Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръждопреобразувател на "вюрт"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 19R
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
    Колега и аз като теб! Станахме 2ма. Айде търсят се още 2ма за " чудото" на WUERTH ! 75лв 1л.

    Айдеее още 2ма се търсят !!!!!

    Остави коментар:


  • Lubo_
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Взел съм един килограм, телефона ми е 0878462050.

    Остави коментар:


  • Myyy
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Кажи колко си взел и кои са включени в доставката за да знаем да ти изпращаме координати за куриер!

    Остави коментар:


  • superMAX
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Lubo_ Преглед на мнение
    Всичко е точно. Кажете как ще си предаваме стоката?
    Аз доколкото разбрах си в нови искър. Кажи някой ден като идваш до София да се разберем нещо. Или дай някакъв тел и заинтересованите ще ти звънкаме .

    Остави коментар:


  • Lubo_
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Всичко е точно. Кажете как ще си предаваме стоката?

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Мисля, че не си прав. Не се държи като лака на водна основа (който не е особено издържлив на слънце, междувпрочем). За съхненето е така, но препарата реагира доста чувствително с желязото, дори когато няма ръжда и се получава някаква патина. Тази патина наистина е трайна, но няма обем, дебелина както при лака. Аз си сгъбих набързо 5милиметрови телени протектори за светлините на задната бронята (ще ги махам от там нЕкой ден, но....) и ги монтирах без боядисване, само омазани с вюрт - стоят втора седмица без грам ръжда да тръгне по тях, въпреки водата...
    Еми имам цяла намазана ограда с конкретния лак. За 1 зима и едно лято не е мръднал изобщо, а е на открито и слунце го пече по цял ден. Седи си все едно вчера е мазано - и метала, и дървото. Няма ръждясало никъде.

    Лака е на Оргахим. Прави по-дебело покритие, защото е по-гъст. Разреден 1:1 с вода се държи съвсем като това.

    Иначе, ясно е че в това на Вюрт има и други неща, които надали ще разберем точно какви са. Интаресно ми стана, дали няма да се получи нещо такова, ако смесим тоя лак с ортофосфорна киселина+разни инхибитори, ако се налага, и го разредим до същата степен, като това на Вюрт. Надали обаче ще тръгна да си играя, най-малкото защото нито съм химик, нито имам фосфорна киселина под ръка.

    Остави коментар:


  • м20_маниак
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Lubo_ Преглед на мнение
    Днес ще го взема и довечера ще видя в какво да го разлея.

    Има ли развитие?

    Остави коментар:


  • сто
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ... Мисля си че има нещо общо с лака на водна основа, който ползвах наскоро. Съхне за същото време, полимеризира по същия начин, ставайки прозрачен, дори и самото му държане при измиване на четката с вода - пак същото. Че имат и подобен мирис. Друго ценно свойство на това покритие е че запазва еластичността си (поне лака де) дълго време, и не се напуква...
    Мисля, че не си прав. Не се държи като лака на водна основа (който не е особено издържлив на слънце, междувпрочем). За съхненето е така, но препарата реагира доста чувствително с желязото, дори когато няма ръжда и се получава някаква патина. Тази патина наистина е трайна, но няма обем, дебелина както при лака. Аз си сгъбих набързо 5милиметрови телени протектори за светлините на задната бронята (ще ги махам от там нЕкой ден, но....) и ги монтирах без боядисване, само омазани с вюрт - стоят втора седмица без грам ръжда да тръгне по тях, въпреки водата...

    Остави коментар:


  • Вальо
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
    Ето снимка
    Колега, благодаря за снимката.

    Остави коментар:


  • New hope
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
    Нека, който има от препарата да пусне една снимка, че като ходя към края на седмицата да взимем да не стане грешка.
    Благодаря предварително.
    Ето снимка
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • Вальо
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Нека, който има от препарата да пусне една снимка, че като ходя към края на седмицата да взимем да не стане грешка.
    Благодаря предварително.

    Остави коментар:


  • Lubo_
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Днес ще го взема и довечера ще видя в какво да го разлея.

    Остави коментар:


  • м20_маниак
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Lubo_ Преглед на мнение
    Кажете дали да взимам, че днес имам път натам? Телафона ми е 0878462050.
    Явно никой не е прочел това толкова рано сутринта. Мен ме бройте при всички положения.
    Ако повече нямаш път, кажи къде е това "натам", да го купя аз.

    Остави коментар:


  • Myyy
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Късно ти виждам въпроса. Иначе аз съм за с две ръце.

    Остави коментар:


  • PlamPet
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Наумил съм си да пробвам следната схема на обработка:
    1. Изчиствам детайла от ръжда (направил съм си пясъкоструйна камера).
    2. Обработвам го с ръждопреобразувател на Оргахим (много съм доволен от един гъст и почти черен).
    3. Без да чистя (от преобразувателя) нанасям този на Вюрт. От опита, който направих съвсем некоректно и набързо, установих, че когато Вюрт се нанася върху метал, обработен с ръждопреобразувател, не се постига онзи лилявочерен цвят. Получава се само едно белезникаво покритие, подобно на лак, но не съвсем бистро. За сега не ми ясно и колко е устойчиво това покритие.

    Ако някой има опит в тази насока, моля да сподели.

    Целта е по-щателна обработка, преди запечатване с каквито и да било покрития, грундове и т. н. и постигане на някаква активност на покритието против ръждата във времето.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X