Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    колеги някои от вас работи ли с плазма на hypertherm ?

    Коментар


    • От: До: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      с кой модел
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • От: До: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        [QUOTE=sigma_1985;1815319]колеги някои от вас работи ли с плазма на hypertherm ?

        Аз съм работил с 5киловатова. Когато решиха нашите дакупуват, по-мощна нямаше. Купихме я от Кемпи. Аз бях първият който работи с нея. И сега е във фирмата, сигурно станаха 5 години, ако не по-вече. С оригиналните консумативи като че ли работеше по-дълго време, но по-малко от това което се казваше от продавачите. Когато се изхабиха тези дюзи и електроди, почнаха да купуват пак от там, но траеха по-малко от първите. При тях в електрода е запресовано малко парченце ториран волфрам и когато той се поизразходи, дъгата почва да блуждае. Ако продължаваш, качеството на среза се влошава. Ако смениш само електрода, дюзата свършва преди него и го прецаква. Значи, като сменяш, сменяй дюза и електрод едновременно. Но са скъпички. Плазменото рязане е хубаво нещо, но трябва или на машина да се работи, или с шаблон, защото при тази малка ръкохватка, не можеш да си помагаш с другата ръка, а ако опиташ, ще ти прогори ръката заедно с ръкавицата. Ръката се уморява и срезът е неравен, даже с пропуски може да бъде на по-голяма дебелина - рязал съм до 20мм. Честно казано, предпочитам резак за черно, но за неръждавейка или друго цветно, обязателно шаблон и си щастлив. По-късно купиха и друга по-мощна. На мен лично ми харесват ръкохватките на Бинцел, които имат по-солиден електрод и сменяш няколко дюзи преди да посегнеш на него. Да отговоря едновременно на хората за напрежението и харченето на газ или въздух. Всеки газ има различно пробивно напрежение. Плазмите се правят до 250-270в на празен ход. В зависимост от типа газ който се използва, напрежението пада до характерна за него стойност. За харченето - Тая в КЗУ съм я виждал, прави я един де му викаха Гаргамел, тя си беше много добра за разкройка на на големи листи с голяма дебелина. Не знам защо не са ползвали въгледвуокис, по-евтино е. А може и да са ползвали, а аргона да е бил някаква опция, да са експериментирали. Аз лично съм виждал много по-голяма, компютъризирана плазма за много милиони в корабостроителница, но не тук. Звука и беше като на реактивен самолет, прави сметка колко газ и ток са ходили. По принцип съм заварчик, а с плазма работя когато се наложи.

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Дали някой се е сблъсквал с такова китайче? Идеята ми е съвсем любителска...
          http://www.vitolux.com/product/242/i...ito-cut40.html
          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
          Mercedes w212 E350 4matic
          Ducati Monster 600
          O888795575

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Имам такава от 2 години,но е без дисплей .Ползвам я в мальк цех.12 мм реже но си е зор,10 мм добре,8 9 мм перфектно.Много зависи и от сьстоянието на консуматива.При леко износени консумативи за 11 12 мм забрави.

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Съвсем за любителска употреба за метали от 3 до 6мм. 10 е някакво изключение.
              Благодаря за отговора.
              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
              Mercedes w212 E350 4matic
              Ducati Monster 600
              O888795575

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Хах... абе никога не се знае за какво ще ти потрябва и за това е хубаво да имаш някакъв запас така да се каже... и началника така казваше като му казвах, че30-тина А плазма с тези 8-10мм. ще ни е малко. А той викаше, че сме щяли да режем 2-3мм. до 5 не повече... А то какво стана, после още една плазма взехме за да режем над 10мм.
                Моите снимки...
                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                https://500px.com/ivankoo

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Днеска рязах тея планки към 100 бр,че едни конструкции с болтове правя,та тая неравност може ли да се избегне,5 атмосфери беше налягането,дебелината на материала е 3-4 милиметра ,тока от минимален до максимален 40А и пак е така ! Дюзите само не погледнах как са !
                  Преди съм рязъл до 8-10 мм. и не помня да имаше такива работи !
                  По принцип бързах и не ми се занимаваше да си играя,даже започнах да порязвам ламарината само,и после с лек натиск се чупеше в порязаното,ако се вгледате в планката (горната) в горната дясна страна е така и е почти равна и чиста .Инъче за 30 минути ги напрасках,даже успях пожар да направя и с маркуча от хидрофора да гася,добре че беше до мене !

                  Последно редактирано от Roninn; 08-09-12, 22:03.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    ....5 атмосфери беше налягането,дебелината на материала е 3-4 милиметра ,тока от минимален до максимален 40А и пак е така ! Дюзите само не погледнах как са !...
                    Преди съм рязъл до 8-10 мм. и не помня да имаше такива работи !.....
                    Ами не трябва да има такива работи . Определено имаш проблем , по-скоро си се мъчил с това рязане .
                    С разградска трансформаторна плазма , на 50А и 6 бара , срезът на 4мм. дебелина излиза почти като на гилотина .
                    Трябало е да погледнеш електрода и дюзата, вероятно са заминали , за да образуват такива капки метал .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      А също и ако не е перфектно чиста повърхността пак се получават понякога подобни капки, макар и по-малки... но явно като се съчетае ръждивата порърхност и кофти електрод и дюза... и ето го ефектът.
                      От този сорт ядове брах пролетта, като си рязах една шлайфана и горе доло чиста черна плоча 12-14мм. с плазмата (60А ДЕЛ) направо ме измъчи (а попринип 12-15мм. си ги папка за закуска... хаха)... не искаше да я реже и това си е... за няма и 2 метра сряз смених 2 пъти нови дюзи и електроди... и ставаше яко на капки от доло, не можеха да се махат с чука, направо като провиснало от заварка егати...
                      Моите снимки...
                      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                      https://500px.com/ivankoo

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        В интерес на истината доста бързо нарязах планките,а че са ръждиви,ръждиви са и то много,даже днес им заварявах мустаци и за да хване (-) от масата първо точковах планката за плота и после злобно чукане с електрода !
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Проводимостта на масата също е от значение.Ако загрява щипката,значи там е проблема.

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                            Западните фирми поддържат разстоянието с капацитивен датчик, но не съм навлизал повече в дълбочина на въпроса.
                            Управлението на цнц-то работи без да е включена плазмата или когато и тя е включена?
                            Питам защото плазмата вкарва много смущения и бъгва системата от високите напрежения с които работи. Помисли добре по идеята за защита на електрониката в управлението - екеранирани кабели, кондензатори за филтри и др.
                            Здравейте!Аз си направих такава маса и се сблъсквам с този проблем.В началото няколко пъти ми заби компютъра.След като го отдалечих до колкото беше възможно от плазмата и след някои настойки в МАСН3 не е забивал повече,но пък и аз не съм я ползвал кой знае колко.Сега отвреме на време само ми "замръзва" мишката.Впроса ми е какви мерки да взема против тия смущения.Според мен смущенията влизат в контролера и от там в паралелния порт през кабелите на крайните изключватели и от котролера за контрол на височината на горелката(THC).Дали ще е добре да вържа кондензатори към тях и ако да,по какъв начин(последователно?) и какъв капацитет.Крайните изклучватели са свързани с екраниран микрофонен кабел(всъщност крайните изключватели по X,YиZ не са вързани още,имам само стоп и проба за височината на материала). ТНС контролера е свързан с 8 жилен телефонен кабел,неекраниран-май ще се окаже грешка.В момента използвам една дърта плазма"Thermal Dynamics Pak Master 100 XL Plus".Тя как е като източник на смущения?Изобщо ще съм благодарен за всякаки препоръки за борба със смущенията!

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Смущенията влизат отвсякъде. Затова покрай това не трябва да има нищо неекранирано. Например - правиш си локален контролер, който ръководиш през екранирана CAN шина, която пък е галванично изолирана от компютъра чрез USB-CAN преходник. И ако искаш да не забива, купуваш industrial grade компютър, в който са взели съответните мерки, до колкото е възможно. Управление през паралеле(ЛЕЛЕ!)н порт е лесно като програмиране и евтино, но до там приключват всичките му хубавини.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Направи така, че компютъра да започва да управлява след като запали основната дъга.
                                Развържи захранването му - друг кръг, земя и други такива мерки.
                                Каквото и да се сетиш - все е от полза.
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X