Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Шпиндела ми има 0,07мм луфт.До колкото знам нормалното е до 0,02.Вашите какъв луфт имат и може ли да се обира по някакъв начин ? Поиграх си с оборотите и резонанса го няма само на 1000об,но ми се струват много високи тези обороти за постоянно .На 500 и 750 го има малко.Колкото по-ниски са оборотите толкова по-силен е.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Резонанс може да се получи и от неправилно подбрано подаване , неправилно подбран нож , дълъг детайл неподпрян с въртящ се център.От застъпен режещ ръб.И в комбинация с луфтове , резултата е вибрации- резонанс.
      Последно редактирано от pgv64; 07-02-18, 06:33.
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Днес сменях маслото и като свалих капака на скоростната кутия забелязах,че медната тръбичка която смазва шпиндела не беше в дупката а е хвърляла масло отстрани и шпиндела е бил на сухо.След като я вкарах в дупката всякакви вибрации и резонанси изчезнаха! Но другия проблем е че се убих да търся от къде се налива маслото в подавателната кутия,но не го открих...Свалих зъбни колела,маслената помпа,която е монтирана от лявата страна на под.кутия под капака на ремъците .Някой може ли да ми подскаже ?

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          А и луфта ако е изчезнал.....
          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Не знам за луфта,но резонанса го няма.Доста го въртях за едни щуцери и не съм усетил за секунда резонанса.На вашите стругове от къде наливате маслото за подавателната кутия? Предвидено място няма и явно трябва да се импровизира.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              По спомен като се отвори капака на ремъците има пробка и масломерно стъкло но не съм сигурен.
              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                На снимката над прозорчето за маслото в дясно има пробка за наливане с шестограмна глава.
                Прикачени файлове
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Вашите са други .При мен това прозорче е от другата страна . А отвора под болта е глух.Направих щуцер с м10 за там, но помпата спира защото отвора е глух.
                  Последно редактирано от stypkata; 07-02-18, 21:17.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                    Вашите са други .При мен това прозорче е от другата страна . А болта е запушен.Направих щуцер с м10 но помпата спира защото отвора е глух.
                    Развии прозорчето и долей масло през него. Ако е много високо не е нивомерно.
                    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      И това пробвах и от там не става.В горното прозорче излиза тръбичката от една бутална помпа монтирана над прозорчето от снимката на pvg64.Странно,но при него липсва тази помпа...Пробвах да налея от обратната страна на прозорчето .т.е. от помпата но маслото излиза през въпросното прозорче и олива извън струга ,но в кутията не влиза нищо Освен пак да погледна болта за който говори pvg64 .Може би е запушен или и аз не знам...

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                        И това пробвах и от там не става.В горното прозорче излиза тръбичката от една бутална помпа монтирана над прозорчето от снимката на pvg64.Странно,но при него липсва тази помпа...Пробвах да налея от обратната страна на прозорчето .т.е. от помпата но маслото излиза през въпросното прозорче и олива извън струга ,но в кутията не влиза нищо Освен пак да погледна болта за който говори pvg64 .Може би е запушен или и аз не знам...
                        От снимката на pvg64 остава да е най-долното. Ако там виждаш ниво значи има масло.
                        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Аз го източих .Масло няма.Въпроса е от къде да налея новото.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            По спомени на старите С11 помпата е отвън с медена тръба и май отгоре на помпата има пробка. Дано вярно да помня!?!
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Най лесно е да отвориш горния капак

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Говорим за подавателната (Нортанова) кутия.Скоростната е лесна

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X