Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Каква е комбинираната машина, конкретно?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Точно ти се надявах да се включиш колега, да си кажеш мнението може пък да трябва да се пипне да се тунингова нещо знам ли.
      Ето:
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Emil_Pz; 26-05-14, 19:50.

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Тая машина няма безконтактно палене на плазмения резак. За да запали трябва да докоснеш чашката на горелката то детайла, или поне много сериозно да я приближиш (десети от милиметъра). Не е болка за умиране - накланяш, допираш, дъгата пали, позле изправяш и си вършиш работата.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Защо тогава са сложили към комплекта приспособление което се слага отпред на чашката за да не може да опре до материала, китайска му работа, та се наложи да го махна това за да мога да допра за да запали.Другото което ме подлъга е, че при натискане на бутона си се задейства системата за безконтактно и прескача искра.

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Щом прескача искра трябва да запали факела. Няма иначе логика. Да не би да е високо налягането на въздуха! Сещам се и за друго - да е ръждясал материала и от там да не може да се запали факела.

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Истрата прескача между централния електрод и чашката, за да може да запали след като я допреш. Ако няма искра няма да запали и след като я пореш.
              Машините с пилотна дъга имат трети кабел. Другия вариант е горелката с клапанче, което дава на късо електрода и чашката в първия момент за да стартира дъгата. Но самата дъга стартира когато има къде да протече ток - не е ли близо до детайла, няма как да стане. За тая цел е третия кабел на машините с пилотна плазма. Говорим преобладаващо за трифазни машини от 60 ампера нагоре, които в себе си имат отделна верига за пилотната плазма, свързана към въпросния трети кабел.

              Конкретната машина работи най-добре на между 3 и 4 бара налягане. Конкретната горелка, ако е тая, за която си мисля, работи добре на до 30 ампера. При по-висок ампераж комсуматива изкарва доста кратко.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                На горелката ми пише само AG-60

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  60 амперова е! Работи нормално на този ток. Е , по-често трябва да сменяш електродите!

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                    60 амперова е! Работи нормално на този ток. Е , по-често трябва да сменяш електродите!
                    Машината му е 40 амперова. Няма да има грижа с консумативите. Имал съм SG-51, което е подобно - на порядък е по-добро от 40 амперовите. Харчи повече въздух де, но на 50А работи и нищо му няма.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Все пак това е китайска горелка и по начало честата смяната на електродите е заложена в марката. Ако беше Трафимет на 10м срез при дебелина 20мм щеше да прави смяна на електродите!

                      При положение ,че машината е 40А за какво му е 60аперова горелка. Може би това е една от причините да не пали нормално факела.
                      Последно редактирано от stilnik; 28-05-14, 00:27.

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение

                        При положение ,че машината е 40А за какво му е 60аперова горелка. Може би това е една от причините да не пали нормално факела.
                        Именно за да сменя по-рядко консуматива. По-малките горелки са недоразумения. 30А им е лимита. Ако над 30, сменяш консуматива на всеки 5 минути работа, и то ако имаш късмет.

                        И не, не пали по-трудно. Пали точно толкова лесно колкото всяка друга горелка, включая по-малките.

                        Просто трябва да уцели налягането, при което пали най-лесно. Общо трите ми вида горелки палят различно добре при различни амперажи и при различни наляганеия за всеки ампераж. КОнкретната поне върху мойта машина пали и работи най-добре на между 3 и 4 бара. Над това пали в пъти по-трудно. Под това въздуха вече става прекалено малко. На колко пали и как работи зависи включително и от влажността на въздуха.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Защо решихте че е 40А навсякъде пише че е 50А, колко са реални е друг въпрос.А за паленето както съм писал при допир с материала си пали от раз но от разстояние не ще, а мислех че може защото има приспособление което се слага отпред и не позволява горелката да се допре до материала.

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Това е вече за след като е запалила.

                            На 50-те ампера вярвай с една идея песимизъм. 40 със сигурност вдига.

                            По принцип, както и друг път съм споменавал, AC/DC машина + резак в едно, е малко калпаво решение. Веднъж е усложнена заради AC-то, и втори път заради резака. Вътре са едни жици, контактори и прочие - не ти е работа. И съответно е малко трудно да се оптимизира за всичко, а се и случва да дава проблеми по-често от други машини. Твойта може и да е читав екземпляр де, но лично аз съм малко резервиран към такова изпълнение.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Здравейте, да съживя малко темата .Аз се хванах да правя една портална плазма и тъй като събрах почти всичко което ще ми трябва и започвам да я събирам имам проблеми с избора на контролер за следене на височината на рязане.От тази височина зависи от почти всичко, в рязането с плазма.За управление на машината ще ползвам MACH3 и подходящ за нея гледам да използват един на име Прома ,който работи доста добре .
                              Та ако има хора, които разбират от MACH3 биха ли ме светнали, как точно контролера комуникира с мача .Четейки PDF-a разбирам че Промата има три релейни изхода на който подава - "много ниско",много високо" и "дъгата е OK" . В тези случаи MACH3 по някакъв алгоритъм вдига или пуска еди колко си стъпки така ли ? Като типичен българин дори си мисля дали не мога да получа подобен ефект и с по евтин контролер като този даречем през делител 1:2?
                              Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Измерва се напрежението на дъгата , и от там се определя разстоянието между горелката и материала. Около 100-110V е настройката за разстояние около 2-4мм.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X