Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски неща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

    Като забъркахте Канада и Филипините ... Та зет ми (първият съпруг на сестра ми) живее от много години в Канада. Сега често ше се разхожда до Филипините. Измислил си е бизнес човека. Евала, за което. Ше зема някой ден да се разходя до там. Разправя, че филипинките са ОК. И някоя и друга снимка ми показа.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

      Забъркахме ги щото имаме познати на същото дередже с филипинки.
      Единия я доведе във Варна, живя 2 години и реши че не разбирала езика и сега се канят да емигрират в Канада.
      Другия, тя не искаше изобщо да идва в БГ а той във Филипините и стигнаха до компромис САЩ и вече са там.
      В Европа филипинците като общност са доста по малко отколкото в Северна Америка.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

        В Канада ще умре от студ милата... Оня ден ме буди по традиция по никое време с видеообаждане, не знам защо ѝ е чак толкова важно това... Особено след като аз имам що годе приличен английски само писмено и нулева практика говоримо... И ме пита защо спя съвсем гол, отговарям защото е страшна жега, как да спя на 15 градуса... А тя в шок "Аз на 15 градуса съм с 5 якета" ми разправя... Определено няма да я тормозя да идва тук зимата за повече от няколко дни, колкото да види що е то сняг, а още по-малко в Канада е за нея... Същото се отнася и за мен на Филипините, не знам дали ще ми понесе жегата там... И абсолютно нищо друго не ме притеснява, освен драстичната разлика в климата...

        На 35 съм аз, тя е на 22. Тъкмо завършила някакво образование и си намерила сигурна и скатана държавна работа, почти фиктивна... Има и някаква земя там в някавко блато и си мисли, че е уредена. Та мисля да построя една колибка за 5-10 хиляди там някъде между палмите. А като си продам всички боклуци тук, ще имам резервни още доста. Което не ми пречи да си работя нещо там. Има и от тук кой да помага, след като ми казва, че за едно дете на месец са предостатъчни 150 лева. Обаче децата ни трябвало да са 3, така си била решила... Нямам против 3, въпреки, че 1-2 ми стигат... Въобще обсъдено и планирано е всичко вече : ] Между другото тя още е на изпитателен срок с 140 лева заплата... Щом се оправя с тези пари, колко 200-300 да ми трябват на мен? Гледам има квартири и по 60-100 лева на месец, и то на топ плажове... Вече 200 лева си е лукс. Не ги гледайте скапаните хотели, които навсякъде са безбожно скъпи... Сега съм си харесал 5-6 стайна къща с огромен двор, таман до работата ѝ и това ще ми струва само 300 на месец. Общо взето ако са ми верни сметките, 5 членно емейство там се издържа с под 1000 лева. Тук с 1000 и сам човек, трудно... Отделно, че имам възможност да работя дистанционно за нормални пари.

        Защо искам постоянна виза... Защото за мен е много по-изгодно с доходи от другаде, да живея там. Обаче хич не ми се нрави всеки месец да летя за по 1000 лева... Даже разбрахм че не ме пускат с еднопосочен, без дата на заминаване не пускали... Явно ще трябва да пътувам до съседна държава първо, а от там да си взимам евтин двупосочен всеки месец... Докато уредим гражданството...

        Коментар


        • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

          Това ми прати секретарката на "почетният консул" тук. Само дето аз съм далечко от каквато и да е пенсия... Не че нашите пенсии покриват нереалистично завишените им изисквания... Като за американци и по-богатичките европейци може и да е ок това, но за нас си е проблем... За адекватен отговор, ще трябва да пиша до реално консулство в Будапеща, което отговаря за нас, а за тази цел ще ми трябва някой с по-добър английски. Но пак ще имам поне още едно излишно прелитане и до там след брака.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41873176_738093439875242_4012376774548652032_n.jpg
Прегледи:1
Размер:583.5 КБ
ID:5798244Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lifetime_visa_information.pdf_-_2018-09-18_00.20.40.jpg
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:5798245

          Коментар


          • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

            Туристическата виза е единственото с което могат да ми помогнат от тук. Която е пълна пародия, особено след като мога да седя първият месец и без виза:

            Коментар


            • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:42087363_267155554007286_1092747049989832704_n.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5798246

              Коментар


              • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                Колега не че нещо ама май никога не си се устроивал на ново място... умножи тези разходи по 10 и прибави 50 процента за непредвидени ситуации, каквито гаранция ще има.... и ще получиш реалната сметка.
                0-

                Коментар


                • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                  Само в Англия съм ходил, тръгнах с 2 паунда надробени на различни монети, ако нещо се наложи или по-скоро за да ги знам как изглеждат, хаха... Имах една международна дебитна карта, към сметка в която имах останали под 50 лева, до които така и не опрях...(т.е. нямах дори за връщане, макар че в последствие извадих късмет да успея да се прибера само за 20 паунда със самолет... предвид че на отиване се изнасилих с автобус за 200-300 лева, защото самолетчето беше 2-3 пъти по-скъпо, но това ми беше първият и последен път когато сглупих да пътувам на голямо разстояние с автобус... 50 часа беше София-Лондон, без почти никакви спирания, за да се компенсира заобикалянето през Германия, все пак повечето пътници бяха за там... доста хора не издържаха и спяха по пътеките между седалките, аз обаче имах бонус да си гушкам една дребничка но много сладка нашенка, не помня вече по моя или по нейна инициатива, но по-скоро и на двамата, моите мотиви са ясни, а нейните защото мисля нямаше да преживее пътуването ако не споделях от телесната си топлина с нея, както се сещате Българските превозвачи са много готини... През деня мреш от жега, през нощта от студ, за какво ти е да ходиш чак до която и да е пустиня, като те го предлагат без това да променя цената на пътуването... Уви и тя беше само до Германия, така че второто денонощие нямаше кой да ми се гушка, но въпреки това аз съм твърде едър за да има как да се опъна дори и при две свободни седалки... все пак изтърпях пътуването някак си... Друг безплатен бонус бяха краката на една дебела ама и мощна сръбкиня, която така вунеше, че не мога да проумея защо не я изхвърлиха от автобуса, въобще защо ѝ позволиха да се качи... Не се дишаше заради нея, дори въпреки че беше чак в другия край... и най-готиният бонус крампи при всяко заспиване... после още 10 часа вътрешни разходки и хоп, намерих си работа с включени квартира и храна) След няколко месеца ми писна да ме изнасилват по 20 часа в денонощието, само с половин почивен ден(бях нелегално, все още нямаше как да сме легални там) а и вече бях спестил към 10 000 лева, та така... Това ми е скромният опит с чужбина

                  Коментар


                  • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                    Ясно ми е, че тук ще е обратното. Но аз съм питал жена си вече, какви пари за какво са нужни. Ако тя не ми е дала верни цифри, това ще е за нейна сметка. Ако парите свършат по-рано, ще се прибера по-рано и тя ще чака повече до следващото ми идване... Но аз разбира се, имам за цел въобще да не се прибирам. И за целта отново първото което ще направя е да си намеря някаква работа там. Така като гледам едва ли ще е за 5000 като в Англия, по-скоро да е за 200... Но колкото толкова...Този път не съм тръгнал заради парите И между другото въобще не обичам да пътувам!

                    П.П. Подочух, че най-лесно се взимала работна виза...(за където и да било) Някой знае ли нещо по въпроса?

                    Коментар


                    • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                      До няколко месеца, ще разполагам с достатъчно пари, за да си купя или построя читава къща там. Но за сега ще наема някаква колибка. Проблемът е, че я усещам, че психически няма да издържи на толкова дълга връзка само от разстояние, докато аз чувтвам само дискомфорта на липсата на физически контакт и въпреки това мога да се размотавам колкото и да е... Но за да не ѝ се изпари любовта, ще гледам да отида колкото се може по-скоро... Буквално, в момента в който събера пари за двупосочният билет и тръгвам! И без това имам право да седя само меец без виза... Ако трябва ще спя по плажовете и ще карам само на кокосови орехи, въобще не ми е проблем това. Макар че разбрах, че комарите там изнасилват!!!

                      Коментар


                      • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                        Абе, тая да не е прикрита рускиня?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Абе, тая да не е прикрита рускиня?
                          Нема логика да е .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Нема логика да е .
                            Това

                            психически няма да издържи на толкова дълга връзка само от разстояние... Но за да не ѝ се изпари любовта, ще гледам да отида колкото се може по-скоро..
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Абе, тая да не е прикрита рускиня?
                              Нека да кажем, че условията произвеждащи подчертано привлекателни жени, подчертано желаещи чуждестранен брачен партньор, не са уникални за Русия. Във Филипините си има всичко необходимо за целта и по света филипинките са се прочули досущ както рускините.

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Това

                              психически няма да издържи на толкова дълга връзка само от разстояние... Но за да не ѝ се изпари любовта, ще гледам да отида колкото се може по-скоро..
                              ... показва че нещата се развиват правилно.

                              Ходенето до Филипините е за да се провери колко е сериозен - независимо дали те двамата го осъзнават или не. Ако бъде одобрен от тъщата и разпишат ще има чемодан-вокзал-София без никакво съмнение или забавяне.

                              Коментар


                              • От: Брачни партньори от Филипините - мода и у нас, мисли за живота и други житейски н

                                Да де, рускиня.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X