Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото Нюви765Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Новото Нюви765Т

    Глезотийките са си хубаво нещо. Точно затова се насочих към този модел. Но се колебая заради насичането в България. И понеже това ще ми е първата навигация, може би ще се ориентирам към NUVI 265W.
    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

    Коментар


    • До: Новото Нюви765Т

      Здравейте на всички! Аз съм нов участник в сайта ,а от 20-дни и собственик на 765Т.Вече заредих новата карта на България - 4.9 , но още не съм я пробвал . Имам един въпрос относно устройството - не може да се зарежда през USB-то , когато го включа към лаптопа . Не знам дали кабела е дефектен , защото в инструкцията дават , че трябва да може да се зарежда . Ако някой знае нещо по въпроса , ще съм много благодарен .

      Коментар


      • До: Новото Нюви765Т

        Аз имам 765 и нямам никакви проблеми. Проверил съм как изглеждат нещата с три от картите - Lite Cyr, Cyr и TOPO. Не бих казал, че има разлика в работата на машинката. При мене даже е малко по-сложно. Паралелно с нашата карта имам и компилация на цялата AdriaRoute 2.30 + SCG Route 2.0, която също е активна.
        Хайванчето е монтирано под страничната колонка на вратата, а не на стъклото, но въпреки това държи по 8-10 сателита и претендира за точност 4-5 метра. Не му пука от движение между високи сгради и нормална гора. При начално включване му трябват около 1-2 минути за да ме позиционира точно на картата. Досега не съм имал случай да забие, да спре или да се рестартира самоволно. Губи сателити в подземни паркинги (естествено) и в дългите тунели (Хемус и тоя на Тракия). Има някои места, на които се шашка и върти дисплея като лудо, но това според мене е въпрос на карта и/или специфика на приемането (евентуални смущения). През някои такива места съм минавал няколко пъти и всеки път е едно и също.
        В последните няколко години съм ползвал много 76S за заснемане на точки и пътища из нищото и в сравнение с него 765 е класа отгоре като GPS. Глезотиите не ги коментирам.
        Оплакванията на колегите вероятно се дължат на устройства с дефекти. Това е типично за Garmin. Помня, че от 5 броя 76S, три дадоха дефекти в рамките на 1-2 месеца и трябваше да ги сменят. Т.е. като не работи - не работи, ако работи - работи. Имам и доста колеги по света с други модели навигатори на Garmin и според статистиката всички те са еднакво "дефектни" по рождение.
        Моят съвет е: независимо от модела, ползвайте гаранцията и сменяйте докато попаднете на добра машинка. Звучи тъпо, но няма особен избор с Garmin.
        Garmin nuvi 765

        Коментар


        • До: Новото Нюви765Т

          Първоначално публикуван от ISZ Преглед на мнение
          Здравейте на всички! Аз съм нов участник в сайта ,а от 20-дни и собственик на 765Т.Вече заредих новата карта на България - 4.9 , но още не съм я пробвал . Имам един въпрос относно устройството - не може да се зарежда през USB-то , когато го включа към лаптопа . Не знам дали кабела е дефектен , защото в инструкцията дават , че трябва да може да се зарежда . Ако някой знае нещо по въпроса , ще съм много благодарен .
          Защо мислиш, че не се зарежда?

          Коментар


          • До: Новото Нюви765Т

            Здравей ! Мисля , че не се зарежда , защото докато си играх да вкарвам песни и качвах новата версия на 4.9 (около един час) от една "чертичка" , стана "празно" и ми написа , че батерията се е изтощила .

            Коментар


            • До: Новото Нюви765Т

              Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
              Оплакванията на колегите вероятно се дължат на устройства с дефекти. Това е типично за Garmin. Помня, че от 5 броя 76S, три дадоха дефекти в рамките на 1-2 месеца и трябваше да ги сменят. Т.е. като не работи - не работи, ако работи - работи. Имам и доста колеги по света с други модели навигатори на Garmin и според статистиката всички те са еднакво "дефектни" по рождение.
              Моят съвет е: независимо от модела, ползвайте гаранцията и сменяйте докато попаднете на добра машинка. Звучи тъпо, но няма особен избор с Garmin.
              С цялото ми уважение определено не съм съгласен в това мнение!

              Продуктите на Гармин дават не по-голям брак от 1-2%, изключение беше в началото на Nuvi 200 серията, но после си оправиха качеството. Имаше малко дефектни Колорадо също с излизането на модела. Продаваме много електроника и по-здрави машинки от гармин не сме продавали. Мисля че вашият негативен опит с марката по скоро се далжи на лош късмет.

              Коментар


              • До: Новото Нюви765Т

                Първоначално публикуван от ISZ Преглед на мнение
                Здравей ! Мисля , че не се зарежда , защото докато си играх да вкарвам песни и качвах новата версия на 4.9 (около един час) от една "чертичка" , стана "празно" и ми написа , че батерията се е изтощила .
                Опитайте с друг USB порт или друг компютър.

                Коментар


                • До: Новото Нюви765Т

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  С цялото ми уважение определено не съм съгласен в това мнение!
                  Съжалявам, че е прозвучало така. Мнението ми за Garmin е много добро и аз лично съм доволен. Не случайно от 5-6 години работя само с такива уреди. По-скоро идеята ми беше да кажа, че 765 си е много качествена машинка, защото във форума чета много оплаквания от него. Нормално е да има повече оплаквания от Garmin, те просто са много по разпространени в България от другите марки.
                  Garmin nuvi 765

                  Коментар


                  • До: Новото Нюви765Т

                    Здравейте на всички ! "Обиколих" всички USB-та на два лаптопа и един стационарен - все същото . С един 12 V изправител си свърших работата.

                    Коментар


                    • До: Новото Нюви765Т

                      Първоначално публикуван от ISZ Преглед на мнение
                      С един 12 V изправител си свърших работата.
                      Това не звучи никак добре. Напрежението на USB порта е 5V. 12V се прилагат върху конектора за стойката. Според мене има някакъв проблем с USB порта на устройството. Мини USB конекторите (какъвто е на устройството) са доста нежни и е възможно да се поизкривят от невнимателна работа с кабела. Тогава някое от перата не дава добър контакт. Подобни неща се случват и с телефоните, които имат същите конектори. Хубаво е да се пробва и друг кабел или зарядно за телефон с такъв конектор и подходящ заряден ток.
                      Garmin nuvi 765

                      Коментар


                      • До: Новото Нюви765Т

                        Сега ми дойде наум и още нещо. Ако се задържи пръста върху символа за батерията за около 10 секунди, ще се появи диагностично меню. От там може да се разбере какво става с батерията и дали връзката с USB порта е читава.
                        Garmin nuvi 765

                        Коментар


                        • До: Новото Нюви765Т

                          Здравейте на всички !Благодаря за съветите. Пропуснах да кажа,че 12.0 V-DC ги подадох през стойката и кабела за запалката.Вероятно,има нещо с кабела.За сега ще оставя нещата така.

                          Коментар


                          • До: Новото Нюви765Т

                            Днес ми донесоха един "умрял" Nuvi765. Черен екран , никаква реакция на включване към зарядното и към компютъра. Така и така ще се мре , реших да го отворя. Изключих му батерията и пак я включих и всичко си заработи. Без да губя време се заех да инсталирам тайванската версия. Последната , която имам е 2.71. Всичко мина гладко и утре мисля да я тествам до морето. Както и очаквах от писаното за нея в режим 3D ми излязоха всички POI.
                            Обаче нали няма "пълно щастие" , казва ми , че аудио версията е не съвместима и нямам гласова навигация на български. WEBUpdater предлага всякакви езици с които е съвместима , но няма български. Ще карам с английски за пробата.
                            За сега нямам усещането , че картата се изчертава по-бързо от нормалната версия , но искам да видя дали бъга с показването на имената на селата е отстранен. П.П.: пак не се виждат имената - OFRM_Geotrade_4.90.
                            П.П.: В центъра на София ми се появяват 3D сгради. Това има ли го в нормалния фирмуер?
                            П.П.П. : Показва и името на улицата по която се движиш.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от milstan; 02-08-09, 00:52.

                            Коментар


                            • До: Новото Нюви765Т

                              Вече не мога да си редактирам предния пост , затова отварям нов.
                              Имената на населените места се виждат от мащаб 2км нагоре.

                              Коментар


                              • До: Новото Нюви765Т

                                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                                П.П.: В центъра на София ми се появяват 3D сгради. Това има ли го в нормалния фирмуер?
                                Това го има май от 4.90. Събин беше споменал за нещо ново на кръстовището на Гурко и Левски и около него.
                                Garmin nuvi 765

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X