Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
    Някой, нещо? Какво cnc плазми използвате?
    Аз съм с разградска cnc от 2 години насам . Ще ти пиша довечера на лична , че в момента излизам .

    ПС. ... и бягай далече от китайска плазма !
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      За китайчетата по принцип ли говорите? Кажете нещо повече по въпроса.

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Някой пробвал ли е с Arduino... мисля че има и много инфо в нета за него...
        С един приятел замисляме да правим 3D CNC фрезичка с линейни лагери и ремъци/винтове, но още сме на стадии "замисляме" но управлението вече е изняснено, че ще е със стъпкови мотори с Arduino... според него поне, се програмира и работи много лесно с него... стъпката е през 1.8 градуса на оборот
        Последно редактирано от Ivanko; 27-12-16, 17:06.
        Моите снимки...
        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
        https://500px.com/ivankoo

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
          За китайчетата по принцип ли говорите? Кажете нещо повече по въпроса.
          Ми китайска машина, метър и половина на два и половина, трябваше да я вдигна с мотокара за да я натоваря на един камион... увисна като черво.Не знам от какво ги правят, ама някак си не е редно машината да е толкова мека.При това я вдигах заедно с палето и за транспорт, то и то толкова беше пале...

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
            За китайчетата по принцип ли говорите? Кажете нещо повече по въпроса.
            Не по принцип , а само в случая на куплирането им със cnc рутер
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Здравейте, казвам се Любослав, от около 3-4 години работя с Hypertherm Plasmotron и ZINCER от миналия век (газорезка). За толкова време се научих да правя и програмите за тях (чертежи и т.н.) Имам няколко въпроса, понеже се зачетох и видях, че има доста хора с познания тук. Захранването е HPR 260 (с автоматична газова конзола), плазмата е на MicroStep Group - словашко изпълнение (лично на мен не ми харесва). Искам да попитам за леки насоки към по-прецизно рязане, някакви ориентировачни насоки от рода на: Каква да е височината на главата при рязане на ламарина с дебелина 10мм, с какъв консуматив (електрод и т.н.) за по-тънки ламарини като 10мм използваме 130 амперови консумативи, с каква скорост и т.н. и има ли значение дали "Масата" е абсолютно равна, защото тази не е, забелязваме леки неточности като конусовидно рязане, не толкова красиви отвори и т.н. При закупуването на машината от производителя казаха, че е с точност до 2 десети. Моля за мнения и насоки

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Ами гледай сега колега,не си вади изводи че имам интерес да ти продам машина,като ти пиша такива неща,това просто е истината.
                Първо машината трябва да идва с управляваща програма ,която не позволява да настройваш ръчно подавания и височини, именно с цел да не направиш неправилен наклон на отреза.
                Второ тя се занимава и с контролера на газовата конзола и като зададеш даречем черно 10мм 130А ,тя автоматично ти показва вида на консуматива който трябва да бъде поставен - а той е съставен (тъй като е с водно и газова конзола) от основа за електрод, електрод,разделител с О пръстени,дюза за режещия газ,дюза за защитния газ,защитна капачка с контактна капачка с О пръстени.Може дори да пропускам нещо,защото това е възможно най сложния вид горелки.Като поставиш правилния консуматив,имай предвид че една износена част в комплекта може да прецака всички останали,като целия сет сменяеми консумативи на соплото на горелката при Хайпъртерм, струват около 700лв.Трябва да имаш в твоя случай консуматив, за 40А файн - тоест за рязане прецизно на черна ламарина до 5мм,40А за неръждавейка и 40А за алуминий.Поцинкованата се реже като неръждавейка или като черно и в двата случая неправилно.Следващия по мощност сет консумативи е 60А,после 100А,130А и за дебело - 50мм даречем направо 260А.Пробиването на 50мм не ти го препоръчвам ,че ще ти е скъпичко.
                Трето относно височината на рязане, на Хайпъртерм като на лидери в бранша, теоретично всичко им е ясно,на практика обаче машината не прави точно това, което се очаква от нея.Това разбира се може да се отдаде и на миндилските материали в България.
                Например, рязането на 10мм черно със 130А би трябвалло да води до задаване от постпроцесора, във файла за рязане на височина за пробиване 6мм и височина на рязане 2.5мм и подаване 2500мм/мин.,задаване на газ за рязане - смес от въздух с 30% кислород и защитен газ въздух.Това разбира се, не означава че ще изпълни ряз без дразнещ неправилен наклон.Наклона се определя от елипсовидния вид на пламъка,тоест ако горелката е твърде високо - наклона на детайла при правилна посока на рязане по ч.с. е такъв че долу размера се разширява.Ако горелката е твърде ниско,размера долу е по малък.Наклона на отпадъка варира по малко,но повърхността е по грапава.
                Последно редактирано от stivemaster; 06-01-17, 10:54.
                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Продължение:
                  Този вид машина може да създава проблеми при рязане на по ръждясала ламарина ,заради омичния контакт ,при което да фрасне по силно защитната капачка на горелката и да прецака цялата система от О пръстени в горелката,защото тогава се разчита на това че ЦПУ-то хваща пада на оборотите на сервото на Z оста при удара в ламарината и я спира за да не се повреди.В този случай дава "Ohmic sensor error" .
                  Иначе относно равността на масата ,трябва да се поддържа чистотата на контакта между детайла и масата,тоест да се почиства шлаката от рязането,а това че не е съвсем равна ламарината не е проблем защото всяка плазма разполага с THC или контрол на височината на рязане.
                  Отворите при Хайпъртерм ,за да нямат забележка, трябва да се закупи отделно ултраскъпата им система за "точен отвор".При Килбърг, тази екстра е в цената на източниците им и те всъщност са измислили технологията.
                  Притесненията ви относно точността на рязане, са на база заблудата която са ви създали .При плазмено рязане точност по голяма от 0.5мм и повторяемост на размера голям процент е пожелателна но не и гарантирана.Съвсем друг е въпроса, за точност на позициониране на машината,която може да е и 0.01мм,това не значи че размера на детайла, ще е с този порядък на прецизност.
                  Долу горе това се сещам на първо време ,но за всяко нещо което се сетиш питай, ще ти отговоря.Просто покрай тези които правя аз се наложи да разгледам всичко което се продава у нас,пък и в основни линии и по света.
                  Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Колега, дай малко повече инфо за китайските. Мисля да си купувам плазма - инверторна за монофазен ток и като гледам всичко що е над 40А е китайско. Те даже и повечето 40А са китайски... Защо според теб не стават и ако те не стават, тогава препоръчай някаква за монофазен, но с висок ампераж. Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Колега, благодаря, но търся за монофазен. Ако се промени нещо, ще ти пиша, но засега си оставам да търся за монофазен.

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Колега, благодаря за отговора! Като гледам май ще трябва да е с по-нисък ампераж от 80-100, понеже ми трябва за монофазен ток. Някакви препоръки? Видях, че има основно китайски и максимумът е 60А, проблемът е, че не знам дали вършат работа и най-вече дали не са боклуци.

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Аз съм с разградска cnc от 2 години насам ....
                          Колега,би ли споделил повече за разградската маса.
                          Аз имам 100А източник на редко и се точа да го качвам на тая маса.Даже говорих с човека от Разград.Каза че няма проблем.
                          Обаче от редко ме убеждават,че маса под 20 000лв са хвърлени пари на вятъра.Не гоня лазерна прецизност.На видеото в сайта му изглежда добре.
                          Няма да е зле да чуя и мнението на реален клиент,че тия от редко ми ги наговориха едни...

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                            Колега,би ли споделил повече за разградската маса.
                            Аз имам 100А източник на редко и се точа да го качвам на тая маса.Даже говорих с човека от Разград.Каза че няма проблем.
                            Обаче от редко ме убеждават,че маса под 20 000лв са хвърлени пари на вятъра.Не гоня лазерна прецизност.На видеото в сайта му изглежда добре.
                            Няма да е зле да чуя и мнението на реален клиент,че тия от редко ми ги наговориха едни...
                            Не знам от кое редко те убеждават - Сф , или офиса в Пд , но само ще отбележа че техните рутери също са изцяло с китайски елементи. Така че е нормално ако са ти предложили техен рутер

                            Иначе източникът какъв е - инвертор , или трансформатор ?
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Не знам от кое редко те убеждават - Сф , или офиса в Пд , но само ще отбележа че техните рутери също са изцяло с китайски елементи. Така че е нормално ако са ти предложили техен рутер

                              Иначе източникът какъв е - инвертор , или трансформатор ?
                              От Благоевградското редко.Източника е трансформатор.
                              Рязал съм 30мм и се справя задоволително.
                              Имам я от шест години и съм доволен.

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                                Източника е трансформатор....
                                В такъв случай разградската ще стане. Работи прилично . Имай предвид ( не знам какво точно ще режеш) , че дава точност от порядъка на 0.4-0,8 мм.
                                Другото са подробности : поне малко знания на първо време ( ако ги нямаш и нямаш подготвен човек) , макар че не е много просто , по АутоКад или Солид уъркс ( за да си правиш чертежите) . Основните неща по SheetCam и Mach3 ще ти ги обяснят на място за 1 ден . Останалото става в последствие и по телефона .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X