Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    Не мога да разбера (щото нали съм тъп и ДС ми е купѝла диплома във Франция) каква е целта на занятието? Че инженер беше станало нарицателно за некадърност в НРБ, тъй като най-лесно се взимаше такава диплома, е факт. Че никой от тук коментиращите инженери НЕ работи като такъв, също е факт. Че тук в момента отчаяно се търсят инженери, но НЕ такива като ония представители на "нацията техническа" от Татов златен век, също е факт - защото гореписавшите щяха да работят по специалността, нали? Пък те - не.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      Боги, казах че си се объркАл, щото ако опрат да национализират шивашката индустрия, значи са много отчаяни. Защо ли?
      1. Тази индустрия е почти на изчезване, с изключение на ишлемарските производства, изцяло разчитащи на външни клиенти.
      2. Тук говорим за превъртане на пари, м-м-м-м-м, преко сили 4 пъти годишно. Подозирам, че ти е ясно какво значи това, ако не- ще ти дообясня.
      3. Заетите в този сектор, които трудно или хич се справят с българския, са бая сериозен процент.
      4. Като цяло, браншът е доста неапетитен и показател за това е липсата на какъвто и да било интерес от страна на съмнителните капитали към него.
      Подозирам, че този сектор ще бъде последният таралеж, който някой би се осмелил да си тури в гащите.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Боги, казах че си се объркАл, щото ако опрат да национализират шивашката индустрия, значи са много отчаяни. Защо ли?
        1. ...
        2. ....
        ...
        Подозирам, че този сектор ще бъде последният таралеж, който някой би се осмелил да си тури в гащите.
        Те много фабриканти-изедници така си мислели след Девети, ноооооо въпросът е принципен, класово-партиен, не опортюнистически-целесъобразен!
        Държавата - лош стопанин? Нееееееее, това са либерастки соросоЙдни приказки! Всичко требе да си стане пак държавно, както едно време... (бум-тряс-прас, знаете).
        Па и като е толкоз неапетитен тоз бранш - ти що щеш в него? Гиди тЕриката ми с печалбар! Мръсен часНик си ти, тъй да знайш! Я да се върне онуй златно време (хлас-фрас...) че да карат всички инджинери с по 177 лв. на месец, както си требе! Ама-ха!
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Аха- 177 лв.! И бюро на шведски сглобки, с балатум, и телефон без шайба, и въртящ се стол... мечтата на всеки новоизлюпен млад специалист.
          За какво съм в тоя бранш? Имам нова цел в живота- да вкарам циция като теб в някой от магазините и да ти продам поне чифт чорапи, дееее! То, бива цедка на задника, ма твойто минава всички граници, баси!
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Имам нова цел в живота- да вкарам циция като теб в някой от магазините и да ти продам поне чифт чорапи, дееее! То, бива цедка на задника, ма твойто минава всички граници, баси!
            Длъжен съм да бъда стиснат и да казвам "Не!". Среща ни преди време с един колега една циганка и почва: "Ииииии, бре, батитаааа?! Ма какви сти ми идни таквиз, кат' министри на финанЦиЙте!!!" А ние спонтанно в хор ѝ отговорихме: "Нямаш си представа всъщност колко си близо до истината!"
            Затова - дрехи турски или китайски и коли само втора употреба. За нови "Ленд КруЙзъри" си има една друга категория кОпувачи, описани от мен тук.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Не мога да разбера (щото нали съм тъп и ДС ми е купѝла диплома във Франция) каква е целта на занятието? Че инженер беше станало нарицателно за некадърност в НРБ, тъй като най-лесно се взимаше такава диплома, е факт. Че никой от тук коментиращите инженери НЕ работи като такъв, също е факт. Че тук в момента отчаяно се търсят инженери, но НЕ такива като ония представители на "нацията техническа" от Татов златен век, също е факт - защото гореписавшите щяха да работят по специалността, нали? Пък те - не.
              Извинявай , ама за пореден път говориш като луд с у@ си .

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Не мога да разбера (щото нали съм тъп и ДС ми е купѝла диплома във Франция) каква е целта на занятието?
              То и аз не мога да разбера - на транквиланти ли си , или на ракия "Цар Киро"
              Последно редактирано от Vlado_Ts; 16-03-17, 20:48.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Извинявай , ама за пореден път говориш като луд с у@ си .
                Сигурен съм, че Бай Боги си прави някъде архив на постовете. Като стане на 80, смята да си ги прелиства и препрочита. Гоуем кеф ще е.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Вие сички сте се побъркале, ама Тропчо е виноват!
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Извинявай , ама за пореден път говориш като луд с у@ си .
                    То и аз не мога да разбера - на транквиланти ли си , или на ракия "Цар Киро"
                    Ти що мъ убиждаш, ва? ИнжИнер му кажи и повече не го обиждай

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Сигурен съм, че Бай Боги си прави някъде архив на постовете. Като стане на 80, смята да си ги прелиства и препрочита. Гоуем кеф ще е.
                    Засега само на ЛС-тата. Щото има опциЙ за експорт. Така си чистя кутията.
                    А архив на моЙте извънредно ценни мнения във форумЪт други требва да си водАт. И да го четЪт и препОрчитат. Ама рекъл е народът "*уй да е - да му го набиеш, па то акъл..."?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Ти що мъ убиждаш, ва? ИнжИнер му кажи и повече не го обиждай ...
                      Я ! Ма ти вместо да се засрамиш от глупостите , дето си написАл по- горе , си взел да се убиждаш ?!

                      Е , сори !
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Я ! Ма ти вместо да се засрамиш от глупостите , дето си написАл по- горе , си взел да се убиждаш ?!

                        Е , сори !
                        Че мигар не е вярно? Всеки втори клатик@рец у НРБ-то беше с диплома за инженер. Такава девалвация на титлата надали е имало някъде другаде по света. Срам и пълна трагедия. У МЕй-то преразглеждаха всяка кандидатстудентска кампания двойките по математика и ги преправяха на тройки, щото не можеха да си запълнят випуска. А "инженери по ДВГ", завършили кашишкото военно училище във В.Търново, наистина не знаеха къде е мотора на "Шкодата" и на "ЗАЗ"-а.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Че мигар не е вярно? Всеки втори клатик@рец у НРБ-то беше с диплома за инженер. Такава девалвация на титлата надали е имало някъде другаде по света. Срам и пълна трагедия. У МЕй-то преразглеждаха всяка кандидатстудентска кампания двойките по математика и ги преправяха на тройки, щото не можеха да си запълнят випуска. А "инженери по ДВГ", завършили кашишкото военно училище във В.Търново, наистина не знаеха къде е мотора на "Шкодата" и на "ЗАЗ"-а.
                          Еми не е вярно , ама ти си продължаваш да въртиш едно и също като латерна .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Еми не е вярно , ама ти си продължаваш да въртиш едно и също като латерна .
                            Хората, съзнателно живели в онуй време, не мож ги заблуди!
                            Знаеш ли? Има едно такова нещо, "Гугъл" се казва! Знам-знам, че вие, инженерите от Татов златен век, не ползвате таквиз неща, щото всичко ви е ясно и от всичко разбирате. Но все пак, би ли надзърнал тук?

                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              .....Хората, съзнателно живели в онуй време, не мож ги заблуди! ....
                              Мда . И ТЕ разбира се , знаят :

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              .... У МЕй-то преразглеждаха всяка кандидатстудентска кампания двойките по математика и ги преправяха на тройки, щото не можеха да си запълнят випуска.....
                              ...Вероятно си участвАл в изпитните комисии ? Само че това ти твърдение не е за тази тема , а за оная с простотиите .

                              Сега , че имаше квоти за децата на партизаните и на партийните активисти - така е . Но повечето "наши хора" принципно уреждаха децата си в СУ-то и икономическия . По понятни причини .

                              В ония години МЕИ-то беше най-тежкия институт . Хората , съзнателно живели тогава го знаят .
                              Между другото , в днешни дни ТУ-то пак си остава най- тежкия . При все че нивото на висшето образование е в пъти по- ниско от тогава и студентите в болшинството си излизат от университетите по- тъпи , отколкото са влезли .

                              ..та във връзка с последното : да , инженери се търсят , макар и не толкова , колкото тогава ( само Костов закри към 2000 завода) .
                              Не знам в твоята професия , която няма нищо общо с тях, доколко се сблъскваш с проблемът "инженерни кадри"( освен ако не се наложи да им "секвестираш житцето" ), макар че ти нали си спициалист по всичко - знаем по какви причини , но аз се сблъсквам всекидневно . В момента е пълна трагедия . За което младите хора не са виновни . Кучето скача според тоягата .

                              ПС. "Инженер Ганев" го пропускам покрай ушите си умишлено . Такъв "аргумент" е жалък и не бих паднал чак до такова ниво , че да го обсъждам .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                На 3 метра и легнал да е не вярвам да има разлика пьк и как се мери не знам

                                [ATTACH=CONFIG]906119[/ATTACH]

                                Таковата не е мое,поползвах Гугьла
                                Баси... на тва с два пръста ли се вкарва патрон в цевта, или мерникът му е заварЕн и трябва да си нося лейкопласт за палеца? И мушката му е бая поизносена. От вкарването ли, от изкарването ли...?
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X