voice (за да запазиш оригиналните гласове) и си направи нова. След това с WebUpdater си теглиш за тайванската версия. Имам една програмка за разопаковане на Garmin voice , но и тя не ги харесва.

                            Коментар


                            • До: Новото Нюви765Т

                              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                              kihi, версия 2.90 не съм я слагал. Сега я погледнах и вътре е просто един файл GUPDATE.GCD , който се копира в устройството и след рестарт трябва да се зареди фирмуера. Но 99.9% съм сигурен , че върху английската версия няма да се получи.
                              Трябва първо да се сложи версия 2.80 , която е с ъпдейтер през bootmode и заменя английската.
                              Nuvi705-715-755-765-775-785_fw2.81_HID_0870_Taiwan_PouchX.zip
                              Вътре има описание на методиката на инсталиране. В същия архив има и европейската 3.60 (файл GUPDATE.GCD). Копираш я в папка Garmin в уреда , рестартираш и се зарежда оригиналната английска версия. Добре е преди това да се направи резет на потребителските настройки (User data). Правил съм го два пъти и работи.
                              За езиците май и руски нямаше. Някой с повече знания по аудио файловете може да ги сравни и да каже по какво се различават. Преименувай си оригиналната папка voice (за да запазиш оригиналните гласове) и си направи нова. След това с WebUpdater си теглиш за тайванската версия. Имам една програмка за разопаковане на Garmin voice , но и тя не ги харесва.
                              Благодаря!!!

                              Ще помисля още малко дали да сменям...
                              При всички случаи благодаря за съдействието!!!
                              Кихи
                              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                              Коментар


                              • До: Новото Нюви765Т

                                Първоначално публикуван от SKORPION_LS Преглед на мнение
                                Да, разбрах те колега arba, но селата ги намирам в картата а като дам да ги тарси не ми ги намира и не ги дава като съществуващи.
                                Това е защото не сте си прочели ръководството на картата, там пише как се търсят населени места.

                                Накъде>Градове (за да се види градове се натиска стрелка надолу)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X