Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ако ти се занимава има много материал по темата във библиотеката на SAE , всякакви опити експериметни със хлабини , въртене и ефекта на консумация на масло и картерни газове

    Коментар


    • Не,ако има износване на цилиндъра,просто ще се копира овалния терен.Става за току що разстърган и хонингован цилиндър.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • Вършат работа, когато геометрията е в норма. Това е финишен процес и отнема хилядни. Износен цилиндър иска престъргване, после груб хонинг за изглаждане и чак накрая четка, да обере връхчетата. И без механизация крайния резултат никак не е оптимален.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Да попитам и аз. Имам български компресор УК25, който вече сдава багажа. Ще се наложи да го сменям и се оглеждам за нов. Марки и цени из нета всякакви, естествено нищо не ми говорят...

          Необходим ми е бутален, трифазен, дебит около 300-350л/мин. Бутилката няма особено значение, защото имам достатъчно при мен и ако се наложи, ще вържа някоя допълнително.
          Компресорът ще работи почти постоянно, та затова ми се иска да изкара без много проблеми поне няколко години.

          Някакви идеи?
          В миналото ще остане, каквито сме били...

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Драгозов е човека . Имат всякакви в Аргомаркет и знае кои са читави .

        • Здравейте, предстои ми покупка на компресор. Като гледам по онлайн магазините пишат Дебит на засмукване. На мен ми трябва за машина като на нея пише 300 литра в минута дебит. Разговарях с 2 магазина и едните казаха, че дебит на засмукване е същия работния изходящт дебит а в другия ми казаха, че е някакъв процент. Кое е вярното ?

          Коментар


          • dido uzunov
            dido uzunov коментира
            Редактиране на коментар
            За да добиеш представа (без да влизаш в подробности) какво ще имаш на изхода най-лесно е като махнеш едни 20% от входящия. Какво ще захранваш с него? Най-добре е да имаш и запас, иначе при продължително ползване на въздух компресора няма да може да почива и започва да грее и тогава искаш не искаш ще спреш. Ето тук са дадени два модела глави с двата си параметъра и разликата излиза около 20% дори и по малко

            https://technobox.bg/product/5053/ko...cme-lb-30.html

            П.П. не правя реклама, а за изясняване на въпроса
            Последно редактирано от dido uzunov; 14-02-20, 18:40.

        • Дебита си е дебит, и входящия няма как да е различен от изходящия. Въпроса е при какво работно налягане дебита е такъв. Той винаги е по- нисък при по-голямо налягане.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Дебита трябва да се смята при атмосферно налягане, според мен смятат обема по оборотите за входящ дебит. Заради пружината на клапана и стесненията той никога не може да засмуче пълен обем.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Дебита трябва да се смята при атмосферно налягане...
              Дебита, мерен в литри в минута (а не килограми в минута или някаква друга теглова, а не обемна величина) още по дефиниция има смисъл само за въздух при атмосферно налягане, ако изрично такова налягане не е указано.

              Отделно, практическо значение има изходащия, а не входащия. ....което е без значение, защото единия е равен на другия.

              Тънкия момент е че при 2 бара работно налягане компресорът ще даде един дебит, а при 6 бара друг.


              Някакъв ориентир за среден работен дебит под налягане:

              1. източва се бутилката изцяло.
              2. пуска се компресора и се мери времето докато изключи.
              3. Ако да речем е изключил след 45 секунди, при достигане на 8 бара:

              - Начално състочние - 50 литра с 1 бар абсолютно налягане в бутилката
              - Крайно състояние - 50 литра с 9 бара абсолютно налягане в бутилката, равняващи се на 9*50=450 литра въздух с 1 бар абсолютно налягане.
              - Компресорът е набухал в бутилката още 400 литра атмосферен въздух за тия 45 секунди, което приравнено към минута е 400*60/45=600 литра в минута.

              Пак - това не са точни сметки, а само някакъв ориентир за реален работен дебит.
              С далечно приближение можем да предположим че това ще е дебитът при налягане около средното или малко под него, в случая нещо като 3-4 бара.

              За дебит при определено налягане - същата процедура:
              1. Източва се бутилката до примерно 5 бара.
              2. Мери се времето, за което вдига 7 бара.
              3. За 1 бар нагоре, в бутилката са набухани 50 литра въздух, тоест в случая в бутилката са набухани още 100 литра.

              Ако да речем това се е случило за 15 секунди, 100*60/15 = 400 литра в минута, при налягане някъде около 6 бара.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от sonsee Преглед на мнение
                Здравейте, предстои ми покупка на компресор. Като гледам по онлайн магазините пишат Дебит на засмукване. На мен ми трябва за машина като на нея пише 300 литра в минута дебит. Разговарях с 2 магазина и едните казаха, че дебит на засмукване е същия работния изходящт дебит а в другия ми казаха, че е някакъв процент. Кое е вярното ?
                20 - 22% се губят, така го смятай. Презапаси се малко.

                Коментар


                • Ориентирам се към компресор на който дават 600 литра входящ обем като махнем 20% ще останат 480 трябва да ми стигат ... компресора е с бутилка 200 литра. Ако има някой с подобна големина може да препоръчате марка
                  Мерси

                  Коментар


                  • Продава се компресор 60лв, монофазен двигател, плюс ресивър 80л.
                    цена 250лв
                    Последно редактирано от m16oka; 22-02-20, 20:59.

                    Коментар


                    • За съжаление на буталните компресори дават входящия дебит ( piston displacement) вместо реалния на изхода (FAD - free air delivery), както е например при винтовите. Разликата варира около 30 до 37% в зависимост от модел, производител и т.н. Съвета ми е за презапасяване поне 35%. Да не говорим, че буталния компресор е хубаво и да почива та и по-голямо презапасяване не би било лошо.
                      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                      Коментар


                      • Здравейте, колко дебело трябва да е парчето желязо за да затворя отвора за сондата на газова бутилка?
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • veskov
                          veskov коментира
                          Редактиране на коментар
                          Огледай оригиналната плочка с кранчета, нивомери и тн, тя също е удачно да се използва.

                      • 6-8мм е достатъчно.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • Моята бутилка отвора съм го затворил с 4мм. Като имаш предвид, че бутилката е с дебелина 3-4 мм е напълно достатъчно. Досега проблеми няма
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X