Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Забравяме любимият ми аксесоар- тоалетна хартия. Тук също можем да се разпрострем върху марки, функционалност, представителни функции и т.н.
    Само помни, че те демаскира. Така че в паметката освен аксесоари си записвай и правила. Та помни да я заравяш и нея у дупката с лайната. Което от своя страна напомня да не сереш безразборно, особено там дето пребиваваш.
    А, спомних си нещо, гледам има и друга тема, произлязла от оная за паметката, ама май спомена е за тука. Преди много години у казармата при един наряд, патрул, през зимата ме хвана редкото щастие. С отклоних се от маршрута на обхода и с бойното сна ряжение, барабар с двата пълнителя патрони, влезнах у кенефа до спалното, даже дневалния на смяна, мое приятелче ми услужи с тоалетна хартия. Е разбра се, но за късмет само от дежурния по поделение. Размина ми се наказанието, ама оня ми вика - бе луд ли си да се отклоняваш и да влизаш в кенефа до спалното. Викам - зор бе гусине, беше ми наблизо, кво даправя, немах сили да издържа до Портала. А оня ми вика - ми сваляй гащите по обхода, къдет те свари. Викам - ааа, и да минирам за следващия дежурен другар по обхода, абсурд. А истината беше, че така ме е напънало, че за никакви другари и наказания не мислех, но преспите беха големи, и студа през нощта - смразяващ. А и после трябвашеи това да помня - къде е мината, та да не я настъпя аз самия.
    Последно редактирано от Самодържец; 13-08-16, 14:30.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      "...Отделението пускаме рапел от 12 етаж и трябва до 30 секунди да влезем в прозореца на 3-ти етаж... един да не оцели точно тоя прозорец, упражнението не се зачита..."

      А какво научих в училище?
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        "...Отделението пускаме рапел от 12 етаж и трябва до 30 секунди да влезем в прозореца на 3-ти етаж... един да не оцели точно тоя прозорец, упражнението не се зачита..."

        А какво научих в училище?
        Не знам за училище, ама тоя съфорумец е егати нинджата К`ъв 12-ти етаж, к`ъв трети? Къде се развива действието - в някакво студио на "Dream works"? Щото такъв полигон с 12-етажна сграда у Мамковината нЕма. КаРеГоТично заявявам!
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Не знам за училище, ама тоя съфорумец е егати нинджата К`ъв 12-ти етаж, к`ъв трети? Къде се развива действието - в някакво студио на "Dream works"? Щото такъв полигон с 12-етажна сграда у Мамковината нЕма. КаРеГоТично заявявам!
          Ше ме скъсаш! Къф полигон през ония години, бре? За неща, които тогава бяха само в главата на 4-5 човека в Държавата.
          Я, да те питам, ти на фунийки не си ли играл по строежите? Е, същото е, само че пазачите на строежа не те гонят, понеже болтовете по околните пагони са повече от тези в близкото Окръжно. Тооо, на игра го и приемахме, де.
          Нинджалъка е друго. Да правиш същото упражнение на гарата, пред очите на напълно неподготвените цивилни граждани там.
          Не търси логика и правила. Такива тогава нямаше. Не и такива, каквито ги познаваме сега.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Ше ме скъсаш! Къф полигон през ония години, бре? За неща, които тогава бяха само в главата на 4-5 човека в Държавата.
            Я, да те питам, ти на фунийки не си ли играл по строежите? Е, същото е, само че пазачите на строежа не те гонят, понеже болтовете по околните пагони са повече от тези в близкото Окръжно. Тооо, на игра го и приемахме, де.
            Нинджалъка е друго. Да правиш същото упражнение на гарата, пред очите на напълно неподготвените цивилни граждани там.
            Не търси логика и правила. Такива тогава нямаше. Не и такива, каквито ги познаваме сега.
            Тропчо, пак те бъркам с нЕкой, ти не беше ли по строЙтелството? Колко строежа на над 12-етажни сгради из мамковината имаше, че и да тренират нинджи по тех, за игра на фунийки да не говорим?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              Тропчо като да е служил в Смолян (или ВВ) - т. е. съвсем малобройни части, за които все има къде да се намери един подобен строеж. Още повече, че такивата по онова време се строяха в продължение на петилетки, та спокойно дават възможност, по няколко набора да си изкарат службата на тях.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Тропчо като да е служил в Смолян (или ВВ) - т. е. съвсем малобройни части, за които все има къде да се намери един подобен строеж. Още повече, че такивата по онова време се строяха в продължение на петилетки, та спокойно дават възможност, по няколко набора да си изкарат службата на тях.
                Ама той Тропчо ли бил нинджата, дето от 12-тия етаж трябвало да уцели третия? Щото Божич не е дал цитат с препратка, аз това изявление го мернах някъде из "мобилизационните теми", ама не запомних от кого беше и не ми се търсеше? А в Смолян, освен в "Бамборово" не се сещам за нито една такава Зграда?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Че къф им е проблемът да натоварят 20-ина войничета на една ГАЗ-ка и да ги закарат където и да било.
                  Пак ти казвам, не става въпрос цялата ни стотицихилядна шаяконафталярница, ката ден да е скачала между етажите.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Тропчо бил нинджата:
                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Отделението пускаме рапел от 12 етаж и трябва до 30 секунди да влезем в прозореца на 3-ти етаж... един да не оцели точно тоя прозорец, упражнението не се зачита...
                    Не мисля, че ще бъде голямо издаване на военна тайна, ако каже къде се е развило действието.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Действието се развива след '86-та, предимно в кв. "Възрожденци", гр. Кърджали и ме съмнява да е особена военна тайна. Беше си ежедневие. Правеше се пред погледа на населението и демонстрационният ефект си беше и част от целта. Изоставените махали от "Македонци"- нагоре пък, бяха чудесен плац за други интересни игри, за каквито сега се плаща... мисля че придаваш прекалено голямо значение на подробностите. Освен това, обиждаш ме с названието "нинджа" - отдавна съм достолепен тюфлек.
                      Както каза davs, това не бяха занятия на масовата войска. Бяха насочени към евентуално противодействие на ДРФП и антитерористична дейност, като по онова време, второто се оформяше като понятие. Нали не очакваш да ти "издам полигона", на който се тренираше скачане от движещ се влак или овладяване на движещ се автобус?
                      Можеш да го приемеш или не, това си е твоя работа.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        Да продължа, вече на терасата, с чаша узо.
                        Нинджи- друг път. Тогава се оформяха някакви идеи за тероризъм, а имаше и известни елементи на гражданско неподчинение в някои раьони (божич- ти си). Ползуваха ни за опитни зайчета. Поне от сегашната си камбанария, мисля така. Ужасно е да се мисли, че на тия двайсетина човека Държавата ще разчита, да противодействат на сериозна заплаха. С другите подобни формирования... айде да се съберем 100. Тогава се пишеха ръководствата, нормативите, създаваха се правилата на това, дето сега му викат по народному "специални части". Мисля, че идеята беше, докъде би могло да стигне и какво можеш да очакваш от едно средностатистическо, натренирано и надъхано бичме, за да го заложиш после като стандарт за следващите. Работеше се почти изцяло по руски ръководства, български нямаше.
                        Някои от тогавашните "двайсетина" продължиха каузата... Сега има пичлемета в частите, спрямо които нашите заигравки изглеждат наистина като игра на фунийки. Да са живи и здрави, и да надъхат следващите. Тяхното не се губи.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          Да не спамим темата на Кучето.
                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Бъди спокоен един път да качиш тая гадост и са те ушили . Те си знаят кой кара и кой да проверяват
                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Да бе да
                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Абе по добре не пробвай колко им е ефикасна системата
                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Някъде бях споделил наблюдението си, че САЩ държат ядрените разработки поне на един океан от себе си. За сметка на това, дават картбланш, толерират и си отглеждат производителите и превозвачите на забранени благини. Ако им вземат и това, ония ще намислят друга щуротия, а хамериканците не са подготвени за нея. Мисля, че заради това толкова ритаха и срещу Куба...
                          Много се изместихме. Бенц, не си от лицензираните превозвачи, така че не се пробвай. Ако пазарът беше толкова отворен за всички, нямаше да е достатъчно доходен, за да кротуват.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            Това не съм го срещал. Изпуснах ли?
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Това не съм го срещал. Изпуснах ли?

                              Нищо не си изпуснал, ако не смяташ да бягаш от талибаните, превземайки НДК.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Не съм запознат. Как се е пулверизирало на спрейче и що е това.
                                Беше жълтеникава, рядка течност, подобва на пикня. Съставките не ги знам. Влязох в ХТИ по- късно, но съм сигурен, че не беше нафта, бензин или солна киселина. Почти не миришеше. След половин час търкане с шомпола, ако вкараш от тая гадост в цевта, след половин час вадиш сив парцал. Вадеше и мръсотията около мушката. Ползуваше се инкогнито преди щабни проверки. Проблемът беше, че ако не почистиш и смажеш добре след нея, започваше да яде оксидацията. Мушката, лостчето на горната полуложа... трябваше направо да ги залееш с гой, за предпочитане гореща. Виждал съм и цели автомати, накиснати във вана с това нещо, след като сме ги зачервили от стрелба и сме ги предали на АВ-то.
                                Пулверизатор... силно казано, извинявам се. Вече се бяха появили "помпички" тип парфюм. Какво ще сложиш в шишенцето- от теб зависи.
                                Последно редактирано от Тропчо; 24-08-16, 21:31.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X