Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски неща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

    Категорично отхвърлям обвинението в сексизъм. Защото смятам, че и мъжете и жените трябва да бъдат ограничаване, дори съм на мнение че е необходимо да се върне нравствената полиция. Ако това ви смущава твърде много, изгонете ме, няма проблем.

    В същото време предлагам компромисен вариант. Тъй като аз съм моногамен и полигамните ми съсипват живота.(всъщност те вече са го съсипали) Полигамните от вас(ако въобще има други...) не са в състояние да проумеят за какво говоря, това ми е ясно... Така аз ставам лошият, подтисника, ограничаващият свободата, репресорът... Този който иска да ви изгори на крлада?! Нищо подобно... Въобще нямам против всеки да проваля живота си, така както намери за добре. Също така съм и стрейт-едж, но не съм тръгнал да избивам наркомани, а уважаам правото им да се самоубиват както пожелаят. Защото единственото което със сигурност принадлежи на даден човек, това е неговият живот и ако волята му е да го загуби или да влоши качеството си на живот, т.е. завинаги да е перцакан, заради моментният кеф, добре... Така да бъде!

    За да не си пречим взаимно, редно е просто тези които са вредни по един или друг начин за себе си, да бъдат вредни само за себе си! Аз нямам против пушачите да пушат, но имам против да пушат покрай мен, особено в затворено помещение без вентилация. Или според теб ет могат да ми налагат задимяване, аз нямам право да им налагам чист въздух? По същият начин, може би репресирам твърде много тези с безразборният полов живот и въобще всички полигамни, не защото не им преча да правят безмислен секс без любов, а защото не желая да участвам в това? Това ли е основната ти теза или просто прибърза да ме окачествиш като сексит? Всъщност наполовина си прав, не съм сексист а хомофоб. Има ли проблем? Не съм обидил пряко, нито дори косвено който и да е участник във форума, и смятам да запазя правото си да не харесвам поведението на жените в българия като цяло. Не харесвам и това на мъжете... Не харесвам и оправниците, не харесвам много други неща. Имам ли право да изказвам мнението си или това е забранено тук? Може да съм се подвел от останалите коментиращи, които са доста по-свободени от мен откъм епитети и т.н. Или просто има двоен стандарт, стариет дружки могат да говорят какво си искат, новобранеца да кротува?

    Чудесно е, че на Филипините са значително по-консервативни и няма кой да им разваля жените. Истината е, че поне за сега ми изглежда, че и мъжете им не са развалени чак толкова колкото са европейците, а в частност и ние... Макар глупостта на религията да е, че мъжете имат повече свобода. Та в този ред на мисли, точно аз съм много по-малко сексист от когото и да е било. Единствено и само не ме радва това, че на жените вече е позволена мъжката боклукщина... А много ми се иска изравняването да е беше случило в обратна посока, но явно няма да стане както ми се иска! Така че моля, не бъдете върде зли и ме оставете да си изживея утопията...

    Разбира се, че това момиче е безценно за мен, както всяка друга такава, каквито в България просто НЯМА!!!

    Какво повече има богата глезла? Или бедна глезла, която има единствена цел да се обогати за чужда сметка?

    Тази жена има всичко което аз търся у една жена, че и отгоре. Перфектна ми е! Аз не съм заплаха за мераците ви към "мадами" от Витошка... Те за мен са дори не 0, а с отрицателен знак. В същото време на момата от джунглата пък вие поставяте отрицателния знак, аз положителен. Но различното е, че аз не ви се сърдя за това, дори напротив, радвам се, че имам по-малко конкуренция. Така както за щастие надцаквам кой и да е филипинец без проблем и всичко е точно

    Коментар


    • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

      Чак пък отрицателен знак и поставяме.......твоя си е с всичките плюсове и минуси,едва ли му дреме на някой с ташаци ли е или с мустаци,просто ти казвам,че сравнение с Витошките и Филипинките няма.

      И как на 30 ти е съсипан живота не стана ясно ма и не е голям зор да става.

      Ти си,както казах За един такован 100нетаковани дават,скачай смело в тепавицата
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

        И не очаквам да стане ясно, то ако ставаше... Все се надявам, че хората не са чак такава долна измет и повечето неща ги правят несъзнателно или само от егоизъм, а не с ясна зла умисъл... Като например, че си пропилях повече от години с първата си жена, и пропаднало общество като нашето допуска подобни неща... Ако жените ни струваха, аз можех вече да имам отгледани и изучени деца, а не още да съм в първи клас... Или не е вярно, че жените в България отказват да раждат? Гледат си само мимолетния кеф, семейството тук вече не съществува... Това е една мъртва държава на доизживяване... Най-бързо изчезващата нация... И аз смятам, че за това са виновни основно българсктие жени, които отказват да раждат ако не си милионер. Разбирам ги, аз също не желая децата ми да мизерстват, но те просто прекаляват... Тъй че мадамите ти от Витошка не желаят деца, филипинките желаят. Разбира се, че това прави филипинките много повече Жени!

        П.П. Чак когато и мъжете започнат да могат да раждат или поне утробниет репликатори станат масово приложими и позволени и за хора, чак тогава ще отпадне и без това единственото задължение на жените. Старите хора казват "Мъж който не е ходил в казарма не е мъж и жена която не е раждала не е жена". Аз съм пацифист, насилих се да си изкарам безмислената казарма, насилвам се и да работя за да мога да си издържам семейството, а те не могат да положат усилие за нищо... Еми не става така, не може само да получаваш, трябва и да даваш. Докато при филипинките няма драма, дали или... Ща не ща деца, тя иска повече от мен. Ща не ща брак, тя и това иска повече от мен. И най-важното, тя иска само ЕДИН мъж. Витошкарките искат само да ти изпразнят банковата сметка колкото се може по-бързо и след това да се ориентират към следващата жерта... Тяхната стойност се определя на час... Но тя и годността им е някъде толкова... А аз търся жена с доживотна гаранция. Може би аз греша? Може би аз не срещам такива българки, а те преобладават?

        Коментар


        • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

          Щях ли да ходя на майната си, ако тук имах бъдеще? Ако можех да намеря поне една читава жена в България? Безспорен факт е, че от моя гледна точка такива няма. В противен случай аз щях да имам семемейство. И това не е само мой проблем. Твърде много познати и приятели имам, които са в същата ситуация. Да бях само аз, да продължавам да търся грешката в мен, но доста отдавна я търся и не я откривам... И все повече я откривам у жените... Те са твърде разглезени, това е... Гледам и тук не съм само аз на подобно мнение.

          И моята жена глезих твърде много, това ми е единствента грешка, която ще гледам да не повтарям.

          Между другото, с англичанките също нямах проблеми по отношение на това, че и те не ме гледаха само в ръцете, така както твърде натрапчиво го правят българските жени... Аз разбирам, че са бедни, изтормозени, отчаяни и т.н. Обаче над 90% от българите са в тази ситуация и няма как останалиет да им решат проблемите. Повечето ще трябва просто да се примирят, че винаги ще са бедни или да започнат д асе продават... Видно е кой вариант избират повечето хора... Е аз избирам да си запазя честта и достойнството, нищо, че те днес нищо не струват.

          Коментар


          • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

            Коя е филипинката ли? В нея разпознах себе си когато бях на нейните години, няма как да не се влюбя в това!

            Коментар


            • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

              Горе нещо липсва цифричката... Повече от 10 години пропилях с първата си жена, без нито едно дете... За мен това е най-големият възможен провал... А именно да не успея да подаря своята младост на децата си. За какво им е жалката ми старост?! С пари и без пари, стар ли си все ще ти е по-трудно, ако въобще все още си годен за родител...

              Коментар


              • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                На колко средно става майка една Българка тия дни?Да ти кажа на колко средно се става баща.

                Ти 10 години ги стоварва- на първата си жена все едно ТИ не си участвал.

                Как да е,не е само нена вината ако сте в един отбор под завивките
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                  Първоначално публикуван от zax983 Преглед на мнение
                  Категорично отхвърлям обвинението в сексизъм. Защото смятам, че и мъжете и жените трябва да бъдат ограничаване, дори съм на мнение че е необходимо да се върне нравствената полиция. Ако това ви смущава твърде много, изгонете ме, няма проблем.
                  Аааа, разбирам. Гадно, но посвоему справедливо. Няма какво да те гоним, той животът изглежда да те е изгонил - чак във Филипините, както изглежда. Дано там си намериш мястото.

                  Условно ще подмина критиката на едро към повечето жени и мъже които не споделят твоите възгледи за моногамията. Не е хубаво да наричаш "боклукщина" факта, че всеки е стопанин на своя живот.

                  Моногамията е избор който всеки от нас прави всеки ден. Даже и тези, които я рекламират като принцип.


                  Никой не е тръгнал да ти оценява жената - не я познаваме, не сме я виждали, само знаем че е филипинка.

                  Впрочем от коя религия е, проверил ли си доколко нравите са принципно съвместими? От препатили знаем, че такива различия могат да докарат конфликти, спрямо които кръшкането на жената да ти се види песен. А нещо не ми се виждаш особено толерантен. Я прегледай поне първите 2-3 страници.


                  Дали разбираш местния език няма да питам. Вероятно се учи. Ааааа той бил тонален. Нищо, и това се учи.

                  Коментар


                  • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                    Братче - Закс - ти видно, нещо лична драма преживяваш. Ми случва се, ще попреживяваш, преживяваш, пък ще преживееш. Ама не прави от живота си хаос, за нема нищо. С положителност има една жена и за теб, на по-близо от петнайсет хиляди километра.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                      То па голяма работа ако е на 15 хиляди километра.

                      Важното е да случи на тъща.

                      Коментар


                      • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                        На километрите, сами по себеси - нищо им няма. Нещо лимбизее същността на мотивацията да ги измине.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                          Бъркате, бе! Ако отиде, най- много да баталяса още някоя и друга година, малко кинти, да се навре в кофти ситуация... изборът си е негов. Ако земе, че не отиде, заради загоритенджери като вас, това ще е пропилян шанс и цял живот самосъжаление, че ви е послушал. Човекът вече е намразил сегашния си живот и виновни за това са другите. Не го поставяйте в положение все другите да са му виновни, дайте му шанс и той да сбърка.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                            Ясене, да не бъркаш нещо щатите? Тия там са католици.
                            И не сменят времето
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Ясене, да не бъркаш нещо щатите? Тия там са католици.
                              Повечето. Каква е конкретната мома не знаем.

                              Нашият човек също не е казал какъв е. Ако е православен - да речем че знам няколко възможни мотики за настъпване.

                              Коментар


                              • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                                Там 90% са католиции. Тя също е такава... Това леко ме дразни, но не е фатално... Въобще мението ми за религиозните хора не е особено високо.(друго ми иде да кажа, ама нали да не ми се обидят и те) Някак си да имаш въображаеми приятели като дете как да е, но като възрастен вече е силно притеснително...

                                Аз съм емпиричен агностик(сиреч човек на точните науки, по-специално математик уж се водя по образование, но след като все още не работя нищо за което да се изисква повече от математика за първи клас, толкова съм и математик) и като такъв се старая да уважавам всички религии, наравно с атеистите, които между другото пак са религиозни хора, просто в тяхната религия има 0 на брой богове...(и те също толковасляпо вярват че няма Бог или богове, така както е и монотеистичните и политеистичните религии със съотните им Бог или богове без никакви доказателства за това) единствените нерелигиозни хора(т.е. които не разчитат на сляпа вяра), това са именно агностиците. Емпиричен в случая означава, че аз едновременно допускам и съществуването и несъществуването на Бог и/или богове, както и всички други възможности. Но докато не получа доказателства, не мога да взема страна в този спорт. Нито една от враждуващите групи не разполага с доказателства.

                                Нямам проблем да сключа църковен брак, ако се наложи. Тя също уж няма проблем да минем само с граждански. И без това те там са равнозначни, така че.

                                П.П. Вече казах, че съм изчел цялата тема, както и миналата, така че не виждам смисъл да се връщам пак да чета първите страници, тама така или иначе не пише нищо което да ми е от полза. Единствено в един от дадените линкове, забелязах информация, че там не стига че е адски трудно и "скъпо"(скъпо за филипинците не означава скъпо за всички) да се разтрогне брак, но и се чака 7 години. Което не е притеснително за мен, понеже аз нямам намерение да си разтрогвам брака и дори ме радва този момент още повече... Не като тук, където е по-лесно да си разтрогнеш брака, отколкото да прекратиш договор с мобилен оператор... Въобще рай си е там за мен именно заради по-консервативната им култура... Само малко ми е криво, че май нямат нудистки плажове, защото съм натурист, но ще го преживея все някак...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X