Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Ясно.
    А дали може да се добави такава опция на всеки ц11 или не? Има ли го приспособлението като част да се продава.
    Съжалявам за много въпроси, но са едни дилеми.........

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Опцията е налична за всеки струг, но надали ще ти хареса цената. Можеш да се обадиш във Враца или в София в змм-тата. Имат повечето глезотии за стругове, друг е въпроса дали наистина ти трябват.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Това не ти трябва .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          И според мен точно това не ти трябва. От всичките глезотии май само конусния линеал върши някаква реална работа.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            За конусния линеал съм напълно съгласен, ама цената от 750лв е силно възпираща.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Тъкмо на време се включвам с конусния линеал което е няма такова съвпадение...
              Вчера и онзи ден се отдадох на направата на конусен линеал, тъй като ми е трябвал доста пъти, и винаги съм псувал като съм правил конуси на ръка.
              Първо прегледах най-различни модели в Чичко Гугъл и направих някаква скица. Моя модел на линеал е сбирщина от най-различни варианти, но най-важното е да вурши работа и да е функционален.
              Все още не е довършен напълно, не съм го разграфил, дъговидните отвори трябва да се пипнат на фреза, мисля да му ударя и един шлайф или на фреза да се изравнят няколко повърхнини....

              Ето и снимките


              Малко да ви го опиша. Самата форма се вижда каква е. Избрал съм този вариант, заради трите точки на захващане на жодещата релса, съответно в двата края и средата(материал стомана 45 калибрована 50 по 25), която е с дължина 700мм.
              Основната шина е пак от ст45 80 на 20, а там дето са болтовете е от 100 на 20. Под нея има упорни планки до самите паралели, та при следващо качване да знам че бъдещата маркировка ще отговаря на истината.
              Маркировката съм решил да е като на шублер, та да мога да деля и на минути с точност до 15 минути.
              На първите снимки се вижда как разпробивам съседни отвори за дъгата...
              "каретката" поне аз така си я кръстих е от 100 на 20, с по 4 позиции за лагерите. На снимката е с по един лагер на позиция, но се оказа че има луфт и сложих по два лагера на болт, което реши напълно проблема. В средата на каретката има отвор за цилиндрично тяло, което я свързва с двойна шина и съответно със супорта.
              Ето и видео как свалям "вандалска стружка" а линеала не мърда.
              http://vbox7.com/play:2c1d007738
              Някои части трябва да се пипнат по-мераклийската ама малко по-натам
              Да спомена и за болта на подавателния винт. Трябваше да разглобя малко струга та да се чатна ама не е сложна работа. Най-добре е да се освободи при краино задно положение, което става от двата най-големи болта с кутрешен шестограм, три малко скрите болчета които са затягащи за гайката и нещо като клин(намиращ се точно между двата болта-малко е скрит), за когото изобретих специално проспособление за изваждане и скриване на отворите да не влизат боклуци по тях. Ще ги снимам само ако колегата SEK.1 има желание, защото и тои има такъв кореец.
              Да не испусна и най-важното! Цената! Шините са около 80-90 кинта, 20 кинта лагери и 5 за болтове. Останалото е ръчен труд и време.
              Дано ви хареса
              Последно редактирано от graf_fon_kochev; 27-09-14, 20:10.
              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение



                Ето и снимките
                [ATTACH=CONFIG]742790[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]742791[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]742792[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]742793[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]742794[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]742795[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]742796[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]742797[/ATTACH]

                Малко да ви го опиша. Самата форма се вижда каква е.

                Аз не виждам нито една снимка.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-25 16.11.10.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5613099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-25 16.11.22.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5613100Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-26 19.03.35.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5613101Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-26 19.03.40.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5613103Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-26 19.03.49.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5613104Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-26 19.04.02.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5613105Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-26 19.04.28.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:5613106Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-26 19.04.38.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5613107

                  Сега виждат ли се?
                  ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Да

                    п.п. цъкай по-един ентер между снимките,че така слети....
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Гледайки конструкцията се замислих дали няма да е по-удачно да се реализира с танкети и линейни направляващи...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Ще е, ама и цената ще е по-друга, ако ползваш качествени такива. Пък и не се знае с тия хвърчащу стружки навсякъде колко ще изкара.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Ще е, ама и цената ще е по-друга, ако ползваш качествени такива. Пък и не се знае с тия хвърчащу стружки навсякъде колко ще изкара.
                          Спарки, човека хвана наклона на конуса и без конусен линеал http://www.youtube.com/watch?v=5zpwqhfzUF8

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Интересно защо арабелите работят на руски стругове, при положение, че толкова маши машини излязоха към тях.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Тия некви лоши неща си причиняват...тоя туториал нещо не подходящ за начинаещи

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                                Тия некви лоши неща си причиняват...тоя туториал нещо не подходящ за начинаещи
                                Те си ги причиняват от хилядолетия, ако няма кой да ги настъпва редовно където е нужно. И май няма тенденция в следващите няколко хилядолетия това да се промени особено.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X