Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Ринг свободен

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Аз съм тук с името и лицето си, а ти...?!
    А аз какво ? Последен от форума не си научил кой съм ? То явно е така, де, щом ми приписваш знатно номенклатурно потекло.
    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Сега и адвокат на франсетата стана, без да те е молил някой (нито пък ти е искал акъл...)!
    Отдавна не съм адвокат, но това не ми пречи да предвидя изхода на очертаващ се "правен спор"
    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    ...имаш и избор в случая така, че няма от какво да се оплакваш нито сега, нито в последствие...
    И изборът е: напускам ФорумЪт, щото ти така си наредил, или... ? Щото избор означава да са известни двете или повече възможности. Другото - "избирай това, щото иначе ... няма да ти кажа, ама ще видиш какво ще ти се случи", се нарича заплашване. Та, ако отправяш заплахи, много си сбъркал адресата
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #77
      От: Ринг свободен

      Целувки ти изпращам, не заплахи... Скоро може и цветя - възпитан човек съм, а все ще се намери повод... Дерзай!

      П.П. И никъде не съм използвал думичката "знатно" относно потеклото ти. Това си го прибави сам... Извинявам се, ако съм те "принизил към масите" без да искам!
      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 04-05-15, 13:29.

      Коментар


      • #78
        От: Ринг свободен

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Целувки ти изпращам, не заплахи... Скоро може и цветя - възпитан човек съм, а все ще се намери повод... Дерзай!

        П.П. И никъде не съм използвал думичката "златно" относно потеклото ти. Това си го прибави сам... Извинявам се, ако съм те "принизил към масите" без да искам!
        Босилек или четен брой цветя ти се е приискало да ми пращаш?
        И научи поне български език,
        зна̀тна, зна̀тно, мн. зна̀тни, прил.
        Който е известен, прославен, с големи обществени дела и успехи.
        знатний радетелю на БГ-оффроуда.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #79
          От: Ринг свободен

          Босилека е "билка" - образовай се! Броя на цветята ще е нечетен и няма да са карамфили - дишай дълбоко...

          П.П. С "българския" проблем нямам за разлика от телефона от който пиша.

          Коментар


          • #80
            [QUOTE=Тропчо;2693413]
            1. Нямам партийна принадлеждност, съдя за работата на отделните правителства според това, с което са спомогнали на бизнеса ми. В това число, пречките, които са поставили пред нелоялната конкуренция.
            Има ли такова правителство?
            Последно редактирано от ISG; 04-05-15, 17:47.
            Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
            Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

            Коментар


            • #81
              От: Ринг свободен

              Вече съм забравил контекста, в който съм използувал този метод на оценка. Въвеждането на задължителни касови апарати, примерно, беше стъпка в тази посока.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #82
                От: Ринг свободен

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                използувал
                Не е грешно, но за предпочитане е "използвал".
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #83
                  От: Ринг свободен

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Боголюбе, наистина уеееекинко почваш да дразниш с тези големи "Й" под път и над път. Разбрахме, че "Не си от тях, как Сийке и не ми е работа, ама...", ама земи са спри малко, че ше ни свършат "Й"-те в азбуката. Харабийската ти думам, може и на Ринга...
                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Темата е точно за тези "Й", затова ги подчертавам. Доста по-бавно би било да ги оцветявам например.
                  Наистина ли не се усещаш, че го правиш и в други теми? Или не знаеш кое "и, й или ѝ" да използуваш и го правиш, за да не те вземат за неук?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Ринг свободен

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Наистина ли не се усещаш, че го правиш и в други теми? Или не знаеш кое "и, й или ѝ" да използуваш и го правиш, за да не те вземат за неук?
                    Искам да ме вземат за НЕук! Ако не си забелязал, във Форумът, както и в Мамковината ни по принцип, на "уките" се гледа с особенНа неприязън. Ето ти пример:
                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Си или не си? Да не стане после, че си се объркал? Та, си или не си? И дори това не е най-важното в твоя случай, а защо преиграваш (имаш прекалено интелигентен и подреден изказ, за да си обикновен луд...)...?!
                    Откакто почнах да пиша така, изведнъж набрах инерциЙ, станах "утвърден участник", "старшиЙ участник", вместо постоянни червениЙ точкиЙ за скромните си мнениЙца, почнах да получавам зелениЙ... вярно голяма част от тях, придружени с коментариЙ от сорта:
                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Но пък затова моят "рейтинг" тук се дължи на множество анонимни зелени картончета, съпроводени с коментари "Ш`ти *б@ майката, педераст !!!", "Шта убия, бе г@з !!!"
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #85
                      От: Ринг свободен

                      Божич:

                      „Човек с неговите образование, култура, ерудиция, имидж навсякъде в Европа, пък и целия свят, ще си развали кефа и ще дойде в тъмните балкани, само и само да прибере няколко декара"

                      Доколкото съм в течение, образованието му представлява незавършено сержантско училище в Египет. Културата и ерудицията му, някакси не можаха да блеснат, поради сериозните му затруднения да говори български език, на английски език, поне говореше гладко - но пък изразено плоско. „Няколко" декара, му беше наложително да прибере, защото инак го грозеше затвор за дългове (в споменатата от теб Европа) и тотален фалит на семейството (това на съпругата му, което го издържаше). А кефа съвсем не си развали, а напротив - осигури си възможността да продължава да си го доставя, финансирайки хазартните си страсти.


                      Аркан:
                      „Нито икономиката е била смотана"

                      Не знам какво разбираш под „смотана", но това което определено може да се каже, е че беше - измислена. Всъщност не съществуваше. Функционирането на онази ни държава се осъществяваше, чрез изяждане, дъвкане и предъвкване на натрупано столетия преди това - изяждане до нула, до унищожение на всякакъв продуктивен и репродуктивен потенциал


                      Аркан:
                      „нито бюджета за БНА е бил причината за какъвто и да бил срив"

                      Бюджета на БНА, беше основната и определяща причина за срива преди всичко на армията, а освен това - и една от решаващите (но вече по този въпрос, не единствена) причини за срива на държавата.


                      Аркан:
                      „като държава сме били в пъти по-добре."

                      Като държава бяхме в пъти по-зле. Всъщност, точно като държава, никой не ни разглеждаше.


                      Аркан:
                      „Спорт - на високо(олимпийско) ниво,образование - безплатно и престижно,здравеопазване - безплатно"
                      Безплатни бяха тези неща, точно толкова, колкото изобщо нещо може да е безплатно. Виж, качеството им беше такова, като да не се плаща. А това - спортът - какво пък трябва да значи!? Образованието в България беше най-доброто ...в България - извън нея (особено в страните, които значат нещо) просто никой не го признаваше за каквото и да било.


                      Аркан:
                      „ВПК - на водещо място в световен мащаб"

                      К'во сме водели! Такова животно „ВПК" така и нямаше. Правехме калашници и патрони за тях, също така - сглобявахме разни работи по чужда документация и от 90% чужда комплектация (това и в контекста „ВПК"). Впрочем, тези неща и сега са ни във възможностите, но ако ги правим - ще трябва да си ги бием в главите. Калашници даже и си правим, за ограничения пазар на разни ексцентрици в САЩ предимно.


                      Аркан:
                      „енергетика - силно развита,пенсионери - сити...

                      Точно колкото и сега.


                      Аркан:
                      „безработица - нулева"

                      Коректно би било да се каже - неизмерима. Незнайна! Всички „ходеха на работа", всички взимаха еквивалент на социални помощи по същество.


                      Аркан:
                      „в пъти по-ниска престъпност и корупция"

                      Абсолютно съизмерима битова престъпност. Това, на което сега казваме „мафия" (и нейните функции) просто беше законно установено. Корупцията беше в много по-големи мащаби, но в друго измерение.

                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Ринг свободен

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Божич:

                        „Човек с неговите образование, култура, ерудиция, имидж навсякъде в Европа, пък и целия свят, ще си развали кефа и ще дойде в тъмните балкани, само и само да прибере няколко декара"

                        Доколкото съм в течение, образованието му представлява незавършено сержантско училище в Египет. Културата и ерудицията му, някакси не можаха да блеснат, поради сериозните му затруднения да говори български език, на английски език, поне говореше гладко - но пък изразено плоско. „Няколко" декара, му беше наложително да прибере, защото инак го грозеше затвор за дългове (в споменатата от теб Европа) и тотален фалит на семейството (това на съпругата му, което го издържаше). А кефа съвсем не си развали, а напротив - осигури си възможността да продължава да си го доставя, финансирайки хазартните си страсти.

                        Давай още компромати!

                        Исках да разведря обстановката, ама Гоблин заключи темата, та викам тук да пиша. Гоблин ще го види и ако иска може да го сложи там.

                        Как моят род спаси царя от гладна смърт.

                        Това, някъде около 1920г. Баба ми е учителка в някакво село около Радомир. Един ден там пристигат двама конници и питат къде може да отдъхнат, да хапнат и да напоят конете. Къде, къде, изпратили ги при учителката.
                        -Добър ден, стопанке, ще измислиш ли нещо за хапване, пък и водица за конете?
                        -Добър ви ден добри хора! Нямам нещо специално, но мога да ви спържа (така се е говорело тогава ) няколко яйца.
                        -Благодарим! Не можем и да искаме повече.
                        Хапнали, пийнали бистра водица и от дума на дума, баба ми пита:
                        -Ами вий какви сте, що сте, къде отивате?
                        Единият от мъжете се покашлюва и вика:
                        -Това е царят! Не го ли позна?
                        Баба ми се сащисала и скочила да целува ръцете на цар Борис, но той станал и казал:
                        -Изправи се добра жено! Ти си учителка и учиш нашия народ на четмо и писмо! Значи си по-главна от мене!
                        Когато си тръгвали, царят целунал ръката на баба ми!
                        Двама души на коне! Еди цар и един придружител! Царят със сабя, човекът до него с два пищова на кръста, няма джипове, няма охранители, няма автомати и крилати ракети!
                        Как е завършило ли? Не е много ясно, но през новата учебна година, баба ми вече е била учителка в София!
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #87
                          От: Ринг свободен

                          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                          Давай още компромати!...
                          Компромат - предполага някакъв документ; информация, или подобно, неизвестни до момента; прикривани; различни от прокламираната визия и прочее. Това, което пиша е всеизвестно и тривиално достъпно, дори за някои елементи (образованието конкретно) подчертано изтъквано (в контекст - как видиш ли бил репресиран).
                          А като ще си споделяме житието-битието на бабите си - един от атентаторите-анархисти от Арабаконак ми е рода.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Ринг свободен

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            споделяме житието-битието на бабите си
                            Не намирам връзка, но целта не беше яйцата на баба ми. Исках да покажа част от живота на омразните властелини. Сегашните управници смятат народа за матрял и търсят нещо за крадене, докато царят счита себе си като част от земята и народа на царството, като се грижи за тях повече отколкото за собственото си удобство. А компромати само да искаш!
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #89
                              От: Ринг свободен

                              Властелините не са омразни сами по себеси, а заради начина, по който властват и резултатите от това.
                              А като говориш за сегашните управници - Симеон Борисов е именно един от тях, типичен представител.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Ринг свободен

                                Но цар!
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X