Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръждопреобразувател на "вюрт"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Симо Маринов
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    Малко е "Офф" на темата Сред днес регистрираните участници (зайциновобранци) трябва да има един "Симо", той е работил във "Вюрт", познава продуктовата гама и да се надяваме че ще ни помага за в бъдеще каква благиня може да ползваме....ама да мине процедурата по регистрация
    Ето го и въпросният Симо Благодаря на многоуважаемия от мен Дядо Владо за представянето ми. А сега на въпроса за ръждопреобразователя: освен, че преди години съм го продавал, съм го използвал лично. И мога да кажа, че съм адски доволен. Ще наблегна на някои основни неща, които трябва да се знаят - повърхността трябва да е изчистена мн.добре от люспи ръжда, абсолютно задължитело е да е отлично обезмаслена. Реагира за около 3-4 часа, повърхността става тъмно синьо-черна. Не се мие впоследствие. Важно е, ако използвате само част от него да отлеете в отделен съд, запазвайки останалата - това се прави, защото ръждопреобразователят е на биооснова и се "заразява" от четката с ръжда потопена в него, придобива мръсносив цвят и способностите му отслабват. Също един практичен съвет - ако при завинтване на капачката гърлото е намокрено от ръждопреобразователя, то тя ще залепне много яко. Отваря се, но с помощта на нож. Същото така при продължителен престой течността хваща каймак, който просто трябва да се отстрани при употреба. Също така не го оставяйте да замръзва.
    Тези дни ще звънна на приятелите си от Вюрт и ще помоля за някакъв актуален каталог за да мога да бъда максимално полезен със съвети.

    Остави коментар:


  • matros
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    Зарибихте ме с този "вюрт". Днес влизам в един магазин за бои в родния ми град и изненада - наливен "Вюрт". Цена в/у 100 лева за литър. Взех 50 мл - 5 лева. Вече го употребих. Доволен съм.
    Поздрави.
    И аз съм вземал наливен 100 мл за 5 лв само че, има малка разлика.Наливния беше по рядък.Явно с магазина го кръщават малко с водичка.

    Остави коментар:


  • дядо владо
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    Зарибихте ме с този "вюрт".....
    Малко е "Офф" на темата Сред днес регистрираните участници (зайциновобранци) трябва да има един "Симо", той е работил във "Вюрт", познава продуктовата гама и да се надяваме че ще ни помага за в бъдеще каква благиня може да ползваме....ама да мине процедурата по регистрация

    Остави коментар:


  • Savov
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Зарибихте ме с този "вюрт". Днес влизам в един магазин за бои в родния ми град и изненада - наливен "Вюрт". Цена в/у 100 лева за литър. Взех 50 мл - 5 лева. Вече го употребих. Доволен съм.
    Поздрави.

    Остави коментар:


  • Вальо
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Цената е твърдо 75 лева за литър- от фирменият магазин преди малко ми дадоха тази цена.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Поразтършувах се малко. Оказа се че си има и грундове и бои за метал на водна основа. Мисля да пробвам, пък то ще покаже. Ще овапцам ферозата по шасито с ръждопреобразувател на WURTH, където е нужно, след изчистване с телена четка, после грунд и боя. За грунда казват че се хващал добре и върху налична боя, стига самата тя да е хваната добре за метала, и в него също имало антикорозионни добавки.

    Хем не мирише, хем се разрежда и мие с вода, хем съхне бързо. Остава и да върши работа, и ще е супер. Окончателно се отказах да мажа шасито с разни дебелослойни неща. Навсякъде се чува, че често отдолу си продължава да си работи, само дето не го виждаш, додето не се разпадне.

    Остави коментар:


  • Джамбазов
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Е как къде. Има го във Вюрт. Колегата в първия пост е писъл цена 72 лв. Това цената с ДДС ли е. Защото им звънях преди малко и ми обявиха клиентска цена 72 лв. БЕЗ ДДС. Има и друга цена.
    Последно редактирано от Джамбазов; 20-08-09, 16:03.

    Остави коментар:


  • Вальо
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Колеги, вчера обиколих всичките магазини в Люлин (Практикер, Бриколаж и Метро), но за Вюрт-а не са и чували...Май ще се окаже проблемно и самото му закупуване.
    Някой да знае къде го има със сигурност, че ми писна да обикалям като цветарка?

    Остави коментар:


  • Димитър Радев
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Ако се сформира нова четворка бройте ме и мен

    Остави коментар:


  • Джамбазов
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Ако не е късно и има свободна част мога и аз да се включа. На кой да пратя лично с адрес за доставка.

    Остави коментар:


  • s_s1
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от иж-12 Преглед на мнение
    Колегата " S S1" виждам , че е от Търговище . Ако е съгласен и не е "на зор" , аз имам пътуване към Варна на 18.08 и бих могъл да му закарам неговата 1/4.
    Чак сега прочетох, но не съм се отказал, потвърждавам си заявката, ако не е късно.

    Остави коментар:


  • Bugman
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Цинка е много слаб като самостоятелно покритие, ако не е нанесен супер дебело (той и се нанася дебело де), с каквото и да го пръснеш отгоре го поразмеква и се захваща идеално, слабо място остава силата на адхезията която има цинка с метала, обича груби повърхности като ръжда, бластирано и зашкурено с едра шкурка място. Под цинка не е удачно да има друго, за да може да направи реякцията с метала и така да се получи катодна защита...
    Не знам за рекламата, но мисля добрите продукти и майстори трябва да се знаят, за да не се набутваме там където не си заслужава, нали главната цел на форума е взаимнопомощ....

    Остави коментар:


  • BaiLamarin
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Цингата си има вносител. Но не е редно да го рекламираме. Малко е прехвалена и прекалено скъпичка.Иначе Bugman е прав. Дебела ръжда остави ли се и работи. Преобразователя е за повърхностна и аз задължително го отмивам с вода. От горе- цинков грунд. Вместо цинга вземете на Оргахим- над два пъти е по-евтин и не е по-лош /казвам го от опит/. Има и но торнадо- доста е устойчив, но е направен за пръскане- сипеш ли му втвърдителя и стяга. Това е и основния порблем на цингата- почти чист цинк и лисно се люпи. За това и се запечатва от горе. За малки петна или под кита- пробвайте цинковия шпрей на Валволин. Малко е скъп, но е най- добрия който съм ползвал. Като стегне не се лющи, а и е устойчив на ръжда. Другите които съм тествал са пълни ментета с алуминиеви стружки вътре. Има и на Вюрт ,но е много скъп- не съм прежалил пари да го пробвам. Слушах за тези преобразователи, мислех да пробвам, но така като чета това си е маркетингов трик. Преобразувател, комбиниран с някакво покритие създаващо филм. Нещо като боите 3в1 , ама по-истинско Не забравяйте, че единственото надеждно покритие в завода е поцинковането. Топлото е за предпочитане. Има и други естествено, но не толкова трайни. Ако някой е карал 5-6 зими с ръжда спряна с този преобразувател нека пише. Това е минималния срок за тестване на трайност на обработка. Естествено, не там където е свалено от летящи камъни

    Остави коментар:


  • PlamPet
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    До BUGMAN

    Колега, би ли споделил как ZINGA-та се държи към боите или грундовете върху нея. Доволен ли си от нейната устойчивост върху метала и последно - откъде се закупува, в какви разфасовки и евентуално цени.
    Благодаря предварително за отговора.

    Остави коментар:


  • Bugman
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Аз лично много ползвах ръждопреобразовател, тествах всякакви, над 10 години се боря с ръждата по ретро автомобилите, "отварял" съм места години стояли обработени с ръждопреобразовател, грунд и лак, но съм намирал ръждата пак вазкръснала, освен, това покритията, които нанасям отгоре често не са залепнали достатъчно добре, заради праха, който се образува от ръждопреобразуването... Последните години все по-рядко използвам ръждопреобразовател, предпочитам максимално добре почистен детайл с пясъкоструйката или телена четка на дрелка или флекс и обработен с цинк (Zinga), а цинка затворен с епоксиден грунд... Ръждопреобразователя на Вюрт за който става въпрос е по-скоро за бърза обработка на ръжда (1-3 часаа) на пресни, леки ръжди - има и лак който пази известно време, Нигрин (Практикер малки разфасовки х 12лв.) имат същата химия, но имат и (бавен класически 24 часа), той съхне по-бавно и влиза по-дълбоко в ръждата и е за истински ръжди по надежден...

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X