Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Беше жълтеникава, рядка течност, подобва на пикня. Съставките не ги знам. Влязох в ХТИ по- късно, но съм сигурен, че не беше нафта, бензин или солна киселина. Почти не миришеше. След половин час търкане с шомпола, ако вкараш от тая гадост в цевта, след половин час вадиш сив парцал. Вадеше и мръсотията около мушката. Ползуваше се инкогнито преди щабни проверки. Проблемът беше, че ако не почистиш и смажеш добре след нея, започваше да яде оксидацията. Мушката, лостчето на горната полуложа... трябваше направо да ги залееш с гой, за предпочитане гореща. Виждал съм и цели автомати, накиснати във вана с това нещо, след като сме ги зачервили от стрелба и сме ги предали на АВ-то.
    Пулверизатор... силно казано, извинявам се. Вече се бяха появили "помпички" тип парфюм. Какво ще сложиш в шишенцето- от теб зависи.
    А добре. В тоя случай приемам, че колегата е говорел именно за това, това "спрейче" е визирал.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      Той може и да е имал предвид нещо друго. Разяждащи мръсотиите течности има колкото си щеш. Почистването на пушка едва ли е по- трудно от почистването на джипка. Проблемът е после да я консервираш и направиш годна за употреба.... абе не ми се получи аналогията, дано си ме разбрал.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Я, видях, че сте писали тука, да копирам тогава отговора на Онзи-дето-сам-си-го-държи
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Чукча, написал съм - бащата на този войник беше милиционер, синът му ревнал, че голем чанч чистенето на автомати, че и картечница май му бяха зачислили, и бащата му дал спрей, "Walter" пишеше на него (или пък го беше откраднал от баща си). Пръснеш веднъж и минаваш цевта с парцалче и тя светва. Конфискуваха му го.
        Пояснявам - баща му по-късно изкласи до шеф на едно от големите РПУ в ПерниСофия. Моят човек-съказарменик също стана милиционер, после полицай, преди няколко години щастливо се пенсионира там с 20-те заплати и т.н. Спрейове за чистене на оръжие се продават във всеки оръжеен магазин, нали беше гоуем пищолджия, бре, с какво си чистиш удълженията на онова-дето-сам-си-го-държиш?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Той може и да е имал предвид нещо друго. Разяждащи мръсотиите течности има колкото си щеш. Почистването на пушка едва ли е по- трудно от почистването на джипка. Проблемът е после да я консервираш и направиш годна за употреба.... абе не ми се получи аналогията, дано си ме разбрал.
          Който наистина е имал недекоративно пушкало в казармата, помни онази глупост - газовата камера искаха "да свети", демек да бъде със свалена оксидация Трошаха се стъкла в кърпа, търкаше се със стъклена вата, пясък или паста за зъби, всякакви простотии за да изпълниш това глупаво изискване на нов калашник. Този спрей вършеше работа и за това.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Спрейове за чистене на оръжие се продават във всеки оръжеен магазин, нали беше гоуем пищолджия, бре, с какво си чистиш удълженията на онова-дето-сам-си-го-държиш?
            Начии...лъжеш дръта циганко. Те с това изречение показваш, че си измисляш целата история,щото много ги преплиташ нещата. Пръво, това че по онова време (твоето любимо), бащата е бил милиционер, съвсем не значи, че е имал достъп до такива екстри и до валтери. Второ, пак по онова време, какви оръжейни магазини, кви спрейове. Нещо цялата ти история понасмърдява на ... гой. А ти кога друг път ще видиш войниче да си чисти автомата, освен когато си бил у казармата (на прословутата застава ли беше). А това е билооо...лани... бе далече, гледам и на тебе са ти избледнели спомените, та си ги модифицираш. Така, това е окончателното ми становище по случая. Съдът реши - виновен за измама.

            Прилагам и това мнение в подкрепа на историята ти, ама пак не се получава - казваш валтер, а не корсар

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            На времето нашия оръжейник в ОСО пълнеше оръжейно масло РЧС в опаковката на какъвто празен спрей дезодорант му занесеш . Що народ изработих да си пръскат под мишниците с един Корсар
            Последно редактирано от Самодържец; 25-08-16, 06:15.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Начии...лъжеш дръта циганко.
              Баща му не беше милиционер с "Т" на пагона, зам-началник на РУ на МВР беше. После стана и началник. "Валтер" си му беше служебното оръжие. Сега баща му още мърда като "топ-адвокат" знаещ един текст от закона: "Доверителят ми има регистриран адрес, няма да се укрие и няма да попречи на разкриването на обективната истина" Повече не му трябва. Синът не можа да завърши нищо, освен курсовете в Пазарджик, затова се пенсионира като редови инспектор. Кандърдирсвал ме е да се явявам вместо него на изпити в Благоевград, ама трябваше да си махна брадата и дългата коса, затова му дадох пари уж да си ги плати, но-о-о-о явно бяха отклонени в друго направление.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Ще си позволя да се намеся, конкретно за Валтера. Нищо нереално и невероятно няма в това, служебното оръжие на "клечка" в милицията да е било такова. Всъщност, беше си разпространена практика (също и други, освен стандартните Макаров и ТТ преди това). Това не бяха оръжия специално внасяни за целта и по съответното време, бяха налични по складовете отпреди "светлата дата". Имаше и доста АП-та внасяни след нея де, интересното е, че чешко оръжие (класа!) нямаше.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  ... интересното е, че чешко оръжие (класа!) нямаше.
                  Баща ми, като цивилен фелдшер в милицията който обаче си имаше и униформа за по празниците, държеше един CZ 50 "надеждно" скрит у нас заедно с кобура и ремъците, без патрони. Това около '75-та някъде. После, когато майка ми установи че не е чак толкова скрито за мен и брат ми, изчезна безследно.

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Нищо нереално и невероятно няма в това, служебното оръжие на "клечка" в милицията да е било такова.
                    Да, така. Хубаво, че се намеси, че на мен друго ми стана интересно, а имам подозрения, че ти може и да поназнайваш. Та именно за спрейчетата и някои други оръжейни екстри, дали са били нещо достъпно и познато. А иначе да уточня, че аз под спрей подразбирам именно аерозолче някакво, някакво вещество и газ под налягане във флакон.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      А иначе да уточня, че аз под спрей подразбирам именно аерозолче някакво, някакво вещество и газ под налягане във флакон.
                      Нямам спомени за спрейове ...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        Мнение на bojitch
                        Ами да, 10 години е много време, през което си научил нови неща и е нормално да говориш различно.



                        Положително си прав ...за себеси. Толкова ти е хоризонтът. Това, нито е хвалба, нито псувня - извод след рационална равносметка.

                        Говорехме за твоя.

                        Изобщо, дай да наричаме нещата с истинските им имена. Постоянно се отклоняваш.

                        Много подробно и като цяло едно пълно нищо! Политик?
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          Божич, дюлгерин съм, не съм политик.
                          Като бях дете, си спомням, че много харесвах жълтото - сега, все по-определено установявам, че любим цвят ми е зеленото. Ето това е въпрос на еволюция във вижданията, адекватна за разстояние на десет (ина) години.
                          Тук (там, в онази тема), не ставаше ли въпрос за личностно самосъзнание бе братче? К'во е това твое упорито - десет години! (То и петдесет в тази връзка - пак така)
                          Какви истински имена - това ребус ли е, що ли! Или ти нещо се притесняваш (или пък не си в състояние) да зададеш някакъв си въпрос направо, пък аз съм крив, че не гадая (хич и не се впрягам) според стереотипите на мисленето ти?
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            хич и не се впрягам
                            Това го забелезах. Кво да праиш - хоризонти!
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              Именно. Според собствените ми такива, е абсолютно безпредметно да се впускам в напрежения, относно въпроси на човек, който не си дава труда, дори за елементарно - да ги формулира ясно.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                Като за определен хоризонт ли?
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X