Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ринг свободен

    Ми, равни?!
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #62
      От: Ринг свободен

      Съгласен! Мога да бъда отвратителен, но всъщност съм доста разбран човек.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #63
        От: Ринг свободен

        Абе питам се, как става така, хем да си син на партиен (комунистически) номенклатурчик, живял и отраснал по посолства и т.н., получил образование "на Запад", пътувал свободно по света и т.н. и т.н., и т.н., и хем да си най-големия "клавиатурен демократ" тук, плюещ едва ли не по задължение по всичко свързано с "онова време"..?!! Има ли морал в тази работа или се разчита на относителната анонимност в интернет (след като поставям такива въпроси, значи някой не е толкова анонимен, колкото си мисли..)?!! Форумът ли е мястото, някой да доказва, че заслужава "американска заплата"..?!!

        На ясно съм с факта, че никой не може да бъде винен или съден за чужди грехове, но темата касае "форумната чистоплътност" - нещо на което администрацията тук държи толкова много...

        П.П. - Боголюбе, за тебе иде реч...

        Коментар


        • #64
          От: Ринг свободен

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          ...

          П.П. - Боголюбе, за тебе иде реч...
          1) 1973 - 1978 г. Северна Корея, баща - представител на "Техноекспорт" с много тайната "мисия" - изграждане и пускане в експлоатация на завод за консерви,
          липсата на дипломатически паспорт беше голям плюс - китайци, че и хонг-конгци те имат за "търговец" и ти дават виза и разрешително за посещение места, за които посланикът трябва да пита МВнР, което да направи съответните постъпки
          - опции за прибиране до НРБ - Самолет (2 дена със спирки за дозареждане), Транссибирската железница (2 седмици) през Монголия, Байкал, Урал и т.н. паузи в Москва и други градове за гостуване при руснаци, с които сме се сприятелили в Корея, след много разправии с ОВИР за съответните разрешения и т.н.;
          2) 1984 - 1987 г. Алжир, баща - учител в техникум в гр.Тебеса по линия на "Техноимпекс" (агенция за износ на бели роби в арабския свят, прибираща 75 % от заработката им)
          - опции за прибиране до НРБ - през Италия, Франция и т.н.
          3) 1986 - 1987 г. граничар на сръбската граница, по време на едно от свижданията, забременил приятелката си (съученичка) следва брак 1987 г. и "сватбено пътешествие" - 3 месеца из руската част на тогавашния СССР, логистично осигурено от рускинята - съпруга на вуйчото на жена ми
          4) О, чудо ! В началото на 1989 г. другарят Т.Ж. разрешава на поданиците си да имат червени задгранични паспорти, срещу които могат (поклон !) да закупят по 60 $ от Външнотърговска банка, при курс... нещо пак беше различен от официалния (~90 стотинки за 1 $), ами май си беше 2,50 лв. за долар. Бащата, междувременно парализиран от инсулт (след два предходни инфаркта) ми дава 300-400 $ спастрени и спасени от "Техноимпекс" учителски заработки и вика: "Ако можеш да изкараш визи - вземи заведи жена ти до Гърция". Намират се и някакви "познати на познати", гърци някога нещо учили в Б-я, те ни подхващат и водят по места, за които едва ли бихме имали пари да посетим.
          5) Бам-бум !!! Есента на 1989 г. знаем какво става... Баща ми, невъзстановил се от инсулта, се оказва болен от рак.
          6) Обява във в-к "Работническо дело" и появилата се "Демокрация" - френското правителство организира конкурс за стипендиите, обещани от президента Митеран на срещата с българските студенти в 65-та аудитория на СУ, на която аз не успях да проникна от струпалите се на входа и създаващи калабалък курсанти от школата на МВР в Симеоново.
          7) Кандидатствам за стипендията. Баща ми умира от рак. Междуврменно ми дават стипендия. Баща ми оставя огромно "наследство" - спестовна книжка с 4500 $. Моят дял от 1500 $ стига за еднопосочен самолетен билет до Париж (цените бяха такива навремето, нямаше Wizz air и разни други такива). Без самолет не става, защото трябват десетина транзитни визи, за снабдяването с които една година по опашките на посолствата няма да стигне.
          1990 - 1993 г. Франция. Работя почасово в "Макдоналдс", през лятото продавам понички на плажа на Лазурния бряг, бера грозде есента, намирам си "богат клиент" - кореец, дошъл да готви някаква дисертация по право, но не знаещ бъкел френски. Давам му уроци по "юридически френски" през английски и както аз си знам, срещу 250 франка (50 $) на седмица. На зимната олимпиада си намирам работа като чистач на подове, кенефи и т.н. в Албервил. Запознавам се с много араби, южнокорейци (нормално да съм им интересен, щом съм живял в северната Корея), хода ня гости в Мароко, отскачам самосиндикално до Швейцария (визи от местното консулство), Монте Карло, обикалям Франция. След години отивам на гости на друг кореец, не онзи с дисертацията, а съквартирант, в Южна Корея.
          9) В БГ, 1994 г. Печеля конкурс за преводач към Висшия адвокатски съвет. Паралелно изкарвам си стажа в съда, ставам адвокат (детска мечта). Работя сам, без началници, периодично мамен и обиран от съдружници изкарвам сносни пари, профуквани с любезното съдействие на жена ми за ходения по чужбина (тя се оказа обладана от манията да пътува нагоре-надолу). БГ се е запътила към ЕС, НАТО, жена ми е държавен служител, ходи по разни командировки, обучения - Англия, Япония, Китай, аз плащам пътя щото често това е условието да отидеш, държавата пари не дава и където мога - пътувам и аз.
          10) Адвокатите в БГ стават повече от таксиметровите шофьори. 2006 г. си сменям професията...
          Така става ли ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #65
            От: Ринг свободен

            Не съм ти искал автобиографията, а съм поставил съвсем конкретен въпрос.

            Коментар


            • #66
              От: Ринг свободен

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Не съм ти искал автобиографията, а съм поставил съвсем конкретен въпрос.
              И къде в автобиографията ми виждаш:
              ...син на партиен (комунистически) номенклатурчик, живял и отраснал по посолства и т.н.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #67
                От: Ринг свободен

                Си или не си? Да не стане после, че си се объркал? Та, си или не си? И дори това не е най-важното в твоя случай, а защо преиграваш (имаш прекалено интелигентен и подреден изказ, за да си обикновен луд...)...?!

                Коментар


                • #68
                  От: Ринг свободен

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Си или не си? Да не стане после, че си се объркал? Та, си или не си? И дори това не е най-важното в твоя случай, а защо преиграваш (имаш прекалено интелигентен и подреден изказ, за да си обикновен луд...)...?!
                  Първоначално публикуван от Христо Ботев
                  Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита...
                  Разбирам, че те дразни подреденият ми изказ, както и това, че не се прехласвам по комунизма, бай Тошо, Путин и т.н., но не мога да ти помогна.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ринг свободен

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Разбирам, че те дразни подреденият ми изказ, както и това, че не се прехласвам по комунизма, бай Тошо, Путин и т.н., но не мога да ти помогна.
                    Не ме дразни изказа ти! Просто ми е интересно какъв ти е филма...!? Не този който играеш тука, а по принцип! Различието на мненията ни няма нищо общо! Ето ти пример с Davc - пълно разминаване имаме в мненията, но аз за него нямам грам съмнение има ли място в този форум или няма, докато с теб нещата далеч не стоят така (от моя гледна точка, разбира се...). Не мисля, че това е начина, да ти кажа това което имам да ти казвам, но ако имаше поне малко общо с офроуда, до сега да сме се засекли някъде поне 5 пъти и да съм ти казал всичко в очите. Та не виждам да ми отговаряш на въпросите...?! Сега като комунист на разпит ли ще мълчим или какво?! Кажи си къде те сърби, че да те почеша...?!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ринг свободен

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      .... ако имаше поне малко общо с офроуда, до сега да сме се засекли някъде поне 5 пъти и да съм ти казал всичко в очите. Та не виждам да ми отговаряш на въпросите...?!
                      Той понеже сичкото офроуд все около тебе се върти... В този форум е пълно с участници, които нямат нищо общо с офроуда. Дори 4х4 возило си нямат. Мен покупката на такова ме доведе тука. После си купх още едно и не се карат само по асфалт, но нямам никакви претенциЙ да бъда оффроудър. Запознал съм се с когото ми е трябвало от участниците тук, а покрай тях случайно съм се срещнал с още доста хора от форума, някой ден, по някакъв повод може да се срещнем и с теб. Та ако от изложеното по-горе не си извлякъл (най-вероятно защото изобщо не си го прочел) отговор на конкретните ти въпроси, ето тогава:

                      1. Не съм потомък на комунистическо номенклатурно семейство.
                      Произхождам от "бедно инженерно семейство", както казваше Шкумбата, на всичкото отгоре с дребнобуржоазен проЙзход, за малко да ги пишат "врагове на народа", но за късмета единият ми дядо да е снабдявал радиста на д-р Ал. Пеев с лампи за радиостанцията, а другият ми дядо, от глупост или поради що, да учреди първото провинциално българо-съветско дружество, съм писал инцидентно тука. Това е осигурило възможност на родителите ми да следват и да работят кротко като пчелички, вкл. в чужбина, с височайшето съизволение на Партията.

                      2. "Какъв ми е филмът ?"
                      Посещавайки различни страни и сравнявайки "общественото мнение" за тях в България, от малък установих, че "совите не са това, което са". Например за Китай, нещо не другаруващ особено по това време със СССР и НРБ, тука у нас представата беше формирана от Радичковото "Ние, врабчетата". Демек, пълчища голи и гладни китайци брулят със сопи дърветата, и не дават на врабчетата да кацнат, докато се изтощят и окапят, за да бъдат изядени, а също така "да не кълват ориза". А Китай си беше икономическо чудо още през 70-те години, ама тука никой не вярваше, щото слушаха Партията и гледаха едни филми за мизерията на маоизма по тАлАвизията. Също така по улиците на "колонията" Хонг Конг не се въргаляха умиращи от глад деца, такива се търкаляха в Корейската народно-демократическа република с космическите й технологиЙ. Безпризорни въшлясали деца се мотаеха по провинциалните улици на СССР и не бяха циганчета, а сламено руси и синеоки.
                      И когато някой седне да ми реве по онова време, без изобщо да е живял съзнателно тогава, да обЕснява колко хубаво било при бай Тошо, каква хай-тек страна е КНДР, а каква мизерия е налегнала народа български сега под евроГейско колониално иго, не мога да не си кажа мнението, докато има такива теми. Като се сбъдне мечтата ти да закрият раздел "Политика", няма да четеш такива... истини.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ринг свободен

                        И всичкото това което си го изписал (нито имам намерение да го проверявам, нито да го оборвам - ти си знаеш най-добре...), какво общо има с присъствието и поведението ти тук...?! С какво обяснява факта, че си в основата на редица интриги довели до изгонването на един куп хора, участвали в създаването на това място и участвали не само защото по някаква случайност са си купили 4х4...?! Аз също познавам много хора, които нямат някакво, висойопроходимо возило, но на които мястото им определено е тук, за разлика от твоето (пак според мен, разбира се). По какъв начин се вписваш ти в цялата картинка, спрямо мястото което си заел и за което претендираш? Кое ти дава правото да казваш кой е за БАН и кой не...?! Ти си класически "трол" пич и заради такива като тебе много истински Мъже (умишлено с главна буква) си тръгнаха от тук. Не знам какви цели гониш и какви комплекси избиваш, но с мен определено няма да ти се получи...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ринг свободен

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          И всичкото това което си го изписал (нито имам намерение да го проверявам, нито да го оборвам - ти си знаеш най-добре...), какво общо има с присъствието и поведението ти тук...?! С какво обяснява факта, че си в основата на редица интриги довели до изгонването на един куп хора, участвали в създаването на това място и участвали не само защото по някаква случайност са си купили 4х4...?! Аз също познавам много хора, които нямат някакво, висойопроходимо возило, но на които мястото им определено е тук, за разлика от твоето (пак според мен, разбира се). По какъв начин се вписваш ти в цялата картинка, спрямо мястото което си заел и за което претендираш? Кое ти дава правото да казваш кой е за БАН и кой не...?! Ти си класически "трол" пич и заради такива като тебе много истински Мъже (умишлено с главна буква) си тръгнаха от тук. Не знам какви цели гониш и какви комплекси избиваш, но с мен определено няма да ти се получи...
                          Я посочи, кои са тия, дето са си тръгнали заради мен ? "Куп хора" ?! "Редица интриги" ? Дай поне 3 (три) интриги за пример ? Къде и на кого съм казал, че някой е за "бан" ? Значи ти решаваш, на кого "мястото определено е тук" ?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ринг свободен

                            Нямам никакво намерение да ти се обяснявам повече! Ако не си ме разбрал до момента, ще ти го напиша в прав текст - мисля, че е време САМ да си намериш друг форум/трибуна, защото тука няма да ти се получи (това го приеми като обещание от моя страна). Ти си само "пеперуда привлечена от пламъка" и оставайки тук, рискуваш да изгориш на края... Единствения начин да останеш тук е, писнията ти (личната ти гражданска и човешка позиция) е да започнат да се припокриват с реалните ти действия... Сега ти желая всичко най-хубаво и си запази свободните съчинения за децата и мемоарите си - мармотите дето увиват шоколад са само в рекламите...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ринг свободен

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Нямам никакво намерение да ти се обяснявам повече!
                              Ти инициира този разговор, даже ЛС ми прати с линк към излиянията си.
                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Ако не си ме разбрал до момента, ще ти го напиша в прав текст - мисля, че е време САМ да си намериш друг форум/трибуна, защото тука няма да ти се получи (това го приеми като обещание от моя страна)...
                              Мислил си, че ставаш за жепеец, после за телевизонер, че ще изкараш пари чрез съда от Франция и България, все едни погрешни такива мисли. Но продължавай да мислиш, накрая може и да го измислиш както трябва.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ринг свободен

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Ти инициира този разговор, даже ЛС ми прати с линк към излиянията си.

                                Мислил си, че ставаш за жепеец, после за телевизонер, че ще изкараш пари чрез съда от Франция и България, все едни погрешни такива мисли. Но продължавай да мислиш, накрая може и да го измислиш както трябва.
                                Моите мисли ги остави на страна, както и какъв съм искал да ставам и какъв съм станал... Аз съм тук с името и лицето си, а ти...?! Сега и адвокат на франсетата стана, без да те е молил някой (нито пък ти е искал акъл...)! Що ли...?! Да пратих ти линк, защото нямам навика да говоря зад гърба на някой. Така правят мъжете. Имаш претенциите да си умен човек, имаш и избор в случая така, че няма от какво да се оплакваш нито сега, нито в последствие...

                                П.П. Ако искаш, може и един бас да пуснем в нарочната тема, ще получиш ли пожизнена БАНица, ако не преосмислиш присъствието си тук...?!
                                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 04-05-15, 13:06.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X