Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    В една друга тема го бях побликувал ("Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)")

    , но ето ти снимков материал за идея Спарки:
    Флашки от М 5 до М30 лови с преходните втулки.И като го хванеш за цилиндричната част и престържеш при големият лагер за р/р на М 30 плашка по този р/ си гониш и останалите преходници.Биенето ,ако е малко не е от значение, защото и м/у различните преходи има луфтове от порядъка на 0.1мм и от там ще се получи малка разлика в осите. Но проблем няма .Поне аз от 88 насам не съм имал. Успех!
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от pgv64; 30-11-15, 02:15.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Обмяна трудно. Предимно ще крада опит, щото моя е може да се каже нулев.

      Сега мъдря как да си правя оная хитринка за метчици и плашки, дето се крепи на седлото. И така и не мога да го измъдря как ще е най-добре. Хем си набавих и бракуван център и патронник за метчици... Проблема е че като стегна центъра по външната му периферия (където вътре са лагерите, а отвън е равно), пак има биене в конуса като сложа микрометъра. Сега съм си наумил да заваря дебелостенна тръба на центъра, да го набухам в задното седло, да сложа ножа на планшайбата, и така да престъргвам. И пак няма да стане идеално. А да ми го стъкми някой на ЦПУ със все морза и гладката част и термообработката не мога да намеря. Не искат да чуват за единични бройки.
      Моите нито съм ги термообработвал нито съм ги шлайфал . Гладкостта на конуса я докарваш спокойно с шкурка . Хващаш едно парче по читава стомана от рода на 40Х или 42 Х Мо 4 опваш го между два центъра и го работиш . През годините съм направил поне десетина центрови флашкодържателя и проблеми няма . Там чак такава точност не е необходима за да води права флашката . Това лято колегата ми беше спазарил да направя един а за корееца се каня да го направя от 15 години . Ако искаш ще говоря с един колега където има стругове с ЦПУ ; шлайф и пещи за термообработка но цената ще отлети а за това изделие няма много смисъл .
      Последно редактирано от sek.1; 30-11-15, 05:51.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Ако искаш ще говоря с един колега където има стругове с ЦПУ
        Тия дни ще гледам да си направя чертеж. Като имам готовност ще действаме. То критична е само частта, дето влиза в морза на задното седло. Другото мога и сам да го стъкмя без особени грижи.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
          , но ето ти снимков материал за идея Спарки
          Благодаря.

          Туй чудо осова компенсация има ли? Поне от снимката ми е трудно да си я представя.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Ако под осова компенсация имаш предвид осово изместване - не. При нарязвяне се придвижва цялото задно седло от резбата която нарязваш.То не е застопорено и се движи свободнно по паралелите. Но пък това позволява нарязване на резби с голяма дължина , когато си развил шпиндела на задното седло на макс. Ако пък решиш можеш да ползуваш за модел приспособлението на Станьо (sek.1) което е показал в другата тема за нестандартните инструменти.
            Ето и метчикодържача в разглобен вид:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0661.jpg
Прегледи:1
Размер:50.7 КБ
ID:5693962
            В процепа има пружинна тел която отваря челюстите при развиване накапачката. Това е уголемен вид на метчикодържачите които продават в магазините.Единствено са калени челюстите и капачката.Шестостена отзад е за да го ползувам и ръчно с вложка от гедоре и кръстачка
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Патронник за метчици съм си набавил. Хваща от M5 до нещо като М18-М20. И държач за малки плашки със същата опашка също имам.

              Да мести седлото - ОК, ако е голяма резбата, ама зимата като се окучило и се мести трудно (маслото по паралелите е на туткал), а трябва да нарежеш примерно М5, кво правим?

              Аз най-вече заради това искам осово изместване, иначе твоя начин е перфектен - директно си пробивам дупките в корпуса на бракувания център,правя си втулки за различните плашки и приключвам драмата.

              ПП: Да разбирам че твоя патронник държи метчиците само за квадратната част на опашката? Поне това виждам от картинката.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                имам.
                ПП: Да разбирам че твоя патронник държи метчиците само за квадратната част на опашката? Поне това виждам от картинката.
                Да държи ги за квадратната част и не превъртат.
                Когато нарязвам М3, м4, М5 ползувам държача само да поведе ,като помагам с въртене на ръчката на шпиндела на седлото .Обикновено донарязвам на ръка с ръчен държач и понеже съм свикнал за резби до М8, даже почвам на ръка, но това е опит с времето.А когато са смазани добре паралелите, моето седло се движи с два пръста .А и аз работя на 12-16 гр. температура и през нощта рядко пада под4-5гр. в работилницата.
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  За малки метчици, се продават е такива малки патронничета.
                  Прикачени файлове
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    нещо интересно по темата

                    https://www.youtube.com/watch?v=OE9ooGLk2EA
                    SUZUKI SAMURAI 1.3 16V
                    SUZUKI JIMNY 1.3 16V
                    JEEP WRANGLER 2.5
                    JEEP CJ 7 2.5

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Как може да си развалцовам алуминиеви тръби на тромпети...дорници, ролки???

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от gustav.6x6 Преглед на мнение
                        нещо интересно по темата

                        https://www.youtube.com/watch?v=OE9ooGLk2EA
                        Тоя много е тренирал...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                          Как може да си развалцовам алуминиеви тръби на тромпети...дорници, ролки???
                          Не ти трябват тръби.



                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Гледах цел ден клипове със развалцоване...тая вечер може да се опитам да се претрепам

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                              Гледах цел ден клипове със развалцоване...тая вечер може да се опитам да се претрепам
                              Аз пък доста време търсих един клип в You Tube за да ти го покажа но не го намерих, как в Китай се правят ръчно алуминиеви легени от лист ламарина и то големи с едно дървено държале. Бе тия са ненормални. Нещо такова беше но не е това. https://www.youtube.com/watch?v=xtEfTSC1PKc
                              Последно редактирано от DIMILIEV; 02-12-15, 16:50.
                              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                                ............................се правят ръчно алуминиеви легени от лист ламарина и то големи с едно дървено държале. Бе тия са ненормални.
                                Знаех си аз ,че нещо не съм в ред !! Джезвета, котлета и разни кани за вино от бакър как мислиш се теглят? С едно дървено държале на ръка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X