Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    Досега слушах естонеца! Не ми е попадал.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      Има някои попадения естонеца.
      Иначе, изхождайки от тукашната дискусия "отъпканите пътища" или "утъпканите пътища", винаги съм бил на кантар по отношение на "роло" или "руло" тоалетна хартия.
      В този смисъл, бих задълбочил дискусията с "доло" и "долу" с някой друг, но не и с теб. Съзнавам, че нямам шансове.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Първоначално публикуван от Тропчо
        Ревът, мисля беше в посока на спецификациите, заложени в документацията, които при така описаната конструкция на купола, въоръжението... и не само, сочат към един- един и половина модела машини, на един и същ производител. Нищо ново, тоя филм сме го играли по ЗОП неведнъж, ама отиваме в "Ринга"...
        Първоначално публикуван от turtey
        Ми тва им трябва, тва поръчват. Рева беше от типа как така 4х4, то моето сув е 4х4
        Пък те производителите на военно оборудване не са кой знае колко много. Ако поискат 4х4 дизел тип джип колко според теб ще са фирмите? Мерцедес и Ошкош? Че Ужаза е бендзин, ако да е безаналогов
        Тъй де, ама по Закон, трябвало да има достатъчно олабена примка, та в нея да влязат поне двама- трима. Другото е нещо от рода "Възлагане на поръчка, свързана с патенти, авторски права и лицензи". Тогава, щеш- нещеш...
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Първоначално публикуван от agogov
          И той е?
          Първоначално публикуван от turtey
          Аз ли да ти го кажа?

          Не че не мога, ама. Според теб нямаме интерес? Или?
          Първоначално публикуван от Тропчо
          Интересите са и винаги са били, динамично понятие. Принципното заемане на страна "щото така е било" е по- скоро свързано с ширококоментираните тук филии и фобии. От друга страна, интереси могат да си позволят субекти, които могат да контролират ситуацията, за съжаление не сме от тях. Сиреч, ние можем да си имаме пристрастия, сантименти и прочее, но имаме и поети ангажименти, подписани споразумения и т.н., с които трябва да се съобразяваме.
          Всичко това, докато гърнето не се спука и не се наложи да правиш личен избор. Тогава идва анархията, която също е нечий интерес, междувпрочем.
          Първоначално публикуван от Ясен
          Изобщо казано, това не е вярно и е остатък от нагласите по времената на руския протекторат.

          Не че правителството ни винаги знае какво прави де, ама възможността да влияем на ситуацията към момента е даже леко по-голяма от пропорционалната на мащабите ни. За такива ситуации историчарите след време пишат за "исторически шанс". Нашите конкретно, често добавят и думички като "пропуснат", "пропилян", "изтърван". Но това не променя фактите.

          Ще се научим. Ако не ни наложат пак протекторат.
          Първоначално публикуван от agogov
          Ти го кажи на всички, не само на мен.
          Първоначално публикуван от turtey
          Всъщност е вярно.
          Можем да контролираме ситуацията. Дали знаем как е друга тема.

          Ето един прост пример - тия кримски татари, знаем ли какви са всъщност? Те като какви се определят? А и татарите по принцип? А защо нищо не правим по въпроса?


          ПП За пуристите - да, в Украйна са тия кримските, ама те двете кризи са много пряко свързани.
          Първоначално публикуван от Ясен
          Абе и аз същото написах ама много чукча, много нещо.

          За татарите е дълго - включително непрекъснато ни пускат дипломатически сламки ама ние упорито не ги хващаме.
          Първоначално публикуван от turtey
          Защото?
          Отговора на тоя въпрос е ключов. Защо пренебрегваме интереса на българи заради интереса на друга държава?
          Първоначално публикуван от Тропчо
          Не би трябвало да е вярно, но е вярно! Пак казвам- за съжаление. За използуване на въпросните исторически шансове, възможности и т.н., като МИНИМУМ е необходим вътрешен консенсус, национален идеал и прочее отвлечени понятия, които чат- пат с недоумение срещаме по тълковните речници. За това сме на тоя хал, и ще се водим по клаузите на договорите, които сами сме подписали. С банките, с мобилните оператори, с електроразпределителните дружества, с НАТО и с Дявола, ако щеш. Щото, неведнъж сме доказали, че докараме ли го до личен избор, винаги сме в киреча.
          Първоначално публикуван от Vlado_Ts
          ...Аз ли да ти го кажа? Не че не мога, ама. .....

          ПС. Бас държа ( ако не разчистят постовете , което е твърдо вероятно ) , че ако продължим с отговорите , ще стигнем парадоксално и до дежурните виновни : "Сорос" и "Империята на злото" (или ФАЩ ...както там им казваха Здравите сили) .
          Заповядайте!
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
            Първоначално публикуван от Тропчо
            Що за простотия? АК се носи различно според модела (твърд, сгъваем приклад) и според ситуацията (на парад, на марш на скок, в автобус с цивилни граждани...) как не съм попаднал на тая тема, баси! При пълзене, водни препятствия и какви ли не други простотии, нещата се променят. Поставянето на щик, примерно, променя изцяло нещата. Небъдна тема си поставил.
            "Небъдна" = ? Туй нещо като "неприветно" © Пенчо Славейков ?
            Естествено, че не съм поставял никакви теми ! На някакво място, вече не помня къде, споменах като пример, че в казармата (ГВ) ни караха да мъкнем АК с дървен приклад винаги, независимо къде се ходи и какво се прави, с цевта нагоре и ако те сварят някъде по пущинаците около "зелената граница" да го носиш "неуставно", вдигаха страшен скандал.
            И... марш-наскок (една дума "наскок") е правилното. Не маршируваш на скок-подскоци, а при самото придвижване (марш) се нахвърляш (наскачаш) на противника. Съветското е "марш-бросок" и идва от пруското... ама айде, че ще стане като пушка ли е АК или е Gevehr (пак там).
            Небъдна = Без бъдеще.
            Наскок- приемам го, виноват. Зер, може и Wine What.
            Стига вече ЛС, че пак трябва да празня кутията. А как се носи АК със сгъваем приклад, ако трябва да прекосиш басейн (2,50 дълбок, 4 м. дълъг) с пламтящ напалм отгоре (за целите на учението, отгоре пламтеше друго, да не си изразходваме напалма от АВ-склада)?
            П.П. Публикуването на ЛС е отговорност на публикуващият ги, а не на написалият ги!
            Последно редактирано от Тропчо; 13-12-15, 18:49. Причина: П.П.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              Първоначално публикуван от пълен новак Преглед на мнение
              Момчета, при положение, че съм почти сигурен, че знаете добре кое как се пише и говори, защо насила се вкарвате в този филм? Харесва ли Ви? Интересно ми е хора, които случайно Ви четат, как ли Ви възприемат? Дано не Ви подражават!
              Бъдете здрави!
              Хората, които случайно ни четат, дори не знаят, че ние сме част от една тайна организация, наречена "Орден на правописците". Нарочно се караме, за да объркаме непосветените (ся, може и някой да ми каже, че е "непросветените", ама си държа на "непосветените") и да запазим нашия Бог- Правопис и неговото печатно превъплъщение ПРБКЕ.
              Демек, ни съ дуй, толкоз! Убичъм тъ, чи стана част от тая тъпа тема.
              Наздраве!
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Не се впрегай, той е новак и то Пълен!
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Казвай, Аниусер, или къфто си, там. Бяхме номенклатура. Инжинер- 170 лв. На кого няма да простиш бе? На нас, дето бяхме толкоз слепи, че да не видим как ни юркат? Виновни сме, че не ги избихме? Чувствам се отговорен за нещата, които станаха и стават. Какво не направих (спестих си) когато трябваше, мамка му?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Мнение на Bogoljub Gagic
                    Значи, айде нивото тук е малко по-така, нали, пък и го няма "маститият юрист-модератор" който системно ме триеше, та да кажа нещо, което много пъти съм казвал, но не е оцелявало - в правото всъщност ОБЕКТИВНА ИСТИНА НЯМА. Има най-вероятното и най-правдоподобното представяне на фактите посредством доказателствените средства и "процесуалното усърдие" на страните. Съдът никога не е очевидец на "деянието" или на "фактическата обстановка", която му се пресъздава. Той трябва да бъде убеден в най-голямата вероятност (probably, beyond reasonable doubt) какво е станало. Ся, разни марксистки материалистични доктрини изискват "разкриване на обективната истина". То в живота няма "обективна истина", защото винаги е субективно възприятие на някой човек - пример случая с младежа Тодор от Враца. Колкото очевидци, толкова снимки и клипове, толкова и истини. Една от тях трябва да бъде приета за най-вероятната от съда, който кой знае каки клишета и тъпизми за "обективно, всестранно и несъмнено" ще излее в мотивите си.



                    Ще си позволя свободен превод на горното- не е важно какво казваш, а КАК го казваш.
                    То пък, води до долното:

                    Мнение на Bogoljub Gagic
                    Е па да - даже съм ти казвал на ЛС кой. Възможните причини са две:
                    1. Щото го е писал Гагич, а се трие всичко, написано от него в съответния раздел;
                    2. Щото не съответства на континенталната тълкувателна теория.
                    Ти си избери най-вероятната и най-правдоподобната...



                    което и аз съм ти го казвал на ЛС.
                    Но, понеже темата за Русия, лееееекинка- полекинка дойде в България, а оттам по същия егоцентричен начин се завъртя около Гагич, предлагам да продължим другаде.
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...98#post2900098
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Да ви "зарадвам" с още един клип на изпреварване на велосипедист
                      Този път изпреварващият съм аз. Не се и съмнявам, че ще има оплюване
                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Явно е, че пича набира яко и, вероятно, се бори за всяка глътка въздух . Как ти даде сърце да го изпревариш с такава газ? Просто си го удушил. Ако бях на негово място, щях да ти тегля една "Да та ееееееее, в пърдялника!". Почти като да окъпеш пешеходеца с крайпътната локва, без да го сгазиш.
                      Алекс! Толерантност може да има само ако двете страни са наясно с въпроса и има желание да си помогнат. Естествено, че преекспонирам нещата, ти искаше да се хванем за нещо, показвайки ни клип с безупречно поведение, от гледна точка правила и безопасност.
                      Приеми го като заяждане.
                      И, понеже си посочвал неведнъж, че вече шофираш в бели държави и ти прави впечатление разликата.... Как би коментирал, неписаното правило в Германия да паркираш с предницата към затревената площ на паркинга? Щото, ако паркираш "на заден" тровиш тревичките с ауфхтспуха си.
                      Последно редактирано от Тропчо; 20-06-16, 23:53.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        Хъм! Жалко, че ауспухът ми е от лявата страна. За по-голям ефект може да го преместя от дясната страна. Или пък да изпреварвам колоездачите от дясно
                        Щото, ако паркираш "на заден" тровиш тревичките с ауфхтспуха си.
                        Не съм го чувал това. Звучи ми като нездрава мисъл на някоя изперкала еко-леля веганка.
                        Наистина в Германия масово паркират с носа напред. Даже "Rückwaertseinparker" (такъв дето паркира назад) се счита за обида еквивалентна на "смотльо" и "бъзльо". Всъщност паркирането напред има доста предимства - при пазаруване например. За да прибереш торбите с покупките и касата с бира в багажника, не ти се налага да газиш същите тия невинни тревички
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Човек да не седне да пие бира с приятели.
                          Пак казвам - давам неща проверени от практиката . Слава Богу не у нас. Ще стане дума и за обучението, но това по нататък.
                          По същество - за себе си приоритетите съм ги подредил така:
                          1. Медицина
                          2. Дрехи, обувки, полева екипировка.
                          3. Средства за индивидуална балистична защита.
                          4. Средства за ориентация и наблюдение.
                          5. Ъпгрейд и подобрения по личното оръжие (условно АК 47).

                          Важността върви точно в този порядък.

                          Апропо четох мнение за MRE - изкарвал съм и по седмица на тях. Познавам хора живели на тях по месец. Напълно читава манжда си е.

                          по подготовката - имам също какво да кажа. Но по натам.
                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Предлагам да чакаме. Дано сме си изписали остроумията.
                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Това е в раздел лагерно походно И до там ще стигнем. 101 Бат?
                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          Бира?!? Ти не си ли женен вече?



                          Последното което бих направил е да запаля огън!
                          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                          Някакви средства за комуникация влизат ли тук? Като гледам по новините, май на почти всеки сириец/украинец/тракторист е окачена 20-доларова китайска радиостанция?
                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          По повод на вазелина - кой както го влече.... А видях че с колегата се дублираме...

                          III. Средства за индивидуална балистична защита.
                          Тука вече навлизаме в парогроф- абсолютно непотребни в бита вещи , които обаче в един момент стават много необходими. За разлика от аптечката която може да спаси нечий живот и при ПТП и при инцидент и изобщо не е излишна на всеки и комплекта дрехи / обувки с които можеш барем да отидеш на разходка в гората или на риболов тука нещата стоят така- индивидуалните средства за балистична защита са абсолюзно безполезни.... докато не потрябват. И със сигурност няма да ги получите от лююбащата държава или поне няма да ги получите първоначално. Никога не забравяйте че те плюс медицината ви дават над 96 % шанс да оцелеете дори ако сте ударен.
                          Практиката показва, че най доброто качество /цена съчетание е жилетка тип противоосколочна "Флак" (има такива на Бундесвера излезли от гаранция преди много години , но тестовете показват , че още работят) плюс т. нар. плейт кериър. Защото:
                          1. Оказва се че огромен процент от загубите са от осколки и попадения в областта на горната част на гръдният кош в зони които облекченият плейт кериър не покрива.
                          2. Противокуршумна защита има реално само в зоната на плочите.
                          3. Подобна комбинация дава възможност да решавате дали да използвате само меката жилетка , само плочите или и двете заедно.
                          Разбира се съществуват съвременни модулни решения, но техният ценови клас като правило е в стратосферата.
                          Само по плочите може да се напише отделна монография, важното е да се знае едно - дори плочи от добра правилно закалена стомана вършат работа - да далече са от идеално, но вършат.

                          Каска- по възможност кевларена. Стоманените родни М72 се оказват доста по държеливи от наприме съветските каски и такива ще има достатъчно. По кевларените каски също може да се напише монография и тъй като съм далеч от мисълта, че някой ще се юрне да търси такава за сега ще спестя излишните подробности. Само ще кажа, че на едно место цената на американска каска ACH в добро състояние беше стигнала до 500 (пет стотин) долара за известен период от време. Щото главата е една и когато си е твоята някак ти се иска да е защитена.

                          Очила с противоосколъчна защита. Могат да бъдат от глас "маска" т.е. затворени ала скиорски или отворени. При всяко положение знайте , че всичко различно от ESS, Revision, Wiley X, Оукли и Смитс Оптикс е компромис. А очите са само две. Желателно е минималната защита да е MIL DTL 43511D или аналогична.
                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Тука сме нинджите бре,тия с балдахина са в сьседната тема,па си обьркАл мишената да ге



                          На тия на топло АЗ бих добавил шапка и задьлжително балистични очилца от тьмните,малко ластици за коса / ако имат такава /,велкро и паракорд / в Амазон има и по 750 /.
                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Егати и гяволетата! Понеже в другата тема не може да се пише на какво съм се научил в казармата, ринг свободен е тук
                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Тц, тук е. И тук е мястото на 7/8 от темата, ама ме мързи да ги прехвърлям пост, по пост.
                          И бъркаме понятието мобилизация с хайдутлук (или партизанска война). Както и с "24 часовата раница", каквото и да означава това; както и със "Сборната дебелиада на пишман палаткаджиите"; както и с риболовен пикник...
                          Ако ще трябва да си купя каската, жилетката, манерката, пушката... ебемти и мобилизацията. Това, че аз ще съм подготвен, не увеличава шансовете ми за оцеляване по- големи, при положение че тия около мен са пуснати на самоход от Държавата. Ако ще кисна в някоя казарма, снимка на Саманта Фокс ми е достатъчна (евентуално на жената и децата). Ако ще ме пращат в гората, да бъдат така добри, да ми подсигурят полевата кухня, превързочните материали, палатката, гъбината... баси, за обувки, дрехи и пушка да мисля аз. Това не е мобилизация, а сървайвър.
                          Бих си направил някои ваксини, ако имам време. За кърлежи ми ги биеха около гръбнака, тетанус, алабала... антирадиационните ампули ги хвърлям на момента.
                          Да освободим сериозната тема и да прехвърлим лакърдиите тук, ако искате.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Да освободим сериозната тема и да прехвърлим лакърдиите тук, ако искате.
                            Ами, след като "динамичното развитие на обстановката" би позволило да си вземеш лично оборудване (щото и аз още в самото начало на темата изразих съмнение, че ще разрешат), замислям се за едно... магаренце? Да носи всичкото това оборудване. Пък и ще бъде полезно при евакуация на ранени в боя другари (напр. такива без "плейтове"). Другият варЯнт ше е някакво по-едро куче - сенбернар, нюфаундленд, кавказка овчарка, ама с изхранването му ще има по-голям проблем?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              Забравяме любимият ми аксесоар- тоалетна хартия. Тук също можем да се разпрострем върху марки, функционалност, представителни функции и т.н.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Забравяме любимият ми аксесоар- тоалетна хартия. Тук също можем да се разпрострем върху марки, функционалност, представителни функции и т.н.
                                Сигурно има специална тактическа такава... Ма и алтернативите требва да се познават. Щото вече нема да раздават вестник "Народен страж" и "Българска армия". С ужас установявам в гугъла, че растението "мечешко ухо" (или "туристическа радост") било нещо съвсем различно, от това, което аз съм знаел...
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X