Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Добре, значи в случая съм в нормата.
    Интересно че за стомана го дават и остър ъгъл.

    Да използвам включването да попитам Спарки.
    Някъде по темите споменаваше за калибровани тънки стоманени лентички.
    От къде може да се намерят?

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      От Полимета напазарувах мойте. Това ако иде реч за десети примерно. Продават ги на кутийки, вътре с дължина май по няколко метра.

      Не помня колко струваха (ще трябва да провериш), ама ако са ти скъпи а ти трябват примерно 20-ина сантиметра, мога да ти резна от мойте. Май имах 3 или 4 размера.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Ок, благодаря. Беше писал за стотни, ако не се лъжа.
        Такива пластини биха ми вършили работа за разни центровки.
        Ще погледна какво се предлага.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Да, през стотни са. Виж какви размери имат, кажи какви ти трябват и ще проверя мойте ако влизат в тях ще мога да ти резна, ако купуването на цели ролки ти е много.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            Ок, благодаря. Беше писал за стотни, ако не се лъжа.
            Такива пластини биха ми вършили работа за разни центровки.
            Ще погледна какво се предлага.
            Ето един луфтомер започващ от 0.015мм през 0.005мм. .Останал ми е в наследство и върши перфектна работа за точно определяне на луфтове м/у две плоскости.Търси нещо подобно.
            Прикачени файлове
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Луфтомери имам.
              Пластините ще са евентуално за подлагане за центровка. Но не сега и не в тази тема ще го коментирам.
              За себе си, мисля че приключих с коментарите за шаброването. Тръгна се уж от кобалтови ножове, но доста се отклонихме от стругарството, моля за извинение!
              И все пак за финал. Днес презаточих пластините с диамантения диск 180, който имам. Започнаха да работят още по "мазно". Останалото е до ръка и тренировки.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Един въпрос: Днес трябваше да пробия отвор на една ролка и да я сложа на вала на един ел.мотор ,обаче я изпортих и направих плътна втулка със фаска и на втулката и на отвора на ролката и я заварих.Проблема е,че сега материала не мога да го работя.Ножа за вътрешно отбива и не го яде.Скъраца,стърже ,повърхността се получава като надъвкана и нищо не става.Не съм го охлаждал във вода.Оставих го да си изстине.Материала и на ролката и на втулката е ст45.Работеше се много приятно преди термообработката ,но сега какво мога да направя?

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Да си намериш правилния нож с правилната пластина. И пак не е сигурно. Мисля че съм споменавал - борщангата на ISCAR, дето ползвам за вътрешно, отбива в пъти по-малко от обикновен син нож със заварена пластина.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Като наваряваш стомани, винаги има риск така да закалят, че после да се чудиш как да я режеш. Това е, което се е случило.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Нагрей детайла до 400-450 гр. и го остави да изстине на въздух . След това не би трябвало да имаш проблеми с обработката.
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                        Нагрей детайла до 400-450 гр. и го остави да изстине на въздух . След това не би трябвало да имаш проблеми с обработката.
                        А най добре е да го пуснеш в печката запалена със дърва,и оставяш във жаравата да си изстине до сутринта.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Или след като го нагрееш го заравяш в сандъче с кварцов пясък .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            spaky - ножа не е син със запоена пластина а е кобалтов.Не ползвам с пластини за вътрешно,защото ги троша много в тези отвори.Но е някакъв по-специален кобалт.

                            petroff - мисля,че няма да влзее в печката,защото ролката е ф140 двуканална а печката ми е малка.Чудя се дали да не я нагрея с резака на работа? Нали няма нужда да се нагрява цялата ролка а само в средата около отвора където ще се работи? В ел. готварска фурна на 300градуса има ли шанс?

                            pgv - тези градуси нямам с какво да ги измеря.На 450 градуса ще има ли промяна в цвета ?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1349.jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5781709

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              И Пламен и Станьо са прави ,ако става дума за инструментална стомана или някоя специална, която се самозакалява на въздух (като Х12) , но както казва stypkata , е ст45 не би трябвало да има проблем и след нагряването да се остави да изстине нормално на въздух. 400гр е от светло сиво отива към кафеникаво .Тъмно кафяво е около 500гр.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от pgv64; 23-02-18, 18:14.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                А най добре е да го пуснеш в печката запалена със дърва,и оставяш във жаравата да си изстине до сутринта.
                                То в зависимост от кюмюра, може и някаква цементация да добие колегата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X